Jump to content



αναλογια...


unknown

Recommended Posts

εχω μαζεψει ολα τα εξαρτηματα της υδροψυξης και μενει να κοψω λιγο το κουτι για να χωρεσει το ψυγειο.....

απο υγρα εχω απιονισμενο νερο 4λιτρα-uvreactive μπλε-anti algae fluid-μπενταντιν και θα αγορασω και παραφλου.........................

τι ποσοτητα να βαλω απο το καθενα?το μπενταντιν θα χρειαστει?

ευχαριστω.:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

και σχέτο καθαρό νερό (απεσταγμένο) να βάλεις δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

μμ, με καθαρο νερο που δοκιμασα παλαιοτερα δημιουργηθηκε "γλυτσα" στους σωληνες και ειδικοτερα στα ρακορακια. Με λιγο παραφλου δεν ειδα ποτε , 6 μηνες περιπου τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown [Χθες, στις 17:51]

απο υγρα εχω απιονισμενο νερο 4λιτρα-uvreactive μπλε-anti algae fluid-μπενταντιν και θα αγορασω και παραφλου.........................

τι ποσοτητα να βαλω απο το καθενα?το μπενταντιν θα χρειαστει?

απιονισμενο νερο και μια-δυο σταγονες betadin για να σκοτωσει ολα τα ζωντανα.

με το παραφλου ειχα ασχημη εμπειρια, στουμπωσε η αντλια. μαλλον εβαλα πολυ.

τα διαφορα φωτιστικα, ειναι αγωγιμα. σε περιπτωση διαρροης, βραχυκυκλωνουν. σε αντιθεση με το απιονισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το παραφλου και τα συστατικά του αλλα ειναι παχυρευστα και αλλα σαν απιονισμένο . Καλα ειναι να μην γινουν αναμειξεις πολλες [λεω εγω] . Απιονισμενο μισο με παραφλου απλο ομως. [γιατι μερικα παραφλου που ειναι για -50 ας πουμε ειναι σαν σιροπι ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

άμα πέσει υγρό στην μητρική ότι και να είναι αμα περάσει ρεύμα τοτε την έκατσε την βάρκα αυτός που την έχει

nop

με υπερηφανια λεω οχι (το εχω ξαναπει)

και σε μητρικη και σε καρτα γραφικων επεσε ενα λιτρο νερο ενω δουλευαν και ειχαν σηκωσει θερμοκρασιας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βάλει απιονισμένο με παραφλου(από την shell το μπλε) και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Βεβαία ήτανε σαν σιρόπι αλλά έβαλα περίπου 70ml + λίγο uv-reactive και είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 00:39]

σε μενα καηκαν και ητανε αποσταγμενο.

Αλλο το αποσταγμενο αλλο το απιονισμενο. με αποσταγμενο ειναι σιγουρο οτι θα ανατιναχθει. Για απιονισμενο δεν ξερω στα σιγουρα αλλα νομιζω οτι μαλλον θα ζησει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ARVAS

Αλλο το αποσταγμενο αλλο το απιονισμενο. με αποσταγμενο ειναι σιγουρο οτι θα ανατιναχθει. Για απιονισμενο δεν ξερω στα σιγουρα αλλα νομιζω οτι μαλλον θα ζησει.

νερο δεν ειναι και τα 2???

άρα θα βραχικηκλοσει ..

το μονό σίγουρο είναι ότι δεν θα αποκτήσει αλλατα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.