Jump to content



Μεγάλο πρόβλημα


cabalai

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Μάλλον ο φίλος δεν εννοεί τα σπασίματα των χαμηλών responce time των TFT οθονών γιατί αναφέρει και τη λέξη κολλήματα που είναι χαρακτηριστική. Πάντος είναι δύσκολη περίπτωση το εν λόγω πρόβλημα, κάτι σε κάποια hardware δυσλειτουργία ή/και πρόβλημα τροφοδοσίας υποψιάζομαι.

Θα πρότεινα να δοκιμαστεί η κάρτα γραφικών σε κάποιο άλλο σύστημα όπως και να δοκιμαστούν άλλες μνήμες στο υπάρχον configuration.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabalai [Σήμερα, στις 00:03]

Έχουν δοκιμαστεί και οι 2 κάρτες μόνες τους και άλλη της ati έχουν αλλαχτεί οι μνήμες το ίδιο

Οι κάρτες παίζουν κανονικά η κάθε μία σε άλλο σύστημα ???

Αν ναι δοκίμασε να τις βάλεις μια μια στο δικό σου χωρίς SLI να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασες και μονές τις καρτες γραφικών σου, δοκίμασες και άλλη κάρτα γραφικών, τότε πολλύ φοβάμαι ότι το πρόβλημα πρέπει να προέρχεται απο την μητρική σου;)

Δεν μας είπες όμως άλλο τροφοδοτικό πιο ισχυρό έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασες το hotfix της Microsoft για Dual core συστήματα, βάλτο λίγο να δεις τι παίζει, τα συμπτώματα που περιγράφει είναι όπως αυτά που αναφέρεις.

http://support.microsoft.com/?id=896256

Link to comment
Share on other sites

Τι σκληρό έχεις βάλει?

Εγώ έχω 200+300=500GB Maxtor κ ενδεχομένως για αυτό έχω κολλήματα εδώ κι εκεί. Το speedfan σου δίνει ορισμένες πληροφορίες για τον σκληρό σου παρεπιπτώντως, τρεχ το μια κ πες μας αν δείχνει τπτ περίεργο !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά τζίφος το ίδιο πρόβλημα. Έβαλα και το hot fix της Microsoft το μόνο που έκανε είναι στα benchmarks 3dmark 300 πόντους πάνω το ίδιο σπάσιμο στα παιχνίδια. Τι λέτε παίζει να φταίει το tagan 530 w να μην δίνει σωστά το ρεύμα έχουν δοκιμαστεί τα πάντα είναι κρίμα ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.