Jump to content



Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth


kallileo

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Είναι αρκετά καλό παιχνίδι αλλά νομίζω ότι γίνεται πολύ κουραστικό το γεγονός ότι σε κυνηγάνε παντού και το "γυρίζει σε thief".Θα προτιμούσα να μην έχει καθόλου όπλα και να έχει μόνο γρίφους. Αν και οι γρίφοι του δεν λένε και πολλά(μέχρι τώρα τουλάχιστο).Τα γραφικά πάντως είναι πολύ καλά για adventure.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι γριφοι δεν πολυ λενε σε δυσκολια, αλλα δεν εχω παει πολυ μακρια ακομα.

Αυτο που με κουραζει λιγο ειναι αυτα του στυλ ανεβαζω παλμους, πιεση, ζαχαρο και τετοια!!!:jump: Ολο θολωνει απο υψοφοβια και κατι τετοια. Ενταξει, θεμα συνηθειας ειναι.

Παντως πολυ καλο. και εγω απο αυτο το thread το ανακαλυψα το παιχνιδι.

!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς! Έχουν πάρει καρμπόν τη σκηνή από το διήγημα Σκιές πάνω από το Ινσμουθ. Παίζεις με τους σύρτες και τα έπιπλα! πχ σηκώνεσαι από το κρεββάτι, τρέχεις στο διπλανό δωμάτιο, γυρνάς, κλείνεις την πόρτα και την ασφαλίζεις με το σύρτη. Μετά πάλι τα ίδια...στο διπλανό δωμάτιο και σουξου μουξου...κάπου μάλιστα θα χρειαστεί να μεταφέρεις κ 1 έπιππλο για να μπλοκάρεις τη πόρτα. Σε κάποιο απτα δωμάτιο βρίσκεις παράθυρο μισομπλοκαρισμένο από μια βιβλιοθήκη. Τη σπρώχνεις και τρέχεις

edit: αν κάποιος έχει περάσει τη HYdra ας μου στείλει save. PLZ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [03-04-2006 19:38]

Μου κρασαρει καθε φορα βγαζοντας το κλασσικο μηνυματακι.Το αρχειο ειναι καποιο χχχχmain32.exe.

τι γινεται??

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με ATI 6.4. Εκεί που είμαι τώρα μου κολλάει στο ίδιο σημείο και δεν μπορώ να συνεχίσω.

:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

παιδες μετα απο ενα μεγαλο διαλημα στο παιχνιδη ειπα να το ξανα παιξω....

πως ξεκολαμε απο το κολο ξενοδοχειο που με κηνιγανε 3 τρελοι???

Από ότι θυμάμαι , θα πρέπει πρίν ξαπλάρεις να κλείσεις τους σύρτες από τις πόρτες που βλέπουν στο hall στα διπλανά δωμάτια.

Στην συνέχεια όταν αρχίσουν να μπουκάρουν, πάς στο διπλανό δωμάτιο(κλείνεις την πόρτα και τον σύρτη πίσω σου).

Αν δεν κάνω λάθος σε αυτό το δωμάτιο έχει μια ντουλάπα που πρέπει να σπρώξεις για να μπλοκάρεις την πόρτα που βγάζει στο hall.

Δίπλα από την πόρτα που βγάζει στο διπλανό δωμάτιο, υπάρχει πάλι μια ντουλάπα.Την σπρώχνεις λίγο (ένα κλικ φτάνει, μήν κλείστε την πόρτα :p ) και μετά ανοίγεις την πόρτα και πάς δίπλα. Δεν ξέρω γιατί αλλά αν δεν έσπρωχνα την ντουλάπα δεν άνοίγε η πόρτα!!:...:

Ξανά κλείνεις πίσω σου την πόρτα(σαν πολιτισμένος άνθρωπος ;) ) και τον σύρτη. Και τρέχεις στο παράθυρο.Σπρώχνεις την ντουλάπα που έχει εκεί και το φράσει, ανοίγεις το παράθυρο και βουτάς.

Μετά τα κλασικά: Τα πόδια στους ώμους.

Note: Με το backspace κάνεις omit τα cinematics.

Link to comment
Share on other sites

Κοντευω να το τερματισω αλλα εχω κολλησει εκει που σε κρατανε φυλακισμενο δραπετευεις και τα σχετικα μπλα μπλα μετα γυριζω εκει που εχει ενα κατι σαν συρταρι και ριχνεις κατι τροφες τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια εχω σαλταρει!!!!Ειμαι στο σημειο με το χρηματοκιβωτιο ξερω τον κωδικο(2/6/12)κ δεν ξερω πως να τον βαλω για να ανοιξει το γα*****!πρεπει να παταω κατι σε καθε αριθμο που βαζω?Τοσο λαλακας ειμαι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.