Jump to content



CoolerMaster Stacker 831SE Black Case.Αξίζει ?


Vasilis 07

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το πάρω και να αντικαταστήσω το Soprano VB 1000 το οποίο έχω εδώ και 2,5 χρόνια.Αξίζει ?Κάποτε μου άρεσε (σε ασημί-μάυρο) πλέον εμφανισιακά δεν μου λέει κάτι.Θα ήθελα ένα κουτί που να δροσίζει το σύστημα (στο υπάρχουν ο Ε6600 χτυπάει 35αρια και η ASUS P5W DH 50αρια),αλλά και αθόρυβο.Επίσης από σκόνη τί λέει γιατί μου έχουν πεί πώς είναι ανοιχτό και μπάζει :rolleyes:

Στα υπόψιν έχω και τα:

HAF-932 (με χαλάει που είναι ανοιχτό και θέλει συνέχεια ξεσκόνισμα)

Cosmos RC-1000 (αλλά και 188 Ευρώ είναι πολλά).

Link to comment
Share on other sites

Το 831 είναι πλέον κλασική αξία .Τοσο σαν ενα πολύ καλό κουτί αλλά και σαν μια πολύ αξιόλογη βάση για modding

Κοίτα εδώ

για να πάρεις μια πρώτη ιδέα Κάνε και μια αναζήτηση στο νετ και θα βρείς

χιλιάδες μετατροπές

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κουτί που να μη μπάζει σκόνη.

Αν αυτό μόνο είναι κριτήριο να αλλάξεις κουτί δεν θα στο συνιστούσα.

Αν πάλι θέλεις ένα πιο όμορφο, ευρύχωρο ,με καλύτερες θερμοκρασίες από το soprano και φθηνό (πλέον) κουτί.... τότε το 831 είναι ότι πρέπει .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το πάρω.

Λέω να βάλω 2 fans ακόμα.Θα χωράνε ή δέχεται μόνο 3 ?

Να πάρω αυτούς

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=922080&Manufacturer=SilenX&category=69977823&catalog=20

ή αυτούς

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=941638&PriceRange=%e2%82%ac+++++++0-9&page=2&category=69977823&catalog=20

Link to comment
Share on other sites

+1 για τους ψοφιομάστερ οι silentx λέγανε οτι χαλάνε μόνοι τους δεν ξέρω αν είναι ακόμα άρρωστοι

τώρα από μόνο του παίρνει ένα πίσω ένα μπροστά στο bay με τους δίσκους και έναν στην οροφή

το e-shop έχει bracket σαν αυτό της οροφής για να βαλεις άλλα 12άρια μπροστά ( σύνολο 3 μπορεί να πάρει μπροστά )

αν για κάποιο λόγο θες παραπάνω μπορείς ή να πάρεις το crossflow που δεν ξέρω σίγουρα αν κάνει για αυτό το stacker ή να ψάξεις να βρεις την πορτούλα που μπαίνει στο πλάι και παίρνει άλλους 4 12άριδες ( αν την βρεις πες από που να την πάρουμε και εμείς :p )

με πατέντα βάζεις άλλους 2 στον πάτο του κουτιού...

αλλά αν βάλεις τόσους ανεμιστήρες εκτός ότι θα είσαι σε takeoff stage θα σου πάρουν και το κεφάλι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.