Jump to content



Αzureus, port forward & σωστές ρυθμίσεις


Sol

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Αναβαθμίζει το TCPIP.SYS

Απλά το τρέχετε και .. αλλάζετε το όριο (limit) των half-open connections απο 10 σε maximum ..80.

Ορισμένα firewalls όταν τρέξετε για πρώτη φορά το patch μπορεί να σας βγάλουν κάποιο μήνυμα.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ VIRUS..!!

osi exete bitcomet den thelete kan kati tetio afou exi ensomatomeno tetiou idous patch (apo 0.80 ekdosi kai meta)

pantos i idea paidia den einai na afksisete mono ta half-open connections (se vathos xronou den tha deite megali diafora mono stin arxi tou torrent) alla na rithmisete kai ton torrent client na xrisimopoioiei ligo ligotera connections apo to orio sas.

p.x. an valete orio 50, apo to arxiko orio ton 10, na valete ton client sas na xrisimopoiei px ta 45 etsi oste na exete panta kai 5 elefthera gia browsing, chating gaming klp (opos episis na afinete kai 5-10kB download kai 2-5kB upload free apo tin grammi sas)

an valete ton client sto full kai pate na aniksete mia selida eno katevazete me torrents tha sinantisete trelo kolima xirotera kai apo 33k sindesi...

evid4226patch.rar

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Εχω το Azureus 3.0.4.2 με το Vuze το οποιο μου εχει σπασει τα νευρα καθοτι στο ξεκινημα αργει πολυ να ανοιξει το προγραμμα.Και σας ρωτω γινεται να το βγαλω χωρις να κανω unistall ολο το προγραμμα?Και μια ακομα ερωτηση στο Azureus υπαρχει επιλογη να κλεινει το pc μετα την ολοκληρωση όλων των download όπως στο utorrent?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Αν και εχει συζητηθει πολλες φορες ενταξυ καπου δε παιζει..

Δε μπορει να εχω 24 mbps (εστω και αν συνδεεομαι με την απιθανη hol στα 10) και να κατεβαζς με 10-40 kb/sec

Δηλαδη για να φερεις 9 gb φτυνεις αιμα...καμια ρυθμιση σωστη για 24αρες (εστω και θεωρητικες?) Χρησιμοποιω azureus/vuze και δε νομιζω οτι καποιο αλλο προγραμμα κανει τη διαφορα και αν ρωτησεις 10 ανθρωπους και οι 10 θα σου πουν αλλο προγραμμα..οποτε συγκεντρονομαι στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
πως μπορω να αυξησω τον μεγιστο αριθμο downloads? εχω βαλει για κατεβασμα 3 αρχειακια και μου κατεβαζει τα 2.

!!!!!

δοκιμασε το napster για ταχυτητες! αν παλι ψαχνεις για μουσικη, με audiogalaxy θα εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες.

θελω να κατεβασω 3 αρχεια. αλλα μου κατεβαζει τα 2 και το αλλο το εχει στην αναμονη. οταν κατεβει ενα απο αυτα τα 2, τοτε μου κατεβαζει το 3ο. ειναι καποια ρυθμισει αλλα δεν θυμαμαι που ειναι.

edit

το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.