Jump to content



Accelero X1


Jonathan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Παντως ψυκτρα με εξοδο θερμου αερα πανω στη μητρικη δε νομιζω οτι θα επαιρνα για κανενα λογο.Λιγη μελετη παραπανω δε θα εβλαπτε την εν λογω εταιρια κι ας καθυστερουσε λιγο την παραγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gfa3

Παντως ψυκτρα με εξοδο θερμου αερα πανω στη μητρικη δε νομιζω οτι θα επαιρνα για κανενα λογο.Λιγη μελετη παραπανω δε θα εβλαπτε την εν λογω εταιρια κι ας καθυστερουσε λιγο την παραγωγη.

Ειδικά την στιγμή που η ίδια εταιρία ήταν η πρωτοπόρος στην καθιέρωση της ψύξης με εξαγωγή του θερμού αέρα εκτός case...

Βέβαια για ΑΤΙ 1800/1900 η AC δεν έχει να προσφέρει λύση τύπου ''με εξαγωγή του θερμού αέρα εκτός case''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

έχω εδώ και 2 μήνες περίπου το accelero από τα multirama, όταν το είχα τοποθετήσει είχε πάνω του πάστα αλλά του έβαλα και μια φακή artic silver 5. θέλω τώρα να το βγάλω να το καθαρίσω για να την ξαναβάλω από την αρχή. όμως είχε και κάτι παντς για τις μνήμες τα οποία τα κόλλησα επάνω στην 7800gt μου και το accelero "κόλλησε" ασ πούμε πάνω τους. τώρα που θέλω να το βγάλω απλά να το τραβήξω???? τα παντς τα είχε μέσα η συσκευασία του. υπάρχει περίπτωση να τα χαλάσω?

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτα προσεκτικα . Δυσκολο να "φυγει" μνημη μαζι τους , αλλα για καλο και για κακο να προσεχεις και χωρις βιασυνη . Μια καλη λυση ειναι να παρεις ενα πιστολακι μαλλιων και να ζεστανεις την ψυκτρα . Θα μαλακωσουν οι παστες/τα αυτοκολλητα και θα φυγει πιο ευκολα.

Και γιατι εβαλες και 2η παστα ? Μονο ceramique επρεπε να βαλεις . Καλυτερα να αποφευγεις την AS5 στις VGA .

Link to comment
Share on other sites

όταν την είχα πάει ένα παλικάρι μου είχε πει, ότι καλή και αυτή που έχει επάνω το ίδιο αλλά πέταξε και μια φακή αρτικ στο κέντρο αφού την έχεις. και έτσι και έκανα. πλέον οι θερμοκρασίες λόγω καιρού μεγαλώνουν και θέλω να την καθαρίσω και να βάλω μόνο αρτικ από την αρχή. ούτως ή άλλως μόνο αυτή έχω σπίτι, οπότε αυτή θα βάλω. κλασσικά καθαρίζω και μια φακή στη μέση έτσι? όχι άπλωμα με πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.