Jump to content



[hwbot] 3Dmark06 Ranking


Recommended Posts

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από unstoppable

To 13034 του LevelOne ειναι σε 1280x800, μηπως πρεπει να βγει απο την λιστα?

Kαι το δικό μου (TFT 1440x900), αν ειναι pm me να το σβήσω ή ας το σβήσει κανένας mod
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Ρε παιδιά τι σας φταίνε οι οθόνες?? Το ξεκινάτε και πατάτε "Run 3DMark" χωρίς να αλλάξετε τίποτα... Δεν αλλάζει μόνη της η ανάλυση...

E πες τα.....παραξενευτηκα και εγω...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Οταν η οθόνη δεν υποστηρίζει 1280x1024 τότε το 3dmark θεωρεί default ανάλυση την κοντινότερη της... 1280x800 τουτέστιν... Αυτο κάναμε... το ξεκινήσαμε και πατήσαμε Run 3DMark χωρίς να αλλάξουμε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne

Οταν η οθόνη δεν υποστηρίζει 1280x1024 τότε το 3dmark θεωρεί default ανάλυση την κοντινότερη της... 1280x800 τουτέστιν... Αυτο κάναμε... το ξεκινήσαμε και πατήσαμε Run 3DMark χωρίς να αλλάξουμε τίποτα...

Υeap !!! ακριβώς αυτό, έχω την DEMO version στην οποία ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να πειράξεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από botlist [31-03-2006 13:22]

Κατάταξη 3Dmark06

----------------------------------------------------

Το 3Dmark 2006 είναι μία δημοφιλής εφαρμογή που καταγράφει την απόδοση των καρτών γραφικών.

κατεβάστε το από εδώ

Κανόνες

- Μην χρησιμοποιείτε πολλαπλά usernames

- Τα αποτελέσματα που καταχωρείτε θα πρέπει να είναι δικά σας και έγκυρα

- Επιτρεπτή ανάλυση 1280x1024x32bit μόνο

- Να επισυνάπτετε screenshot ή συγκριτικό σύνδεσμο στην futuremark του αποτελέσματός σας.

Αν ισχύουν πραγματικά οι κανόνες, θα ποστάρω score με σκέτο screenshot χωρίς orb validation (μια και στους κανόνες έχει διαζευκτικό), με οδηγούς non WHQL - non FM Approved και με πειραγμένα όλα τα Benchmark Settings.

Τους παραπάνω αστείους κανόνες φυσικά και δεν τους τηρούμε.

Να μη σβηστεί λοιπόν κανένα σκορ.

Αυτό είναι δουλειά του hwbot.

Ας το κρίνει αν είναι εντάξει και αν περνάει αφού αυτό γινόταν τόσο καιρό.

Τόσα προηγούμενα σκορ που δεν είχαν καν ORB validation τα αφήσαμε όπως ήταν.

Το ίδιο κάνουμε και στα σκορ που είναι με οδηγούς non WHQL - non FM Approved

Θα αφήσει και o LevelOne το σκορ του εκεί που βρίσκεται ώστε να μπορέσει να εκτιμηθεί από το hwbot.

Αν το σβύσει κάποιος mod, ε τότε θα πρέπει να βάλουμε δικούς μας κανόνες και να τους γράψουμε στην πρώτη σελίδα.

Και να του ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΜΕ για ΟΛΟΥΣ.

Μέχρι στιγμής δεν είδα ανάλογη ευαισθησία σε τόσα και τόσα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 03:57]

Οταν η οθόνη δεν υποστηρίζει 1280x1024 τότε το 3dmark θεωρεί default ανάλυση την κοντινότερη της... 1280x800 τουτέστιν... Αυτο κάναμε... το ξεκινήσαμε και πατήσαμε Run 3DMark χωρίς να αλλάξουμε τίποτα...

Και η δικιά μου 1440*900 έχει ανάλυση αλλά σαν default το '06 έχει την 1280*1024.... Και με ATi κάρτα και με nvidia...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεια του bot δεν ειναι να τσεκαρει και να σβηνει σκορ!

Απλα διαβαζει .....

Δουλεια των υπολοιπων χρηστων ειναι το τσεκαρισμα..και των mod το σβησιμο..

Aν νομιζεις οτι καποιος εχει ξεφυγει στειλε πμ σε καποιον mod να το κοιταξει....

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα screenshot απο το dropdown με τις αναλύσεις...

Απο την άλλη.. αν δεν βάλεις τους drivers της οθόνης και στην βρίσκει σαν default monitor η plug and play monitor τότε εμφανίζει ενα κάρο αναλύσεις... υποστηριζόμενες και μή. Γίνεται σε οθόνη με 900 pixels μεγιστη κάθετη ανάλυση να βρεθεί πρόγραμμα και να βάλει απο μόνο του 1024? Τη στιγμή που (προφανώς) διαβάζουν τις αναλύσεις που υποστηρίζει το μόνιτορ σου απο το inf τους η απο κάπου τέλως πάντων... Εγω εχω περάσει τους drivers της Acer AL1916W και σε κανενα απολύτως πρόγραμμα/παιχνίδι δεν μου εμφανίζει παραπανίσεις αναλύσεις... Λέω τωρα εγω... Δεν έχω κάνενα (ειλικρινά) πρόβλημα να σβηστεί το σκόρ αφού δεν διακυβεύεται κανένα συμφέρον απο αυτό :) Πολύ φιλικά, Δημήτρης.

post-4482-1416072902,7747_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχεις δυνατη καρτα και μπηκες μεσα στη 10αδα...

(επηρεαζει τη βαθμολογια στο παγκοσμιο χαρτη..:D )

Μπορει να μας την πουν και οι απεξω δλδ..

Παντως περιεργο το προβλημα με 19αρες wide..

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] Unstoppable - 12407 - C2D E6600@3600Mhz - Albatron 8800GTX 640/2080 Stock Air[/hwbot]

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=661284

Δυστηχως τα ρολογια της καρτας δεν θυμαμαι ποσο ηταν ακριβως, αλλα δεν πειραζει αφου εχω πολλα περιθωρια ακομα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.