Jump to content



Full Case


petaloudaki

Recommended Posts

εαν εισαι διατεθιμενος να ριξεις λιγη δουλιτσα ,για την αισθητικη βελτιωση κυριως...

παιζουν και τα κλασσικα μπαουλα της Addtronics σε τιμες προσφορας

edit: αυτο το "μη διαθεσιμα" θα πρεπει να το διασταυρωσεις τηλεφωνικα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Το είδα σήμερα απο κοντά αυτό. Τπτ το ιδιαίτερο αλλά δεν ήταν και άσχημο... :)

Μοιάζει με stacker, αρκετα μεγάλο, ενα πλαινο παραθυρο και είναι κούκλα

Link to comment
Share on other sites

Mα ψήφο και απο μένα στο Chieftec BA-01.Είναι απλά τεράστιο.Όσο για πλαινό παράθυρο μόλις προχτές το έκοψα αλλα με γωνιακό τρόχο γιατί είναι πάρα πολύ σκληρή η λαμαρίνα.Σύντομα θα ανεβάσω φωτο..:D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το Chieftec BA-01. Στιβαρή κατασκευή και χωράει τα παντα.

Και εγώ το δικο μου παλιοτερο μοντελο το ειχα παρει πριν απο καιρο οταν τα εδινε μαζι με τροφοδοτικό 370W. Οταν παντως χρειαστηκε να ανοιξω μια τρυπα στο καπακι του για να βαλω 120mm ανεμιστηρα χρησιμοποιήσα σέγα με πριονολαμα σιδηρου.

Η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η εξής:

Σημαδευουμε το καπακι στο σχημα που θα το κοψουμε και ανοιγουμε μια τρύπα για να μπει η λαμα της σεγας. Η σεγα ρυθμιζεται σε χαμηλες στροφες και αφου λαδωσουμε λιγο την λαμα ξεκιναμε να κοβουμε. Προσοχη χρειαζεται με τα ρινισματα που πεταει η σεγα για να μην χαραχτει το καπακι για αυτο ειναι καλυτερο να κοψουμε απο την μεσα πλευρα.

To Dremmel καλο ειναι για την λειανση των επιφανειων της κοπής μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Mα ψήφο και απο μένα στο Chieftec BA-01.Είναι απλά τεράστιο.Όσο για πλαινό παράθυρο μόλις προχτές το έκοψα αλλα με γωνιακό τρόχο γιατί είναι πάρα πολύ σκληρή η λαμαρίνα.Σύντομα θα ανεβάσω φωτο..:D

To έχεις; Κάνε ένα εκτενές review τότε σε παρακαλώ με αρκετές φωτογραφίες... :D Και μαμώ τα κουτιά πρέπει να είναι... (αν και μου φαίνεται λίγο "στενό" για το ύψος του... )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

δυσκολα με dremel να κοψεις το πλαινο απο το 6919, ειναι πολυ χοντρη λαμαρινα

μια χαρα ευκολο ειναι ρε συ....

στο xaser III που θεοριτε απο τα πιο σκληρα μια χαρα το εκοψα και το πλαηνο και την οροφη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Πόσο full εννοείς; Για εμένα η έννοια του full ειναι 6x5.25' και απλά πας εδώ CHIEFTEC ΒΑ-01 απο "Π". Απλά κτηνώδες, χωράει ό,τι θες μέσα.

Νομιζω οτι βρηκα το επομενο κουτι μου.........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.