Jump to content



Τι λέτε γι' αυτό το PC?


Goklagie

Recommended Posts

Amd athlon 3800+ x2

Asus A8n sli premium

Corsair twinx pro 1gb kit (2 2 2 5)

2x hitachi deskstar 80gb sata2

Eizo s1910-k

Asus EN7800gtx

Thermaltake soprano/tsunami

Heroichi 525w pop

Liteon dvd-rom

DVD wr έχω από τον παλιό.

Τι σας λέει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δίνεις πολλά λεφτά για πλάκα, αν σου περισσεύουν κανόνισε να κάνεις καλύτερη διαχείρηση ώστε να πάρεις φυσικά μεγαλύτερο σκληρό (250Gb ίσως είναι καλά, sata2) κ κράτα κ τίποτα στην άκρη για να πάρεις ένα καλό σετ πληκτρολόγιο - ποντίκι (κανονίζονται ήδη ομαδικές αγορές :cool:) κανένα ηχείο για τα παιχνίδια ίσως??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Ωραιος !

αν και ο Χ2 3800+ ειναι καπως αδυναμος για να σου κρατησει για καιρο εκτος αμα σκοπευεις να αυξησεις τις επιδοσεις του με ΟC

γιατι ειναι μικρος ο Χ2 3800 μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot

Ωραιος !

αν και ο Χ2 3800+ ειναι καπως αδυναμος για να σου κρατησει για καιρο εκτος αμα σκοπευεις να αυξησεις τις επιδοσεις του με ΟC

δε νομιζω να σκοπευει να τον δυναμωση με OC , θα τον γραψει στο γυμναστηριο της γειτονιας να παρει τα πανω του

Link to comment
Share on other sites

και να φανταστουμε οτι ακομα δεν ειδαμε τιποτε με τους διπλους επεξεργαστες οταν βγουν και αλλα προγραμματα και παιχνιδια που να τους υποστηριζουν τοτε θα δειξουν τα ΔΟΝΤΙΑ τους σε δυναμη οποτε Χ2=POWER

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sapelas

Φίλε δίνεις πολλά λεφτά για πλάκα, αν σου περισσεύουν κανόνισε να κάνεις καλύτερη διαχείρηση ώστε να πάρεις φυσικά μεγαλύτερο σκληρό (250Gb ίσως είναι καλά, sata2) κ κράτα κ τίποτα στην άκρη για να πάρεις ένα καλό σετ πληκτρολόγιο - ποντίκι (κανονίζονται ήδη ομαδικές αγορές :cool:) κανένα ηχείο για τα παιχνίδια ίσως??

Συγνώμη που παρέλειψα να το αναφέρω.Έχω Audigy 2zs+7.1 creative.Οπότε κανένα πρόβλημα.Αν μπορούσες τώρα να μου συγκεκριμενοποιήσεις το "πολλά λεφτά για πλάκα" θα σου ήμουν υπόχρεος.Α.. πείτε καμιά διεύθυνση για γυμναστήριο γιατί ο παλιός μου πολύ

:smoke: :smoke: :smoke: :smoke: τώρα τελευταία και λέω να τον τονώσω.

Link to comment
Share on other sites

Aν σκοπεύεις να ασχοληθείς με overclocking, πάρε την μητρική της DFI.

Για μνήμη, θα έβαζα ένα σετάκι 2GB...

Τους hitachi τους θες για raid 0? Θα χρειαστείς πάντως και ένα μεγάλο δίσκο (200-300GB) για υλικό...

Και για κουτί, προτίμησε ένα φουλ tower, π.χ. armor, gandalf, stacker, lian li pc70.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι μικρος ο Χ2 3800 μια χαρα ειναι

Ειναι ο φθηνοτερος Dual Core αλλα και φυσικα και ο χειροτερος σε επιδοσεις που προσφερει η AMD στην κατηγορια του

Αυτο που εννοουσα ειναι αμα σκοπευει να βαλει μια λυση που θελει να του κρατησει για αρκετο καιρο δεν ειναι ισως ο καταλληλοτερος Διπλοπυρηνος επεξεργαστης εκτος αμα σκοπευει να κανει κανενα καλο OC με αυτον

Αμα δεν σκοπευει να κανει ΟC τον Χ2 3800+ ισως θα ηταν καλυτερα να κοιταξει για ενα ΑΜD64 X2 4χχχ+

Ο Χ2 4400+ ειναι ο καλυτερος απο θεμα τιμης\ταχυτητας

Αυτη ηταν η γνωμη μου

Αρχική απάντηση από ea6gka [07-11-2005 13:39]

δε νομιζω να σκοπευει να τον δυναμωση με OC , θα τον γραψει στο γυμναστηριο της γειτονιας να παρει τα πανω του

Αα ωραια

Γιατι δεν παιρνει και σενα μαζι τοτε

αν και εσυ απο οτι βλεπω δεν χρειαζεται να παρεις τα πανω σου...τα εχεις παρει προοοοοοοοοο-πολλου

Αρχική απάντηση από Athens2004 [07-11-2005 13:38]

Σιγά μην σκοπευεις να ασχοληθεις με overclock , ολων εδω το hobby τους ειναι το minigolf , , αντε να κοβουν και κανα διαιρετη που και που αναμεσα στα 4

Ελα σωπα !!

kαι γω που νομιζα οτι ο σκοπος του συγκεκριμενου θεματος ηταν γνωμες για να βοηθησουμε στο τι να αγορασει ο Goklagie και οχι να κανουμε κριτικες και αφηνουμε υπονοουμενα στα post μεταξυ μας

αλλα αφου ετσι θελεις εσυ και καποιος αλλος. No problem

Σαν μεγαλος ειδημων που εισαι λοιπον στις 4αρες...που παιζουν minigolf εδω μεσα για πες μου για να παιξω και εγω ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.