Jump to content



Πρόβλημα με 6800 ULTRA


Alucard

Recommended Posts

Πρίν από λίγο πρόσεξα την εξής "ανωμαλία". Ξαφνικα εκει που κανω surfing αρχίζει και κιτρινίζει η οθόνη... Οταν κάνω scroll σε μία ιστοσελίδα κιτρινίζει περισσότερο σαν να φτιάχνει εναν κανβά ασ το πώ έτσι... Λέω κάποια βλακέια είναι με ένα restart διορθώνονται τα πράγματα... Πάπαλα... μέχρι και στην εκκίνηση μου βγάζει τα γράμματα με κάποιους μπλέ κόκκους γύρο τους και μετά μου βγάζει τα diagnostics (F8) με αλαμπουρνέζικα... έκανα απεγκατάσταση των οδηγών, έτρεξα το Driver Cleaner, ακόμα τα ίδια. Δέν έχω κάνει ακόμα εγκατάσταση στους οδηγούς για την κάρτα, και ακόμα τα ίδια κίτρινα σκ@τ@. Τι τρέχει ρε παιδες;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγαζει και στην εκκινηση του pc πριν μπεις win .. κατι αλλο ειναι [δεν φταινε οι drivers.] .

1. Μου το εκανε αυτο επειδη το καλωδιο πισω δεν καθοταν [ακουμπουσε και στο κουτι το σωμα του..] καλα ελεγξε το και κουνατο να δεις αν φυγουν τα ''κιτρινα''

2. Κοιτα την τροφοδοσια αν μηπως εγινε τπτ με το βυσμα της.

3. Τι psu εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα να την τεσταρεις σε καποιον φιλο σου και να βρεις τι φταιει.Μπορει να φταιει ακομη και το τροφοδοτικο,η υποδοχη agp της μητρικης σου ή ακομη και η οθονη σου!Καλα το τελευταιο χλωμο το κοβω,εκτος αν φταει το καλωδιο και διορθωνεται με κουνημα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου θυμιζει μια 9800 pro που ειχα μου εβγαζε παραμορφωμενα γραμματα ακομα και στην εκκινιση μερικες φορες.Ειναι ''σκουπιδια'' που βγαζουν μαλλον οι μνημες της καρτας σου.RMA

Link to comment
Share on other sites

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

1.Φταίει το καλωδιο

2.Μαλλον τα 'χει παιξει η καρτα!

3.Τσέκαρε το τροφοδοτικό άμα αντέχει το Load που του έχεις κάνει.

4.’μα ακόμα σε καλύπτει η εγγύηση πηγαινέ την πίσω και πάρε κάτι καλύτερο

(Προσωπικά θα πρότεινα μια 7800)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.