Jump to content



7800GTX 512 Vs X1800XT 512


GoriLLakoS

Recommended Posts

Επειδη πολλοι αναρωτιομασταν ποια θα ειναι η καλυτερη...ειπα να κανω ενα thread και εγω με ολα τα μετροπρογραμματα(καλως εχοντων των πραγματων θα ολοκληρωσω οταν θα ερθει η dsl....)

Να αρχισουμε με τις συσκευασιες...

POV 7800GTX 512mb extreme version

POVkouti.jpg

Χρονισμενη στα

580.jpg

Και Χ1800ΧΤ by Sapphire

Atikouti.jpg

nVidia Vs ATi λοιπον...

VScases.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες ειναι ειλικρινα γομαρια...σε μηκος ειναι σχεδον ιση με την dfi ultra-d

Mourimemouri.jpg

pcbVSpcb.jpg

H ati εχει την κλασσικη ψυκτρα που ειχαν και αλλα προηγουμενα μοντελα και καλυπτει μνημες και core....ενω η nvidia εχει ψυκτρα που καλυπτει εξισου core και μνημες αλλα με τεχνολογια με pipes...που οπως φαινεται και απο τις ψυκτρες σε cpus θα ειναι το μελλον της αεροψυξης....

Gomaropsixtra2.jpg

pipes7800gtx.jpg

Link to comment
Share on other sites

3Dmark01

7800GTX default

3Dmark01_7800GTXdefault.jpg

X1800XT default

3Dmark01_X1800default.jpg

Οπως ειπα και στο πρωτο thread εχω προβλημα μρ την συνδεση μου και θα ξαναποσταρω τα υπολοιπα αποτελεσματα τεταρτη και μετα...μεχρι τοτε...stay tunned :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 09:45]

μαν, η ψυκτρα που εχει πισω η 7800 ειναι μανισια?

και γω αυτο παρατηρησα..........σαν πολυ ξεκαρφωτο μου φαινεται εκει πισω.:confused:

παντως βασιλη περιμενουμε και τα υπολοιπα αποτελεσματα.θα μας κανεις να μας πεσει καμια μασελα στο πατωμα με αυτα που μας δειχνεις:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

μαν, η ψυκτρα που εχει πισω η 7800 ειναι μανισια?

Oχι ραααα...ξεχασα να το πω...απλα ζεσταινοταν πολυ εκει και ειπα να την ξαλαφρωσω λιγακι απο την θερμοκρασια....:D

Link to comment
Share on other sites

3dmark01x1800default20qk.jpg

?????????? Πέρα απο την πλάκα όμως γιατί είναι χρονισμένη χαμηλότερα? Μπάς και έιναι απο τις πρώημες παρτίδες που της έιχαν πιο Low λογο ποιότητας των cores?

Γομάρια....:worship:

Link to comment
Share on other sites

Για θύμισε μου που μένεις .θα έχεις μάλλον μια επίσκεψη θα είναι ο άγιος Βασίλης απλά αυτός ο συγκεκριμένος θα πάρει κάτι κόκκινο και πράσινο. Πρόσεχε μην τον στεναχωρήσεις γιατί δεν θα σου φέρει Δώρο θετός

Link to comment
Share on other sites

default 2003...κανενα tweak...ξερο bench απλα ενδεικτικο...

Δεν χρειαζεται να πω για χρονισμους κτλ...ειναι ολα πανω στο screenshot...

και παντα ολα με αερα....

:D

7800_512default.jpg

και 0verclocked προχειρο...

7800_5122003_655.jpg

ενα 2005 default

7800_512default2005.jpg

kαι ενα o/c προχειρο παλι και παντα αερατο....

7800_5122005_615.jpg

ετρεξα και το πρωτο τεστ στο 03 στα 680/1900 αλλα τa fps αρχισαν να κατεβαινουν αντι να ανεβαινουν....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Σήμερα, στις 01:50]

ετρεξα και το πρωτο τεστ στο 03 στα 680/1900 αλλα τa fps αρχισαν να κατεβαινουν αντι να ανεβαινουν....

WTF?? Βαλανε throttling στις καρτες ή ειναι εκεινη η περιεργη αρχιτεκτονικη πυρηνα που εχει 4-5 ρολογια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 12:25]

η περιεργη αρχιτεκτονικη χαζωstupid noobακο

Κι εσυ που το ξερεις?? Διαβαζετε και για τετοια κολπα στην ogrimmar??? Μηπως πηγες μετα απο 7-8 μηνες στην ταβερνα της Παρασκευης και σε ενημερωσε ο pospospos για τα "τεχνολογικα"???

Υ.Γ.Μου αρεσε που διορθωσες το ποστ ρε παλιο-gay:P :p

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλος εχεις finder μολις κανω post να σε οδηγη εκει ? :p

στο ogrimmar φιλε εργαζομαστε σκληρα για να διατηρησουμε την σημαια ψηλα. ασε που θα ονομαζω το pet μου white powa

εγω ειμαι παιδι του bril δεν τρυγυρναο σε ταβερνακια οπως εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Ρε παιδια χωρανε δυο 7800GTX/E.E. σε διαταξη sli?:...:

Αν δεν έχουν και ψήκτρες στο επάνω μέρος τους (όπως συμβαίνει με τις 7800 αλλά όχι με όλες τις 6800 (πχ Leadtek)), ναι.

Αν έχουν, στις περισσότερες νέες μητρικές πάλι χωράνε (έχουν αρκετό χώρο μεταξύ των PCI-EX).

Τώρα βέβαια, το πόσες PCI χωράνε μετά (και το πως στριμώχνονται) είναι άλλο θέμα.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.