Jump to content



[hwbot] Hexus PiFast Ranking


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gprhellas

@Stelaras

με το στράπ 1066 σε τρία commando και σε ένα P5B-Deluxe που έχω δοκιμάσει τρώω τοίχο στα 505 με 510 το πολύ, αλλα και πάλι είναι στο όριο - δύσκολο να παίξεις εκεί.

Σύντομα θα έρθει στα χέρια μου Abit 965 QUAD-GT που μπορείς να διαλέγεις το στράπ από το βιος, βουτάρεις με 500 και είσαι στο στράπ το 1066........

Τότε να δείς σκόρ.....οχι τώρα.

Τάση πραγματική κατά το bench 1,896Volt.

Timing βλέπε φωτο ....

@ Chosen

thanks man, το κατα-δύναμην.....:cool:

πολυ δυνατο Γιωργο:woot:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gprhellas [Σήμερα, στις 21:52]

@Stelaras

με το στράπ 1066 σε τρία commando και σε ένα P5B-Deluxe που έχω δοκιμάσει τρώω τοίχο στα 505 με 510 το πολύ, αλλα και πάλι είναι στο όριο - δύσκολο να παίξεις εκεί.

Σύντομα θα έρθει στα χέρια μου Abit 965 QUAD-GT που μπορείς να διαλέγεις το στράπ από το βιος, βουτάρεις με 500 και είσαι στο στράπ το 1066........

Τότε να δείς σκόρ.....οχι τώρα.

Τάση πραγματική κατά το bench 1,896Volt.

Timing βλέπε φωτο ....

@ Chosen

thanks man, το κατα-δύναμην.....:cool:

Ναι αλλα πολυ δυσκολα θα "παιξεις" στα 540 που εισαι τωρα.Ασε που πρεπει να κανεις το σταυρο σου καθε λιγο και λιγακι μην αρχισει τα "τσαφ τσουφ" το digital pwm

Για τον ιδιο λογο περιμενω να ερθει η DFI 965 στα καταστηματα. :T:

Link to comment
Share on other sites

@ def

Ευχαριστώ φίλε μου, έχει και συνέχεια, χθές κατάφερα και άνοιξα λογαριασμό στο ORB....

(ακόμα δεν έχω ρίξει ούτε ένα 3D......φαντάσου τι θα γίνει......ξεκινάω.....)

@Astri

εχεις απόλυτο δίκιο, όταν έρθει η dfi, θα την δοκιμάσουμε και αυτή να δούμε τι λέει.

Προς το παρόν θα δούμε την Abit, και ελπίζω ο καλός θεούλης να αποτρέψει σχετικά προβλήματα........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Τρέχω το Pifast 41 με το batch hexus_pifast.

Παίζει ρόλο αν τρέχω κι άλλα εκείνη την ώρα? δηλ. σερφάρω κάνω κάτι άλλο? Μήπως είνα καλύτερα να απενεργοποιώ τα πάντα και μετά να το τρέχω?

Ο Υ/Η είναι 466 mendocino στα 525 (12% oc)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Γενικά όταν τρέχουμε ένα bench, δεν κάνουμε τίποτα άλλο στον υπολογιστή και απενεργοποιούμε και περιττά services και processes:T:

Thanks. Θα το κάνω σε safe mode να δω τι διαφορές έχει. Το μόνο που θέλει μετά είναι να σώσω 3 εικόνες, δύο από το cpu-z και μία του pi fast και να τις ενώσω σε μία για το submit?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Όχι: όλα κλειστά, τρέχεις το Πι, μόλις τελειώσει, ανοίγεις τα υπόλοιπα, τα σιάχνεις (lol) να είναι όμορφα το ένα κοντά στο άλλο και κρατάς ένα screenshot.

0.9 points. Στην αρχή δεν έδωσε τίποτα και τώρα που μπήκα λέει 0,9.

Τι άλλο μπορώ να τρέξω με το καρούλι μου :) Σε safe mode δεν μπορώ να μπω και από prompt δε γίνεται να τρέξει το bench. Κάρτα γραφικών έχω riva tnt2 32MB

cpu clock 125

ramdac clock 300

Το τελευταίο clock gen που κατέβασα μόλις το τρέχω που λέει ότι υπάρχει ήδη. Το είχα προσπαθήσει και παλιά αλλά δεν πρέπει να υποστηρίζει mendocino

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] BeetleJuice - 23.39 - Core 2 Duo E6600 @ 4140MHz - P5K deluxe Wifi - Ice [/hwbot]

σε μερα που μετρουσα μονο SPi ειπα να τραβηξω και ενα hexus

next time η μερα θα αφιερωθει στο hexus που μαρεσε παντα...

post-1246-1416073181,316_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.