Jump to content



[hwbot] Aquamark Ranking


Recommended Posts

NTG, όταν λες lod τι εννοείς γιατί δεν το έχω το θέμα;

Το θέμα με την κάρτα γραφικών είναι το εξής: δεν έχω πρότερη εμπειρία με nvidia κάρτες και τον υπερχρονισμό τον κάνω από τους οδηγούς της κάρτας.Όμως δε με αφήνουν να ανεβάσω τα ρολόγια αισθητά.Δεν ξέρω αν όντως η κάρτα δεν τραβάει ή είναι λόγω coolbits, αλλά πιστεύω πως χρειάζεται ένα πιο εξειδικευμένο πρόγραμμα για να κάνεις κάτι καλό.Δηλαδή και υπερχρονισμένη όταν την έχω έτσι οι διαφορές είναι ελάχιστες.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο καλό προγραμματάκι για το σκοπό αυτό θα είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτο.Επίσης έχω 1gb μνήμη στα 3-3-3-8.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Γοριλλάκο, δεν κάνει τίποτα δυστυχώς.

Έχω τους 84.21 περασμένους και λέει πως δεν τους αναγνωρίζει.Λες να είναι αυτό;

Καλά αν ξεφεύγω πολύ από το σκεπτικό του θέματος πέτε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bigi

Γοριλλάκο, δεν κάνει τίποτα δυστυχώς.

Έχω τους 84.21 περασμένους και λέει πως δεν τους αναγνωρίζει.Λες να είναι αυτό;

Καλά αν ξεφεύγω πολύ από το σκεπτικό του θέματος πέτε...

Eχεις δικιο...εγω ειμαι χαλβας οχι εσυ....

Δοκιμασε αυτο πρωτα....και μετα το προηγουμενο...:D

ForceVGADevice ID - Value = 92

value926pb.gif

158forcevgadeviceid920xy.gif

Aλλιως κατεβασε το Powerstrip που παιζει σιγουρα μ ε7300/7600/7900

Link to comment
Share on other sites

Γοριλλάκο (χαλβαδάκο :D), δεν παίρνει τιμή πάνω από 9 το κλειδί αυτό...

Τέσπα, δεν πειράζει, δεν έχει νόημα απ' ότι διαπίστωσα στην παρούσα να παιδευτώ με την κάρτα.Δεν ακούει καθόλου.Default τρέχει στα 570/725.Το τεστ δεν το ολοκληρώνει αν ανεβάσω τα ρολόγια.Αν ανεβάσω τη μνήμη σκαλώνει συνεχώς.Βαρέθηκα να πειραματίζομαι.Ο πυρήνας κάτι ψηλά έδινε, αλλά η μνήμη τίποτα.Δυστυχώς το είχα δει σε διάφορα reviews αυτό το φαινόμενο και μάλλον μου έτυχε και σε μένα.Οι διαφορές είναι πραγματικά ελάχιστες όταν ανεβάσω λίγο τον πυρήνα, οπότε δεν αξίζει τον κόπο ούτε να το σκεφτόμαστε καν.Μιλάμε ούτε 1% διαφορά...

Όταν καταφέρω να ξαναβάλω ανεμιστήρες και να κλείσω το κουτί, αλλάξω πάστα στην κάρτα, ίσως και ανεμιστήρα στην ίδια κάτι ίσως να πολεμήσω.Τώρα με τίποτα.

Έκανα μια ακόμα μέτρηση όμως με νορμάλ ρολόγια.Με λίγο ανεβασμένο επεξεργαστή, κλειστά όλα τα ανούσια προγράμματα και μετά από defrag.Κάπως έστρωσε:

[hwbot] 77337 - A64 3200+ Venice@2550mhz - XFX 7600gt@default[/hwbot]

post-4095-1416072604,8789_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

6οι...:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Παμε γερα team.....Πρεπει να μπουμε στην 5...¨Δ

να ριξω και γω ενα?

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι την Πέμπτη που θα παραλάβω κάτι Gskill HZ 2X1GB έχετε καιρό να χαίρεστε....:D:p

Το aquamark03 χρειάζεται και μνήμες που να τρέχουν στα 280@3-4-3-3 για να πιάσει τα μέγιστα και όχι 203@3-4-4-8 που έχω εγώ τώρα λόγο Hynix....:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Ολε ολε ολε.....

5οι ειμαστε.....+4 θεσεις σε μια βδομαδα...παμε γερα ρααααααααααα.....

Αλλα 15Κ για τριαδα...:D:D:D

Περίμενε να τελειώσουν οι εξετάσεις...και τα λέμε μετά ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.