Jump to content



[hwbot] 3Dmark06 Ranking


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Chosen

’στα... ήρθε σήμερα η γυναίκα με την 8800 εξ Αμερικής και ξαναέβαλα το PC μέσα στο σπίτι.

Χθες το βράδυ στο μπαλκόνι, έπιασα 3770 με 13άρι μούλτι και 1.55 ρεύμα (πρώτη μου φορά έδωσα πάνω από 1.5 σε C2D :o ), αλλά είμουν με την 6600 και δεν μου πήγαινε καρδιά να τρέξω κανένα πρόγραμμα. Πρέπει να έχω σώσει κάπου ένα CrystalMark... :(

Ψύξη έχω ένα μικρό (πολύ μικρό) νεράκι από τον Μιχάλη. Το ψυγείο είναι μονό και έχω πάνω έναν 12άρη. Στο μπαλκόνι και στα 3700+ είχα 70C full load.

Στο σπίτι τώρα με 1.45 και στα 3400+ είμαι στους 80C full load. Έβγαλα κα μερικά benchια στα 3520 με 1.475, αλλά το μονό το ψυγείο δεν φτουράει και πατάω τα 85C πριν τελειώσει το bench και κλείνω το PC :(

χαχαχαχ...ηρθε η γυναικα..και αντι να πιασεις την γυναικα επιασες την καρτα???:hehe:

Ημερομηνια δεν μου λες..:D

Μηπως ειναι 638?

@Sol...ωραια υπογραφη..:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Sol

ζεσταίνεται πολύ ο άτιμος...

Use the force Luke! :D

Δεν είμαστε για τέτοιες πολυτέλειες εμείς, αν δεις το κύκλωμα ψυγείο-μπλοκ-αντλία που έχω κάνει με τον unseen, πάνω από 20cm σωλήνα δεν υπάρχει. Ούτε καν τανκ...

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

χαχαχαχ...ηρθε η γυναικα..και αντι να πιασεις την γυναικα επιασες την καρτα???:hehe:

Ημερομηνια δεν μου λες..:D

Μηπως ειναι 638?

SL9UL

L638A588

Η γυναίκα είναι jetlagged. Ήρθε και έπεσε ξερή για ύπνο :ο

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] Dagalidis - 10659 - OPTERON 165 UP @3Ghz - ALBATRON 8800GTX @620/1050 [/hwbot]

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=809627

Nα βάλω και ένα hwbot ρε παλικάρια μέχρι να πέσει το 11Κ.... :D

Yπάρχουν αρκετά περιθώρια κέρδους ακόμη....

Sorry but NO picture.... :(

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] Dagalidis - 10755 - OPTERON 165 UP @3060Mhz - ALBATRON 8800GTX @640/1050 [/hwbot]

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=893053

CPU Limited αλλά δε με πειράζει καθόλου αφού όλα στην κάρτα είναι με αέρα κοπανιστό και υπάρχουν και κάποια περιθώρια βελτίωσης....

BTW Opteron Rulez και ας λένε ότι θέλουν μερικοί - μερικοί .... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [Σήμερα, στις 15:46]

Με έναν Core 2 όμως θα είχες 2K παραπάνω...

So ???

Big Deal.... :D

Σιγά τα Ωά ....

Μια χαρά είμαστε και εδώ....:T:

Αλλωστε δεν είπα και την τελευταία μου λέξη.

Με λίγο Fine tuning και καμμιά 100Μηζ παραπάνω την CPU θα κερδίσω και κάτι παραπάνω έτσι ώστε να μη ξεπεράσω το 1Κ διαφορά με έναν αντίστοιχο Core 2...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [31-12-2006 18:27]

So ???

Big Deal.... :D

Σιγά τα Ωά ....

Μια χαρά είμαστε και εδώ....:T:

Αλλωστε δεν είπα και την τελευταία μου λέξη.

Με λίγο Fine tuning και καμμιά 100Μηζ παραπάνω την CPU θα κερδίσω και κάτι παραπάνω έτσι ώστε να μη ξεπεράσω το 1Κ διαφορά με έναν αντίστοιχο Core 2...

Το οτι είσαι μια χαρά με ΑΜD είναι καλό.

Aπλά είσαι πολύ ακατάδεκτος...

+ οτι με όποιο Fine tuning και να κάνεις την διαφορά που θα είχες με core 2 θα την έχεις και πάλι...

Πάντως μπράβο σου που δεν αλλάζεις...

Φιλικά πάντα

@ darkcount Κλόκαρε και τις κάρτες να δούμε τρελλά νούμερα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 19:51]

darkCount - 16937 - 8800GTX SLI@stock clocks on air - C2D 6600@4000Mhz Custom SS

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=921828

Phil .....:p Σε έφαγα και με διαφορά ε?????:hehe:

Ατιμε μαυροκομη θα μου το πληρωσεις αυτο....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] JimmyFox - 7832 - A64 4400+ X2 @ 2.65Ghz - διπλή Χ1900GT@620/1440Mhz [/hwbot]

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=645962

Να ρωτήσω κάτι περίεργο?

Γιατί όταν από το Tools-> Project Search and Compare πάω να βρω αποτελέσματα χρηστών με Χ1900GT δεν εμφανίζει το δικό μου? Αυτό το κάνει στα 03-05-06.

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.