Jump to content



Αχ αυτή η LG τι μας κάνει..........


theoamd

Recommended Posts

Επειδή η LG L1730S υποστηρίζει μέχρι 1280*1024 λέω να πάρω την XFX 7600GT XXX EDITION.ΘΑ αντέξει όμως για 2 χρόνια ή να πάρω 7900GT.Το λέω γιατί με την 7900GT θα έχω 1 top κάρτα της οποίας τις δυνατότητες δε θα μπορώ να εκμεταλλευτώ λόγω της οθόνης(TFT/LCD).Αν κρατήσει η 7600GT για πάνω από 2 χρόνια την πέρνω αύριο.Αν όχι;

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theoamd [Σήμερα, στις 20:47]

Επειδή η LG L1730S υποστηρίζει μέχρι 1280*1024 λέω να πάρω την XFX 7600GT XXX EDITION.ΘΑ αντέξει όμως για 2 χρόνια ή να πάρω 7900GT.Το λέω γιατί με την 7900GT θα έχω 1 top κάρτα της οποίας τις δυνατότητες δε θα μπορώ να εκμεταλλευτώ λόγω της οθόνης(TFT/LCD).Αν κρατήσει η 7600GT για πάνω από 2 χρόνια την πέρνω αύριο.Αν όχι;

καμμία σχέση, όλες οι οθόνες 17tft αυτη την ανάλυση σηκωνουν,

οποτε θετεις σε λάθος βαση την αναζήτηση σου

Link to comment
Share on other sites

Εκτώς απο αναλύσεις υπάρχουν και διάφορα φίλτρα που μπορούν να γονατίσουν τις κάρτες όπως AA... ;)

Σε ποιά κατηγορία gamers θα κατέτασες τον εαυτό σου; Τι ζητάς απο ένα παιχνίδι δλδ; Πάντα τα τέλεια γραφικά; Όσο καλύτερα γίνεται; Ή μήπως να παίζει και όπως παίζει; Αν είσαι στην πρώτη κατηγορία ακόμα και η 7900 λίγο δύσκολο το βλέπω να σε κρατήσει πάνω απο ένα χρόνο. Αν ανοίκεις στη δεύτερη, σίγουρα η 7900 θα σε ικανοποιήσει περισσότερο αλλά και η 7600 δε νομίζω να σου πέσει λίγη στα 2 χρόνια. Αν τέλος είσαι στην τρίτη κατηγορία, 7600 και τα υπόλοιπα δώστα κάπου αλλού. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο θελεις να κρατησει?????Ποσο????? Δυο χρονια?????:D ΜπουαΧαχαχααα

Σε 6 μηνες βγαινουν οι Dx10 καρτες.:rip: Αν κρατησει κανα χρονο καλα θα ειναι!!!!!

Και τωρα σε παιχνιδια οπως το TR:Legend και Oblivion ισα ισα ειναι μια 7900GT. Απλα την παλευεις.

Link to comment
Share on other sites

το να εκμεταλλευθείς τις δυνατότητες μιας κάρτας γραφικών σε σχέση με την οθόνη που έχεις πάνω σε ένα σύστημα δεν είναι μόνο θέμα ανάλυσης.

με την 7600GT απαιτητικά παιχνίδια όπως το FEAR δεν μπορεις να τα ευχαριστηθείς οσο θες γιατι ανοιγοντας softshadows και λοιπά καλούδια στις λεπτομέρειες γραφικών στα 1280χ1024 η κάρτα θα ''κάτσει''.

με την 7900GT δεν έχεις να φοβάσαι κάτι για κανα χρόνο περίπου.ανάλογα βέβαια και το πόσο απαιτητικός gamer είσαι.μπορεί σε 6 μήνες να θες περισσότερη δύναμη στα 1280χ1024.

σίγουρα πάντως η 7600GT για τα λεφτά της είναι εξαιρετική επιλογή.εάν τα οικονομικά σου ανήκουν στην μεσαία κατηγορία για αγορά τέτοιων προϊόντων τότε τσίμπα την.

