Jump to content



Waterblock???


mf_iii

Recommended Posts

Λοιπον τελικα αποφασισα.... Οριστε το συστημα μου:

Κλειστο Κυκλωμα:

Universal Water Block by 11

Water Cooling Radiator 360 (3πλο)

Eheim 1250

Σωληνες Clearflex 1/2

Πως σας φαινεται?!!!

Ειναι ολα αυτα συμβατα μεταξυ τους?

Χρειαζομαι τπτ αλλο? σφυχτηρακια, ρακορ μηπως? Τελος χρειαζομαι ανεμηστηρα για το ψυγειο η εχει πανω? αν οχι τι και απο που περνω?

Πολλα αλα σημαντικες οι απαντησεις σας.... Περιμενω

Link to comment
Share on other sites

ποια ολα αυτα?2 block ειπες,μια χαρα ειναι αλλα με το 3πλο ακομα καλυτερα αναλογα τα λεφτα που εχεις.

μια συμβουλη μονο,επειδη σε βλεπω λιγο "ασχετο" με το αθλημα,διβασε καλα ολα τα σχετικα αρθρα στο forum γιατι αν κατι δεν παει καλα..........την πατησες.ειδικα η vga σου που ειναι ακριβως κατω απο το block της cpu.

Α και κοιτα να αγορασεις ή να φτιαξεις κανενα τανκ για εξαερωση(νομιζω δεν το ανεφερες πουθενα)

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν θα παρω block για vga αργοτερα οταν θα απρω αλλη. Μα δεν θα παρω tank αφου ειπα θα ειναι κλειστο κυκλωμα. ολα αυτα εννοω οι σωληνες, η αντλια, το ψυγειο κτλ θα ταιριαζουν μεταξυ τους? αυτο λεω...

Link to comment
Share on other sites

αφου θα ειναι κλειστο κυκλωμα η εξαερωση γινεται την πρωτη φορα που φτιαχνεις το συστημα και παπαλα!!! μου το ειπαν!!! καλα ρακορ δεν εχει πανω το ψυγειο? γμτ που θα τα βρω ολα αυτα...

Επισης αν παρω αυτο το 3πλο ψυγειο που εχω διαλεξει αλλα με την 1048 Eheim οχι με την 1250 τι διαφορες θα εχω και που?

Link to comment
Share on other sites

καλα οκ.αφου σου το "ειπαν"κατσε κανε εξαερωση με λεκανη να δεις τι καλα που ειναι.Οταν λες μια φορα το κανεις και παπαλα?τι νομιζεις οτι νερο δεν θα το αλλαξεις ποτε στο κυκλωμα(μην το καθαρισεις ποτε και σε βλεπω να βρισκεις κανενα βατραχι εκει μεσα).

ρακορ θες για την αντλια και για το ψυγειο αν δεν εχει 1/2.

την 1250 παρε δεν θα μπορει να σπρωξει 2 block και 3πλο ψυγειο η 1048

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε φιλε,πολυ βιαζεσαι.Ακομα δεν πηρες το διπλωμα και πας να αγορασεις αμαξι???Δια βασε οπως τοσες φορες σου προειπαν τα παιδια τα θεματα με τις ΥΔΡΟψυξεις ετσι ωστε να μπορεις οχι μονο να κρινεις τι πραγματα σου ταιριαζουν αλλα να εισαι σιγουρος οτι μπορεις και να τα εγκαταστησεις επιτυχως.Γιατι δεν ειναι μονο η λεκανη ειναι και το leak test και η θερμοαπαγωγικη και αν θα παταει καλα το block και το καθαρισμα και το paraflu και και και....

Link to comment
Share on other sites

οτι αποριες εχω ρωταω αλλοστε εχω διαβασει ποσες φορες 2 guides (ακομα ενα σε αλλο forum) αλα αλλο με απασχολει παλι...

Θελω να παρω υγρο UV και ανεμιστηρες και δεν μπορω να βρω Coolermaster Silent εκει που εχει αυτους που θελω ειναι πολυ ακριβοι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.