Jump to content



e-shop και καρτα


ΝTG

Recommended Posts

βρηκα αυτην εδω την καρτουλα στο e-shop

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510417

αν και αναφερει οτι ειναι με 8 pipelines η σειρα RX δεν ειναι με 12???

Που εχουν κανει λαθος??

Ξερει κανεις(την εχει δοκιμασει???

Link to comment
Share on other sites

xμμ θα σου πρότεινα μια Saphire X800GTO2

από 8 pipelines (->) πάει εγγυημένα στα 16 αφού έχει πυρήνα R480

Κάνει πρπ 240Ε από αγγλία μαζί με μεταφορικά

Νμζ ότι υπάρχει κ 1 στο insomnia που πουλάει μια

Link to comment
Share on other sites

NtG θες την δικιά μου κάρτα? Είμαι πολύ ευχαριστημένος : (η πασιέτζα σε 1280*1024 βγάζει 200fps πού να σου πω για ναρκαλιευτή!!!!) Αν είναι να πας για τίποτα καινούριο δεν κάνουμε καμιά ομαδική???

Link to comment
Share on other sites

κουνουπιδι τα ξερω αυτα!!Αλλα αυτη που εβαλα εχει 185€.Ενω η αλλη κανεις δεν σου εγγυαται οτι θα ξεκλειδωσει..(βεβαια και εγω πονταρω στο οτι θα ξεκλειδωσει)..anyway ψαχνω για καρτα καμποσο καιρο .......απλα δεν μπορω να καταλαβω αν εχει 8 η 12 pipelines!Αυτη ειναι η κυρια ερωτηση!

Προβλεπω χαμο σε λιγο στη μεσαια κατηγορια αλλα οχι τωρα που χρειαζομαι καρτα!

sapelas αν θες να μου τη δανεισεις μεχρι να βρω αλλη γιατι απο ενα ολοκληρο μηχανημα μου λειπει μια καρτα!!!Γκρρρ:mad:

Και οχι τιποτα αλλο μεσολαβει και σουκου τωρα!ΑΠο δευτερα και βλεπουμε....! :mad:

Link to comment
Share on other sites

NTG να κανονίσουμε σοβαρά τώρα καμιά ομαδική για κάρτες γραφικών μέχρι 170 (με την έκπτωση) σίγουρα θα βρούμε κάτι καλύτερο από αυτό που βάζεις ή ακόμα κ το ίδιο σε άλλα λεφτά. Λέμε κ στον SPC που έχει ξεκινήσει τις ομαδικές για G15 k G7!!!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι ομαδικες ναυαγουνε!Και μεχρι να συμφωνησουμε να κανονισουμε να μαζευτουμε κλπ κλπ τι θα κανω?Θα κοιταω τα εξαρτηματα ολα γυρω μεχρι να βρω καρτα??Το ξερω οτι θα ηταν καλυτερα οικονομικα ετσι αρκει να ειχα και εγω μια καρτα να δουλευω μεχρι να ερθει η καλη!Αλλα....δεν!Και εννοειται οτι και η αναμονη βοηθαει....αλλα επισης δεν...

Link to comment
Share on other sites

ααα ωραια τωρα παιζει και μπρος πισω στο ονομα!!!!!Να δουμε τι αλλο θα σκεφτουν!!

Βασιλη μηπως ξερεις και αυτην αν οντως εχει δδρ3

http://www.technixx.gr/deeplink.jsp?PROD=45370&ext=skroutz

Απο =1180950] εξωτερικο ειδα οτι μερικες εχουν ddr3 !Στο σιτε ειναι λιγο περιεργα τα πραματα!Λεει

---------------------

High-speed GDDR3 memory interface

Support for the world's fastest GDDR3 memory delivers fluid frame rates for even the most advanced games and applications.

-----------------------

αυτο στην πρωτη σελιδα γιατι στην αλλη λεει απλα 256δδρ!!!!!

το σαιτολινκ-> http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_px6800_tdh_1.html

και βρηκα και αυτη την καρτουλα!

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=2893&cat=5&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined

Μηπως κατι δεν παει καλα?

Μηπως εγω δεν τα βλεπω καλα λογο ωρας?

edit->το λινκ στο "εξωτερικο" δεν δουλευει γιατι εχει και αυτο αγκυλες!Παρτε οτι περισεψε και προσθεστε το πανω!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια φθηνή να κάνεις την δουλειά σου κ μετά βάλτη στο Fleamarket. Όχι πως με αυτήν που έχω κάνω εγώ τίποτα αλλά ελπίζω να μαζέψω για να κάνω ή να βρώ την τέλεια ευκαιρία :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δίνεις στο link του e-shop είναι η X800GT απ ' όσο καταλαβαίνω, με 8 pipelines, αν και τώρα δεν είναι διαθέσιμη.

Η X800XL που δίνεις στο visionstudio, πρέπει να είναι λάθος. Την είχα δει κι εγώ πριν κανένα μήνα (μάλιστα τότε ήταν 10 ακριβότερη) και μου είπαν πως είναι λάθος. :(

Link to comment
Share on other sites

Thanks planetman!

Και εγω αυτο φανταστηκα!

Στο τελος θα βγαζουν τα μαγαζια ενα ονομα με ολες τις εκδοσεις μπας και ψαρωσει κανενας!Και οταν θα παμε πισω για παραπονα θα λενε "καλα δεν ειδατε λεει GT" αλλα παραδιπλα θα εχει και RX και ΧL και GT και οτι αλλο υπαρχει!

Πχ στο www.arpakola.gr εχει την Ατι pro X800RX XL ultra pack me 512 MB ddr3 στα 199€!!

Στο τελος θα εχει και το κλασσικο " το site δεν ευθυνεται για τυχον τυπογραφικα λαθη " κλπ κλπ (για να καλυψει τα 512ΜΒ)

Τεςπα.......ειδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.