Jump to content



Ενσωματωση υποτιτλων σε αρχεια DivX/Xvid/Avi κτλ


CrazyAnt

Recommended Posts

Back In Town απο χθες

Κ επειδη πρεπει να βρω τροπο για να παρακολουυουν ολα τα κ@λοφανταρα τις ταινιες που βαζω στο φορητο μου DVD Player,πρεπει να βρω ενα προγραμματακι που να περναει τους υποτιτλους στις ταινιες

Εχει κανιες καποιο στα υποψην του?

Link to comment
Share on other sites

Win Avi Video Converter

έχει στον φάκελο που έχεις το DivX/Xvid/Avi κτλ τους υπότιτλους με ίδια ονόματα και τα 2 αρχεία και ο codec που τους παίζει όταν κάνεις render το αρχείο από το winavi θα τους κάνει ένα με την ταινία

σε εμένα ο συνδυασμός WinAvi και Vobsub παίζει άψογα

Link to comment
Share on other sites

δεν με καταλβες

Εγω θελω να περασω τους υποτιτλους μεσα την ταινια κ μετα να εχω ενα καινουριο αρχειο,δλδ την ταινια,με τους υποτιτλους πλεον ενσωματωμενους σε αυτην...

Αν ηταν να αναπαραγω την ταινια σε PC δεν υπηρχε λογος να γινει η ενσωματωση,αλλα η αναπαραγωγη γινετε σε φορητο DVD player

Link to comment
Share on other sites

εγώ σε έπιασα εσύ δεν με κατάλαβες :p

παίζει να έχει δίκιο ο GV πρέπει να ανανεώσω τον τρόπο που γράφω :p

δοκίμασε αυτά που σου είπα, αυτό που θες κάνουν, άπλα το vobsub το χρειάζεσαι γιατί την ώρα που τον winavi θα κάνει render το αρχείο σου για να σου βγάλει καινούριο ότι παίζει το γράφει, με το vobsub θα παίζουν και οι υπότιτλοι πάνω στο αρχείο που κάνει render το winavi συνεπώς το αποτέλεσμα θα έιναι ένα καινούριο αρχείο με τους υπότιτλους πάνω του fixed σαν να ήταν part της ταινίας και θα παίζουν παντού.

ελπίζω να το κατάλαβες τώρα γιατί δεν μπορώ να το γράψω καλύτερα :p

Link to comment
Share on other sites

με τον Q9450 στα 3.8 εμένα κάνει κάνα 10λεπτο πάνω κάτω σε ένα Avi ~700Mb με τον 8500 στα 4+ έκανε τα ίδια πάνω κάτω οπότε δεν νομίζω να αργεί πολύ σε νορμαλ pc

αν έχεις τον Q που γράφεις πάνω κάτω εκεί τα ίδια περίμενε και εσύ

Link to comment
Share on other sites

ε πόσο παραπάνω να πάρει μωρέ σιγά κάνε λίγο υπομονή και σε P4 όταν το έτρεχα δεν αργούσε τραγικά όσο θυμάμαι οπότε θα είναι υποφερτή η κατάσταση

αν και μια δοκιμή θα μας πείσει όλους :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/

Eδω εισαι..

Βαζεις DivX/Xvid/Avi κτλ + Subs και το κανει DVD με μενου κτλ.

Το προγραμμα αυτο το ξερω και το χρησημοποιω εδω και χρονια,αλλα δεν θελω να μετατρεψω τα DivX/Xvid/Avi κτλ σε DVD...

θελω απλα να περασω τους υποτιτλους πανω στην ταινια ;)

-----

Αυτο θες:

http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=6162

Προσοχη ομως...παιζει μονο σε hardware standalone players.

Απο αυτα που διαβασα στο λινκ που παρεθεσες,το προγραμματακι που προτεινεις πρεπει να κανει τη δουλεια που θελω.

Θα το δοκιμασω αποψε αν προλαβω και θα φανει

Επι της ουσιας το φορητο DVD Player ειναι ενας standalone player,οποτε δεν θα πρεπει να υπαρχει προβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα αυτο το ξερω και το χρησημοποιω εδω και χρονια,αλλα δεν θελω να μετατρεψω τα DivX/Xvid/Avi κτλ σε DVD...

θελω απλα να περασω τους υποτιτλους πανω στην ταινια ;)

-----

Απο αυτα που διαβασα στο λινκ που παρεθεσες,το προγραμματακι που προτεινεις πρεπει να κανει τη δουλεια που θελω.

Θα το δοκιμασω αποψε αν προλαβω και θα φανει

Επι της ουσιας το φορητο DVD Player ειναι ενας standalone player,οποτε δεν θα πρεπει να υπαρχει προβλημα :D

Δεν θυμόμουνα ρε οτι παίζει και DivX/Xvid/Avi ..εσυ απλα αναφερεις οτι θες να το παιξεις σε DVD Player.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμόμουνα ρε οτι παίζει και DivX/Xvid/Avi ..εσυ απλα αναφερεις οτι θες να το παιξεις σε DVD Player.
Back In Town απο χθες

Κ επειδη πρεπει να βρω τροπο για να παρακολουυουν ολα τα κ@λοφανταρα τις ταινιες που βαζω στο φορητο μου DVD Player,πρεπει να βρω ενα προγραμματακι που να περναει τους υποτιτλους στις ταινιες

Εχει κανιες καποιο στα υποψην του?

:nare;):p:D

bananabananabananabananabanana

-----

Το φορητό δηλαδή παίζει divx αρχεία αλλά δεν παίζει υπότιτλους??

Da

απλουστατα γιατι δεν εχει ελληνικο μενου

Εψαξα λιγακι μπας και βρω ελληνικο μενου ή firmware αλλα δεν υπαρχει τπτ

Ισως αν καταφερω και βρω καποιο αλλο φορητο που να φοραει το ιδιο μενου ή τσιπακι 'ή κατι τελοσπαντων και να υπαρχει για αυτο ελληνικο μενου,να το περασω και στο δικο μου και να τελειωνω,αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι σχετικο

AIRIS LW275 ειναι το μοντελο για οποιον ενδοιαφερεται να ριξει μια ματια μπας και βρει κατι :D

Link to comment
Share on other sites

Το νεουδι θελει και να παιζει ταινιες...
Ελα ντε, και εκτός αυτών θέλει και υπότιλους :p τι λες βρε Αρούρη :D

Και ο στρατος θελει καλοπεραση :gyros

μεχρι στιγμης παντως,στους 2 μηνες που το εχω κατω εχω δει καμια 10αρια ταινιες μονο...

πολυ σκοπετο ρε παιδακι μου This is Sparta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.