Jump to content



Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth


kallileo

Recommended Posts

Φιλαρακι οριστε :

1) Αν ξέρεις το συνδυασμό τότε αυτός αντιστοιχεί στα νούμερα του δείκτη του χρηματοκιβωτίου και όχι στο πόσα βήματα δεξιό- ή αριστερό- στροφα πρέπει να μετακινήσεις τους δείκτες. (εδώ την πάτησα εγώ)

2) O ίδιος ο ιδιοκτήτης σου λέει που θα βρεις το συνδυασμό

--spoiler-------------------------------------------------------------------------------------------------

- Ο αριθμός είναι 4 ψήφιος

- Η λύση είναι στο ημερολόγιο του Waine (?) που βρίσκεται στο δωμάτιο όπου ήταν φυλακισμένη το τέρας (= η γυναίκα του)

- Η λύση είναι ο μήνας, η μέρα και η χρονολογία (τα δυο τελευταία ψηφία) της γέννησης της κόρης του

- Σύμφωνα με τα λεγόμενα του ημερολογίου αρκεί να ξέρεις τι μέρα είναι το "παρόν" καθώς "χθες" ήταν τα 10α γεννέθλια της κόρης.

- Το παρόν είναι 7 Φεβρουαρίου 1922 σύμφωνα με το δικό σου ημερολόγιο, άρα η κόρη γεννήθηκε στις 6 -2 -12 (το οποίο είναι και ο συνδυασμός)

- Το πρώτο αριθμό τον δείχνεις κινόντας το δείκτη του χρηματοκιβωτίου clockwise (φορά δεικτών ρολογιού).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Έχει 2-3 σκηνικά με χρηματοκιβώτια κ μάλλον εννοείς το 1ο! Σου λέιε στο ημερολόγιο

ΠΡΟΣΟΧΗ:Αν θυμάμαι καλά η σειρά έχει ως εξής Μήνας/Μέρα/Χρονιά!

woops! με πρόλαβες...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ο δεικτης ειναι στο μηδεν.τον μετακινω συμφωνα με τους δεικτες του ρολογιου κ το ν παω στο 2(2/6/12).Μετα τον παω στο 6 κ μου λεει λαθος!!!!οταν το παω στο 2 παταω κατι?

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚα πρεπει να βαλεις τον κωδικο εναλλασοντας το τροπο περιστροφης,ξεκινωντας συμφωνα με τους δεικτες του ρολογιου!!!

κ κατι αλλο:μιας κ μου δινει σφαιρες να υποθεσω οτι θα επρεπε σε καποιο σημειο να εχω παρει κ οπλο???:whistle2: Θυμαται καποιος σε ποιο σημειο ειναι περιπου για να μην το ξαναπαιζω απτην αρχη!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.