Jump to content



big cube project


taramas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 01:48]

nice work man

πολυ καλο !!!

μια παρενβαση να κανω μονο....

γιατι δεν εβαλες τα πλαηνα να ανοιγουν προς τα επανο???

χα χα, καλή ερώτηση, ήταν το σημείο διαφωνίας με τον γιό μου, εκείνος ήθελε να ανοίγουν προς τα πάνω και εγώ προς τα κάτω, δεν λέω καλό θα ήταν και προς τα πάνω αλλά σκέφτηκα οτι προς τα κάτω με βολεύει γιατί ΄κάθε πλαινό τμήμα αποτελείται απο 3 κομμάτια, ανοίγεις το πρώτο που είναι στο πάνω μέρος και το διπλώνεις και δουλεύεις απο πάνω, αν θέλεις συνεχίζεις και διπλώνεις το δεύτερο κομμάτι που είναι το μισό του πλαινού και τέλος ανοίγει το τελευταίο που είναι το κάτω μέρος του πλαινού και αυτό σημαίνει οτι ανοίγεις όσο σου χρειάζεται, αν το έκανα προς τα πάνω θα ήταν λίγο περίπλοκο να στηρίξω το κάθε κομμάτι πάνω στο άλλο ξεχωριστά, εμφανισιακά ίσως να ήταν ωραιότερο.

Θα το δώ στο επόμενο κουτί που έχω στο πρόγραμμα που είναι η ίδια ιδέα αλλά σε μικρότερο μέγεθος που θα πλησιάζει το μέγεθος των cube και θα μπαίνει στο σαλόνι, αυτό δεν είναι τόσο μικρό αλλά δεν είναι και μεγάλο αφού οι διαστάσεις εξωτερικά είναι ακριβώς 39Χ39 εκατοστά και μπορεί να μικρύνει αρκετά αφού στην πράξη είδα οτι έχω πολύ χώρο παρά το γεγονός οτι το έχω φορτώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

35x35 ειναι αυτό που φτιάχνω εγώ, και μικραίνει κι άλλο φίλε! Τελικά εγώ έβαλα κανονική μητρική, αλλά με micro είναι καλύτερο και μικρότερο! Η υδρόψυξη με ζορίζει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φίλε ταραμά, μιας και με έβαλες σε σκέψει για ένα αντίστοιχο κυτίο :p θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Στο πίσω μέρος του κουτιού, εκεί που στηρίζονται οι κάρτες επέκτασης, τι χρησιμοποίησες; (εννοώ το μεταλλικό πλαίσιο, όπου στερεώνονται και από ότι διάβασα σε άλλο thread χρειάζεται για να γειώνονται οι κάρτες)

Link to comment
Share on other sites

η βάση για το mobo μαζί με το πλαινό κομματι για τις θέσεις των καρτών είναι απο κανονικό κουτί κομμένες ακριβώς όσο χρειάζεται και προσαρμοσμένα μέσα, δηλ πήρα ενα παλιό κουτί και έκοψα τα εσωτερικά κομμάτια που χρειαζόμουνα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πάρα πολύ ωραίο. Το μόνο σημείο που θα σκεφτόμουν να αλλάξω είναι ο φωτισμός (το χρώμα του κυρίως-κλασσικό neon;) καθώς μοιάζει κάπως με ενυδρίο :look: . Αλλά πάλι λογικά το αδικούν οι φωτός, υποθέτω οτι είναι διαμάντι!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.