Jump to content



3800x2 help


sygiria

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από RootX [30-12-2005 11:25]

To s&m ζορίζει απίστευτα τον επεξεργαστή, ειδικά στο full test ανεβάζει τρελλές θερμοκρασίες(μιλάω πάντα για χρήση και των 2 cores).

Μέχρι στιγμής το θεωρώ το πιο αξιόπιστο, μιας και αν δεν βγάλει λάθη σε επεξεργαστή και μνήμες κανένα άλλο bench/game κλπ δεν μου έχει παρουσιάσει κόλλημα.

Στο θέμα μας, δεν θα έδινα πάνω από 1.5 με αέρα.

100% :T:

ακομα και στις μνημες

τσακωνε λαθη που το Memtest δεν τα μυριζονταν καν

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για το snm και το έχω και εγώ σε υπόλειψη, αλλά έχει ένα μικρό κενούλι για τους Α64 που εντόπισα κατα τύχη πεδεύοντας 2 venice πρόσφατα. Το L2 test το έχει πολύ νωρίς, πρωτού ανεβάσει το fpu test θερμοκρασία και έτσι σε πολλές περιπτώσεις, εκεί κοντά στο όριο του fail λόγω θερμοκρασιών (για αερόψυξη πάντα), σε παραπλανά, βγάζοντάς το άνετα και κατόπιν και τα υπόλοιπα. ’μα μετά απο κανα 15λεπτο fpu test και γύρω στους 50+ σταματούσα το test, αφαιρούσα το L1 και το ξανάβαζα να τρέξει το L2 έπαιρνα ακαριαία είτε freeze είτε error. Δοκίμασε αυτό φίλε sygiria (και στείλε μου και το π.μ. :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.