Jump to content



[hwbot] 3Dmark06 Ranking


Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια.Τωρα για το batch δεν το εχω γραψει καπου,αλλα οταν θα βγαλω ψυκτρα θα το σημειωσω και θα το ποσταρω.

Δειχνει καλα σημαδια παντως μεχρι τωρα.

Ειμαι σταθερος εδω και παει καλα.:dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

για δείτε. όντως δεν πάει κάτι καλά, ή εγώ είμαι παράξενος; :p

http://img39.imageshack.us/img39/5171/66565455.png

ναι, το πρόσεξα ότι δεν δείχνω την πρώτη καρτέλα από το cpu-z:fist:

Εδιτ: Τελικά δεν είχε αποθηκεύσει τις ρυθμίσεις στο Catalyst control Center. Τις ξανακατέβασα, και πήρα ~1300 πόιντς (12216)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.Ειπα να τρεξω και εγω ενα 3d mark.Υπαρχει κατι το οποιο εχω κανει λαθος στις ρυθμισεις??PhysX εχω κλειστο που νομιζω πρεπει.Απο βιος καποιες ρυθμισεις C1e EIST ειναι κλειστες.Μονο το HT ειναι ανοιχτο.Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να απενεργοποιησω??Και μια ερωτηση οσο αναφορα το προγραμμα.Βλεπω οτι σε ολους οταν τελειωνει το 3dmark σας βγαζει επιμερους scores στο result.Σε εμενα οχι.:whistle2:

attachment.php?attachmentid=37545&stc=1&d=1262707904

post-14380-1416074265,5901_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαι ενα score απο μενα με το συστημα της υπογραφης μου με τον επεξεργαστη @4,2 Ghz...

Πως το βλεπετε? εγω πιστευω οτι η καρτουλα πεταει, αλλα στα επι μερους σκορ ,ο επεξεργαστης παιρνει μικρο σκορ..Πιστευω οτι με ενα τετραπιρυνο η με i7 το σκορ θα ηταν πολυυυυυ μεγαλυτερο!

post-11419-1416074276,0153_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να δω ποσο πιο μεγαλο ειναι το σκορ με ενα ι7 σε σχεση με το ε8400 που εχω! Στο δευτερο 3dmark που ετρεξες με τον cpu @4ghz αν και τα sm2.0 και sm3.0 κυμαινονται στα ιδια επιπεδο με τα δικα μου, το σκορ του επεξεργαστη ειναι σχεδον διπλασιο απο το δικο μου!

Link to comment
Share on other sites

η καρτα στα ιδια ρολογια να φανταστω, ετσι?

γενικα, το 3dmark 06 κερδιζει πολλους ποντους απο τον επεξεργαστη! μην το κοιτας καθολου...

στα παιχνιδια οι επιδοσεις ειναι ~ιδιες στα ιδια mhz!!!

(αν και αλλαζει λιγο το πραμα σε games που χρησιμοποιουν 4πυρηνους-στο GTA IV πχ, πηγα απο ~40fps με athlon II X2 σε 60fps με τον i7, σε ιδια παντα ρολογια!)

Link to comment
Share on other sites

η καρτα στα ιδια ρολογια να φανταστω, ετσι?

γενικα, το 3dmark 06 κερδιζει πολλους ποντους απο τον επεξεργαστη! μην το κοιτας καθολου...

στα παιχνιδια οι επιδοσεις ειναι ~ιδιες στα ιδια mhz!!!

(αν και αλλαζει λιγο το πραμα σε games που χρησιμοποιουν 4πυρηνους-στο GTA IV πχ, πηγα απο ~40fps με athlon II X2 σε 60fps με τον i7, σε ιδια παντα ρολογια!)

To πιο πανω σκορ που ποσταρα, ναι ηταν με την καρτα σχεδον στα ιδια ρολογια με την δικη σου (1000/1250)!

Επισης οτι δεν εχει καμια σχεση με την πραξη (παιχνιδια) το 3dμαρκ 06 και δεν αποτελει κριτηριο των επιδοσεων μια καρτας το ξερω, απλα για τον χαβαλε το τρεχω!

Το εχω δει και ξερω οτι στα παιχνιδια ισχυει αυτο που λες, οτι δηλαδη ι7 vs ε8400 (στα ιδια ghz παντα) η διαφορες που βλεπεις ειναι της ταξης του 0,5 και του 1frame αρα μιλαμε για ιδιες επιδοσεις πανω κατω στα παιχνιδια, εκτος φυσικα των παχνιδιων ,οπως ειπες και συ, που αξιοποιουν 4 πυρηνες οπου εκει υπαρχει διαφορα αλλα μεχρι στιγμης αυτα τα παιχνιδια αυτα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου!

Παντως μεχρι τελος του μηνα παω και γω σε ι7:P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Να βάλω και εγω ενα ....χωρίς να εχω πειράξει τίποτα

ο επεξεργαστης ακλοκάριστος , η καρτα vga απο την μαμα της....

cpu i7 920 , vga ATI 5850 και ...σκορ 18420

αλήθεια πως βάζω την σωσμένη εικόνα του τεστ ?

καμια απάντηση ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία .. Ενώ στα XP Sp3 32bit μου βγάζει σκορ 22κατι μόλις γυρίσω στο άλλο partision με τα Win7 64bit και τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις σε CPU GPU και RAM μου βγάζει με το ζόρι 19κατι. Γιατί γίνετε αυτό ? Πρέπει να πειράξω κάτι ????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.