Jump to content



Δίλλημα λειτουργικού...


Chosen

Recommended Posts

Αλόχα,

Το λοιπόν, παίζει να στήσω RAID0 με δυο σκάζια των 15.000 στροφών. Το όλο πακέτο το βρίσκω αρκετά ελκυστικό, αλλά το πρόβλημα που έχω είναι ότι ο ελεγκτής δεν έχει οδηγούς για ΧΡ.

Πάνω που ψήθηκα λοιπόν κανονικά για 2003, άρχισε να χάνεται η μπάλα από τη μεριά των υπόλοιπων συσκευών.

Και η ερώτηση είναι πόσοι/ποιοι από σας έχετε δοκιμάσει 2003 με τις εξής συσκευές:

- DFI Ultra-D (δλδ nForce4, Marvel Gbit, Realtec sound, etc.)

- Ati X800 (είδα ότι ο guru3d-ής έχει οδηγούς για 2003 αλλά μόνο για x86-64 wtfomglol?!)

- Logitech MX900 Bluetooth (δλδ Setpoint0rz)

Έκανα μια βολτίτσα κι από ntcompatible, αλλά δεν βρήκα ικανοποιητικές απαντήσεις (ελάχιστα entries για 2003...)

Τι έχετε δοκιμάσει λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

2003 εδώ, όλα της dfi ok.

MX900 εδώ, δεν υπάρχουν οδηγοί, δεν σε αφήνει να στήσεις των XP, απλά ο πόντιξ παίζει χωρίς να μπορείς να ρυθμίσεις τίποτα πέρα από τις standard επιλογές των win.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

2003 εδώ, όλα της dfi ok.

MX900 εδώ, δεν υπάρχουν οδηγοί, δεν σε αφήνει να στήσεις των XP, απλά ο πόντιξ παίζει χωρίς να μπορείς να ρυθμίσεις τίποτα πέρα από τις standard επιλογές των win.

παίζει στα 800dpi?

γιατί σε win χωρίς drivers, μου φαίνεται ότι χάνει λίγο σε precision.

( σε linux δεν έχω παρατηρήσει κάτι, το KDE έχει μεγάλα εικονίδια :rofl: )

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται από το λειτουργικό λέει η logi τώρα τι να σου πω. Πάντως και το G5 που έχω τώρα(χωρίς logi οδηγούς και αυτό) μια χαρά παίζει και αλλάζουν και manually τα dpi πάνω στο ποντίκι και καταλαβαίνεις τις αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα τα ιδια... DFi+X800XL+Mx900

Για τα 2 πρωτα μην ανησυχεις. Στο mx900 δεν μπορουσα να περασω το setpoint (μπορει να φταιω εγω, αλλα δεν εκανα δουλεια) Ζεις με τις "win επιλογες" οπως ειπε κι ο adminis

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω τι controller είναι... :innocent:

Αλλά το τσιπάκι του είναι LSI και νομίζω ότι βρήκα "εμμέσως" έναν οδηγό για ΧΡ.

Αλλά θα χρειαστώ κανα δίσκο 68-pin για να είμαι 100% σίγουρος πριν τσιμπήσω τα 15k-άρια :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.