Jump to content



1 PC, 4 κάρτες PCI-E, 8 οθόνες


dimcar

Recommended Posts

Σήμερα έπαιξα λίγο με ένα νέο mainboard της Gigabyte που έχει θέση για 4 κάρτες γραφικών (QUAD SLI Royal). Έβαλα πάνω 4 6600GT (3 ίδιες και μια διαφορετική) και σύνδεση 8 οθόνες. Το αποτέλεσμα στο http://www.pcw.gr/default.php?pid=6&art_id=1078.

Όσον αφορά στη λειτουργία SLI, θα τη δοκιμάσω με το νέο έτος.. next week έχει ξεκούραση!!!... Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Δ.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ’μα έχεις 4 κάρτες γραφικών πάνω σε ένα mobo, που η κάθε μια πιάνει για 2, πώς θα βάλεις κάτι άλλο πάνω; :p Δλδ, φτάνεις στο full τα πράγματα απο πλευράς γραφικών και παίζεις με το κύκλωμα ήχου του mobo... Το ξεφτιλίσαμε λίγο ή μου φαίνεται; :p

Καλή φάση κατα τ'άλλα πάντως... :)

ΥΓ: Τώρα που το συνειδητοποιώ, φανταστείτε να παίζετε με 8 30'' οθόνες γύρω σας! Αυτό πραγματικά θα άξιζε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 00:35]

λεπτομέεεεερειεεεεςςς μωρέ! :p:P:P

Αυτά είναι noobies... βάλε επάνω 4 asus 2πύρηνες να δούμε το doom σε ultra high ρυθμίσεις...

j/k nice1... περιέργεια έχω για το τι εικόνα θα πάρεις αμα τις βάλεις να παίζουν κανα game... έχω δει κυκλοφορούν artifacts λόγω drivers...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar

Σήμερα έπαιξα λίγο με ένα νέο mainboard της Gigabyte που έχει θέση για 4 κάρτες γραφικών (QUAD SLI Royal). Έβαλα πάνω 4 6600GT (3 ίδιες και μια διαφορετική) και σύνδεση 8 οθόνες. Το αποτέλεσμα στο http://www.pcw.gr/default.php?pid=6&art_id=1078.

Όσον αφορά στη λειτουργία SLI, θα τη δοκιμάσω με το νέο έτος.. next week έχει ξεκούραση!!!... Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Δ.Κ.

:worship:

Το ιδανικό περιβάλλον εργασίας :D

Ερώτηση: το mobo έχει 4 pci-e 16x?

Δώσε το link της μητρικής να τη δούμε:)

Link to comment
Share on other sites

Το link του board

http://www.gigabyte.com.tw/Motherboard/Products/Products_GA-8N-SLI%20Quad%20Royal.htm

Έχει 4 PCI-E 8x. Συμπαθητικό και με διαφορά το πλέον σταθερό μεταξύ όσων SLI για Intel έχω δει...

Αρχική απάντηση από NoDsl

Αυτά είναι noobies... βάλε επάνω 4 asus 2πύρηνες να δούμε το doom σε ultra high ρυθμίσεις...

j/k nice1... περιέργεια έχω για το τι εικόνα θα πάρεις αμα τις βάλεις να παίζουν κανα game... έχω δει κυκλοφορούν artifacts λόγω drivers...

Για προτείνετε κάνα game που υποστηρίζει multimonitor γιατί δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimcar [Σήμερα, στις 09:04]

.....

Για προτείνετε κάνα game που υποστηρίζει multimonitor γιατί δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό...

Συνύθως τα flight simulators έχουν υποστήριξη για πάνω από ένα monitors. ;)

Link to comment
Share on other sites

αμα βρεις μια 7800GTX 512...ερχομαι με αλλες 3 και το καιμε.....!!!!

Παρ'ολα αυτα με τις 6600 δεν θα βγαλεις κανενα σκορ μεγαλο μιας και ετρεξα με 2χ3d1 gigabyte δυπηρηνες 6600 και εβγαλα στο 2005 μολις 7Κ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από dimcar

και πως θα τους δώσουμε ρεύμα..???ε ????

Αν σας ενδιαφέρει έχω γνωστό στο εργοστάσιο της ΔΕΗ στο Αγρίνιο... Να σας τραβήξει μια 480Volt 3φασική... :confused: Αλλά μάλλον σας πέφτει μακρυά να πάτε Αγρίνιο, ε...? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.