Jump to content



Intel P4 Processor Malay


Alucard

Recommended Posts

Όλοι θυμόμαστε τους "καλούς"Μαλαισιανούς 478 με το ξεκλειδωμένο πολλαπλασιαστή. Λοιπόν πώς θα καταλάβω εάν ένας επεξεργαστής είνα απο τους "καλούς" εκτός πια απο το BIOS;;;;

Link to comment
Share on other sites

ES? Για διαφωτίστε με... εχω μείνει πίσω σε CPU θέματα. Από ότι ξέρω αυτός που έχω μέσα τώρα είναι Μαλαισιανός μιάς και το έχει ξεκλέιδωτο. Δέν έχω κοιτάξει αλλα μήπως είναι όσο απλό όσο να κοιτάξω τον επεξεργαστή και να γράφει Malay επάνω;;;;

Link to comment
Share on other sites

E.S., engineering sample δλδ, είναι οι επεξεργαστές που δίνει η intel σε reviewers κάτα κύριο λόγο, ώστε με έναν επεξεργαστή να καλύψει όλη την γκάμα των επεξεργαστών μιας και είναι ξεκλείδωτοι.

Σε καταστήματα λιανικής δεν κυκλοφορούν και δεν καλύπτονται από εγγύηση. Το γράφουν πάνω ότι είναι E.S.

Τι επεξεργαστή έχεις που λες ότι είναι ξεκλείδωτος?

Link to comment
Share on other sites

2.4 και τον έχω ανεβάσει στα 3.2. Λόγω μνημών δέν μπορώ να τον πάω παραπάνω αλλα από ότι έχω κοιτάξει μέσω BIOS έχει την δυνατότητα των 4+GHz. τώρα άσχετο το τί θέλλει για να πάει τόσο και το πόσο σταθερός είναι απλά το λέω επειδή ο πολλ/στής είναι ξεκλείδωτος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ασταθής πάνω από τα 3.2 και έχω και πρόβλημα με θερμότητα. άρα σκεφτόμουνα να έπαιρνα εναν 3.2 μαμά με ξεκλέιδωτο τον πολ/στή και να έκανα από εκεί και μετά το O/C

Link to comment
Share on other sites

Oi ΕΕ και οι ES ειναι ξεκλειδωτοι....πολλες φορες οι ES δεν ειναι ξεκλειδωτοι...

Αμα ειναι ΕS ο δικος σου θα λεει απο πανω ''Intel Confodential"

Επισης στο bios Στην επιλογη Multi απο τι αριθμο αρχιζει και σε τι τελειωνει...???

Οτι πηγε τοσο δεν σημαινει οτι ειναι ξεκλειδωτος....

Οπως επισης δεν σημαινει οτι επειδη ειναι malay ειναι και ξεκλειδωτος..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

s478 EE, ξεκλείδωτοι? 2 είχα bill και δεν ήταν....

χμμμ...κατι εχω μπερδεψει στο μυαλο μου...

Οι 775ΕΕ δεν ειναι ξεκλειδωτοι??ενας 3.43 που ειχα ηταν(αλλα ηταν και EE kai ES..)...

Ειλικρινα τα εχω μπερδεψει στο μυαλο μου τωρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.