εάν αντέχεις την τιμή της 7900 τότε μην συμβιβάζεσαι με την μικρότερη.

Υ.Γ το πρώτο μου ποστ με τόνους:hehe:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην παιζει oblivion!(ο χρηστης οχι η καρτα)

Μπορει απλα να εχει καμμια Χ300 και να παιζει φιφα06...

κοιτα να δεις που γιναν entry level τροφοδοτικα 120-150€ και καρτες των 350€ ευρω!!

Τι καρτα εχεις τωρα και τι παιχνδια σου αρεσουν theoamd???

αν και δεν βλεπω να γλιτωνεις και εσυ απο 7900

edit->τι ειναι τονοι?????:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την MSI NX6600(339/580).Δε παίζω πολλά fps-σπάνια.Το φίφα 06 θέλω να βάλω αλλά είναι δύσκολη η εγκατάστασή του λόγω του ότι είναι αντιγραφή..Μήπως ξέρει κανείς πως θα το περάσω(βαριέμαι να προσπαθήσω γιατί είδα κ έπαθα για να περάσω το NFSMW.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theoamd

Έχω την MSI NX6600(339/580).Δε παίζω πολλά fps-σπάνια.Το φίφα 06 θέλω να βάλω αλλά είναι δύσκολη η εγκατάστασή του λόγω του ότι είναι αντιγραφή..Μήπως ξέρει κανείς πως θα το περάσω(βαριέμαι να προσπαθήσω γιατί είδα κ έπαθα για να περάσω το NFSMW.

Καλως μας ήρθες :T:

Συζητήσεις για cracks, αντιγραφές και πειρατείες δεν γίνονται στο φόρουμ :)

Επίσης, είσαι off topic :p Better luck next time

Ρίξε και μία ματιά στους κανόνες του φόρουμ, καθώς και στην ιστορία του μικρού Γιαννάκη ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [24-04-2006 21:16]

μπορει να μην παιζει oblivion!(ο χρηστης οχι η καρτα)

Μπορει απλα να εχει καμμια Χ300 και να παιζει φιφα06...

κοιτα να δεις που γιναν entry level τροφοδοτικα 120-150 και καρτες των 350 ευρω!!

Τι καρτα εχεις τωρα και τι παιχνδια σου αρεσουν theoamd???

αν και δεν βλεπω να γλιτωνεις και εσυ απο 7900

edit->τι ειναι τονοι?????:hehe:

Αστα να πανε...ΝTG. entry level καρτες των 350 ευρω!! :giveup:

Παντως για fifa, pro κτλ δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην περιμενεις λιγο (βλεπε post kallileo)

Εχω Msi Nx6600 και σε τετοιου είδους games δεν έχει κανενα προβλημα.

Dx10 σε 6 μήνες ε? Ξανα :giveup:

Link to comment
Share on other sites

@theoamd

δεν ξερω αν εχεις παρει καρτα μεχρι τωρα (λογικα μαλλον ναι)

αλλα σε περιπτωση που δεν πηρες...

αν παρεις 7600 δεν πιστευω να σε βγαλει για 2 χρονια ...θα ζοριστεις παρα πολυ...

λογικα σε ενα χρονο θα ειναι (η 7600) στα επιπεδα της 6600GT..

με την 7900 τα δυο χρονια λογικα θα τα εχεις...(βγαζοντας φιλτρα βεβαια απο την επομενη χρονια)...

απο οικονομικης αποψης πιστευω ειναι το ιδιο πραμα ...αν εχεις ετοιμα τα 300κατι...

σε ενα χρονο τα 100€ θα τα χασεις(τι πας απο 200 σε 100 τι απο 300 σε 200)

(η εκτιμηση μου στο περιπου)

Link to comment
Share on other sites

theoamd μη παρεις ακριβη καρτα γραφικων!για μενα ειναι οι χειροτερη εποχη!αν ειναι να δωσεις ενα σεβαστο ποσο για καρτα γραφικων παρε μια και καλη dx10.αλλιως θα κλαις τα λεφτα σου συντομα.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.