Jump to content



Drivers για modem Allied Data HLF-VMPEU560-S [σχετικά επείγον]


Recommended Posts

Έχω εδώ ένα PC για συμμάζεμα. Όλα καλά αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω drivers για το modem HLF-VMPEU560-S της Allied Data. Μήπως τυχαίνει να έχει κάποιος; Δυο site βασικά βρήκα αλλά το ένα είναι κάτω και το άλλο δεν μπορώ να δω τη σελίδα. Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς ας το κάνει Please!!! Αύριο το απόγευμα έδωσα deadline... :( Για να μην παίρνω άδικα δλδ καινούριο modem (το οποίο εξ'αρχής δεν είχε drivers...)...

ΥΓ: Για Win 2000 ενδιαφέρομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δυσκολό πραγμα (μα που το βρηκες αυτο το πραμα) αλλα μπορεις να κανεις μαγκια. τι τσιπακι εχει το μοντεμ. δες το και βαλε απο αλλη εταιρια με το ιδιο θα δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά προτίμησα να το αφήσω ως έσχατη λύση. Επίσης μόλις έστειλα mail στο support της Allied Data... Ελπίζω να μου απαντήσουν...

Το modem είναι πάνω σε ένα Turbo-X του 2001.

Link to comment
Share on other sites

ftp://ftp.allieddata.com/public/Product_Info/Analog_Modems/Tornado_562-S/Drivers/Windows_2000/Win2000.zip

παντος στο ftp τους δεν το εχουν το μοντεμ σου. δοκιμασε και τα 2 αυτα. πιστευω το πρωτο να σου κανει..

ftp://ftp.allieddata.com/public/Product_Info/Analog_Modems/Archive/Tornado_VFM56.0-PRS/Drivers/Windows%202000/2kv3_1.zip

ftp://ftp.allieddata.com/../

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί μέχρι πριν λίγο δεν μπορούσα να μπω στο ftp;;; Τέσπα. Ευχαριστώ πολύ man! Ελπίζω να δουλέψει... :)

ΥΓ: Πραγματικά σπάσιμο να χρειάζεσαι drivers ή BIOS για κάτι και να μη βρίσκεις...

Link to comment
Share on other sites

ναι ουτε εγω μπενω απο το λινκ που δινει το γουγλε..

http://ftp.allieddata.com/Tornado/Vfm56.0PRS/Drivers/

αλλα πηγα με τον κασικο τροπο και μετα με την βοηθεια του γουγλη παλι σου βρηκα τελικα τους οδηγους (αυτους λενε στο φορουμ τισ αλιεν ντατα να βαλουν οι χρηστες με το μοντεμ σου.

και ειναι αυτοι εδω ftp://ftp.allieddata.com/../Public/Product_Info/Analog_Modems/Archive/Tornado_VFM56.0-PRS/Drivers

help3xe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 17 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.