Jump to content



[hwbot] Hexus PiFast Ranking


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από hipro5

@ Voudas οι μνήμες στο P5B-Deluxe όταν είναι 1:1 είναι μάπα......Θα ΠΡΕΠΕΙ να τις παίξεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 4:5 έστω και με 4-4-4-8 για να δείς ΚΑΛΗ διαφορά.... ;)

θενκς Γιώργο, ο έχω υπόψην απλά δεν είχαμε χρόνο χθες... περιιμένω και τις δικές μου μνήμες να κάτσω να λιώσω να δω τι λένε (cellshock 1000 cl4)

να δω κ με 4:5 που θα τερματίσει...

αν και η μητρική μου έκανε πολλά κουλά, μου έσπασε τα νεύρα... όλο βουντού ήθελε για να ανάψει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 11:26]

αν και η μητρική μου έκανε πολλά κουλά, μου έσπασε τα νεύρα... όλο βουντού ήθελε για να ανάψει...

Τα έκανες ΟΛΑ στο hardware Monitor στο bios DISABLE?.........Μπορεί να ανιχνεύει πολύ μεγάλες τάσεις (λόγο mod-αρισμένου π.χ. τροφοδοτικού) και να μην ανάβει..... :)

Link to comment
Share on other sites

όχι αλλά τα ίδια έκανε κ με το hiper 670w του Sol που δεν ήταν modded...

θα το δοκιμάσω κι αυτό...

ένα άλλο περίεργο, ένα γρήγορο τεστ με 8 μούλτι όλως περιέργως ήμουν λίγο χειρότερος από 9 στα ίδια mhz παρόλλο που οι μνήμες έπαιζαν ίδια ακριβώς timings...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Θα ΠΡΕΠΕΙ να Boot-άρεις με 400MHz ΑΚΡΙΒΩΣ και μετά να τα αλλάξεις μέσα απ'τα windows με το clockgen... :)

η σύγκριση που έκανα για τα straps ήταν μεταξύ 399 κ να ανεβάζω και 401 κ να ανεβάζω. κ με 399 ήταν λίγο πιο γρήγορο... στα 400 είναι διαφορετικό από 399?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.