Jump to content



Συζήτηση σχετικά με SSD


sakis_the_fraud

Recommended Posts

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

χμμμ οπότε δεν μας κάνουν , θα κρατήσω ακόμα τους patriot τότε μέχρι να αλλάξω πλατφόρμα( όταν με το καλό ξεμπερδέψω με τα προβλήματα υγείας)

σας ευχαριστώ πάντως μόρτες,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μάλλον ο OCZ Vertex 2 60gb το είπε το ποίημα...

Εκεί που ακούω τις τραγουδάρες μου στο youtube, κολλάει το σύμπαν εκτός απο το ποντίκι. Σε μερικά δευτερόλεπτα πετάει και μια BSOD.

Στο επόμενο Boot ο Vertex δεν εμφανίζεται στο BIOS. Δοκίμασα 4 καλώδια SATA, όλες τις θύρες και διαφορετικό molex τροφοδοσίας. Μέχρι και το BIOS του ICH9 έκανα update αλλά και πάλι τίποτα.

Διαβάζω στο forum της OCZ οτι αρκετοί Vertex 2 έχουν παραδώσει πνεύμα. Wtf?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε βρε .... σαν τα χιόνια.... :p

παίδες... μας έφαγε η δουλειά και η κρίση και το h/w βγάζει χρήματα πλέον ... και χάθηκα από τα στέκια σας.

2~3 μερες τωρα το raid utility εμφανίζει ενα error στον 1 ραπτορα ...

ενώ το utility της wd δεν ολοκλήρωσε καν το scan (too many bad sectors)

και ενώ είμαι στο αποκορύφωμα της έντασης εργασίας (7 μέρες ακόμα....) δεν είμαι για ρίσκα ...

οπότε πήγα και πήρα οτι είχε ετοιμοπαράδοτο το πλαίσιο....

Οπότε να μαι (το νεουδι) και εγω με εναν OCZ VERTEX 2 120GB. !

Θα κάνω clone το raid πάνω του ... και θα σκύψω ξανά το κεφάλι (7 μέρες είπαμε ακόμα...) !

κάτι να προσέξω ? κάτι που για εσάς είναι αυτονόητο ?

δεν εχω δουλέψει μέχρι τωρα σε ssd ... μόνο εγκαταστάσεις έχω κάνει !

ποιο utility να βαλω για το clone ?

και κάνα σωλήνα primoflex (ασχετο) που θα βρω ρε παίδες ? έχουμε την υδροψυξη και κάθεται και μου παίρνει τα αυτιά η ''μαμά'' .

Link to comment
Share on other sites

Πω χρονια και ζαμανια..μην κλεισεις τπτ..οι νεοι δεν παθενουν τπτ..βαλε win7 κανε την δουλεια και εδω ειμαστε. :D

Ποιο γρηγορα θα το ξανα σεταρεις σε SSD..παρα να το μεταφερεις με Acronis True image.

Tι να το κανεις το Primoflex..:D Παρε κανενα tygoni.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο γρηγορα θα το ξανα σεταρεις σε SSD..παρα να το μεταφερεις με Acronis True image.

ρε εχω προγραμματα που δεν γινεται τωρα πανω στο ζορι να ξαναπερναω....

Tι να το κανεις το Primoflex..:D Παρε κανενα tygoni.

καλα ρε ? εσενα δεν σε αγγιξε η κριση ???

ελα πες... ααα...και ακομα ελλαδα ??? χαρα στο κουραγιο σου....

Ελα ρε ζει αυτος...!
για σου ρε χρησταρα .... ακομα εκει ?

τι ρωτάω ? αμα βρεις τπτ έρχομαι και εγω ... :001:

Link to comment
Share on other sites

τι εχεις μεσα ρει?Βαζεις τα Win σε ενα flash-ακι και τα κανεις setup σε ΑΗCI mode.Σε 15 min θα εχεις ετοιμα win.

Μετα αντε να σε παρει 2 h να τα περασεις οτι και να εχεις.

Ποση ωρα νομιζεις να σου παρει να "βρεις" το Acronis που βλεπει RAID..να κανεις Bootable media..να κανεις Restore..να το κανεις να Boot-αρει γιατι δεν ξερεις αν θα γινει..?

Εγω ειμαι ξεροκεφαλος..??πειτε ρε παιδια..SSD PWA!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μάλλον ο OCZ Vertex 2 60gb το είπε το ποίημα...

Εκεί που ακούω τις τραγουδάρες μου στο youtube, κολλάει το σύμπαν εκτός απο το ποντίκι. Σε μερικά δευτερόλεπτα πετάει και μια BSOD.

Στο επόμενο Boot ο Vertex δεν εμφανίζεται στο BIOS. Δοκίμασα 4 καλώδια SATA, όλες τις θύρες και διαφορετικό molex τροφοδοσίας. Μέχρι και το BIOS του ICH9 έκανα update αλλά και πάλι τίποτα.

Διαβάζω στο forum της OCZ οτι αρκετοί Vertex 2 έχουν παραδώσει πνεύμα. Wtf?

ναι και εμενα πριν μια εβδομαδα το ειπε το ποιημα ο ιδιος δισκος, ετσι ξαφνικα. Ποτε ξανα OCZ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λέω να δώσω λίγη ζωντάνια στον φορητό μου και ψάχνω ένα ssd.Ο φορητός έχει ich-7m. Είμαι ανάμεσα στον ocz vertex plus 120 gb και στον intel 320 80gb. Είναι πάνω κάτω στα ίδια λεφτά. Τριγυρίζοντας στο net είδα διάφορα αποθαρυντικά. Εννοείται πως μου γυάλισε ο ocz επειδή είναι 40gb παραπάνω. Αλλά 1) ο scysurfa λέει ποτέ ξανά ocz, και 2) είδα πως με το 3.55fw όλοι όσοι είχαν προβλήματα με ich-7m (data corruption απο το format κιόλας) σταμάτησαν να παραπονιούνται.

Το δίλημμα είναι να ρισκάρω με τον ocz για τα 40gb ή να τα δώσω για τον intela που δεν είδα να έχει προβλήματα με το sata I πέραν των χαμηλών transfer rates;

Τί λέτε ωρέ παληκάρια?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.