Jump to content



Ποιό κιτ 2χ1GB DDR για AMD64X2 & nForce4?


Wizard!

Recommended Posts

Καλά, δεν αγχώνομαι... Έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να τις πάω πίσω... Ο "Δίας" μας την έκανε πάλι... :mad:

Η μία, την οποία φυσικά έλεγξα, είναι UCCC. Η 2η όμως, κι ενώ του είπα "Θέλω άλλη μία ίδια με ΑΥΤΑ τα chip", έχει κάτι ΑΣΧΕΤΑ απάνω!!!

Και η μαμακία είναι ότι αυτή άνοιξα πρώτη!! ’ντε τώρα να πάω να τσακωθώ να μου την αλλάξουν :wassat:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από dellman

Λοιπόν 6 στικάκια σας περιμένουν στο Πλαίσιο στο Περιστέρι στο όνομα Δελής

Τρέξτε λοιπόν

xaxaxaxxa :rofl:

το κυνηγι του χαμενου θησαυρου παιζεται κατω στην αθηνα???

Παιξτε με και εμενα!!!:D

επιτηδες το ειπες τωρα?Να ειναι ολοι stand by τριτη πρωι???

(πλακα πλακα προλαβαινω και εγω να παιξω:blink: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Μα φαίνεται βρε και χωρίς να την ανοίξεις τι τσιπάκια φοράει...Τεσπα, μακάρι να στην αλλάξουν.

Το ξέρω, αλλά λόγω βιασύνης επειδή έφευγα για 4ήμερο ήθελα να τις βάλω να τις δώ κι έτσι το άνοιξα χωρίς να διαβάσω τι λέει...

Φυσικά για να λέμε και τα θετικά, μου τις άλλαξαν αμέσως χωρίς την παραμικρή αντίρρηση :T:

Τώρα τις έχω βάλει απάνω, ετνελώς normal.

Πως τις "καίω" ? :whistling :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Συνέχισαν ακάθεκτες στο 2.5,3,3,8@433@2.75. Παραπάνω όμως όχι...

Η χαζομάρα είναι, ότι ενώ η Asus αν δε πετύχει το o/c θεωρητικά το κλείνεις και στο επόμενο άνοιγμα φορτώνει default και σε βάζει στο BIOS, όταν τις ανέβασα κι άλλο κι δεν έπαιξαν, αναγκάστηκα να κάνω Clear CMOS για να ξαναμπώ στο BIOS :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με 3,3,3,8@240@2.70, δεν έβγαλε κανένα σφάλμα, αλλά κάποια στιγμή το pc πάγωσε... Τη CPU την είχα στα 2280 γιατί την κατέβασα στο 9.5Χ

Παρόλα αυτά, πριν φύγω το πρωί τις έβαλα 3,3,3,8@250@2.70 και μόλις μέσα σε 15 λεπτά, έβγαλε 9 σφάλματα.

Τι προτείνετε? Μπορούν αυτά τα σφάλματα να διορθωθούν με "κάψιμο" ? Αφήνοντας το MemTest να τρέχει, συμβάλει στο κάψιμο ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

πιο λιγη ταση δεν μπορεις να βαλεις?(δοκιμασε με την ελαχιστη δυνατη που μπορεις)

Κανενα ανεμηστηρακι να τις φυσαει?(εστω δοκιμαστικα να δεις αμα ζεστενονται χωρις)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω πιό λίγη, απλά στα specs γράφουν 2.60... Τα 0.10 τις πειράζουν?

Ανεμιστηράκι δε μπορώ να βάλω, γιατί είναι κάτω από την ψυκτρα της cpu που είναι ογκώδης. Αλλά γενικά είναι χλιαρές. Δεν έχω βάλει ακόμα τις κουβέρτες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο τα UCCC είναι επιρρεπή στο κάψιμο. Δοκίμασε να χαλαρώσεις τα timmings σε 3-4-3-8 ή 3-4-4-8 και δες μέχρι πόσο θα ανέβουν, πάντα με 2.6-2.65-(βαριά)2.7 ρεύμα. Έχω δει να δίνουν μέχρι και 2.85 αλλά στα 290, σε διαλεγμένη μνήμη στο XS. Εδώ τα νορμάλ είναι 250 @ 3-4-4-8-1Τ @ 2.6V.

Τσέκαρε και αυτό που λέει ο DarkSaga με τον πολ/στη, να είναι ακέραιος φρόντισε, καμιά φορά γίνονται παράξενα με τους .5 πολ/στες. Για ψυκτράκια, ειδικά τα UCCC δε νομίζω να χρειάζονται αν και κακό σίγουρα δε θα τους κάνουν, δες και αποφάσισε.

Link to comment
Share on other sites

9.5x240 Οι μνήμες παίζουν στα 216

9χ240 οι μνήμες παίζουν 240

με διαιρέτη 1:1 πάντα

οπότε αν και φαινομενικατο "μα έπεσα σε 9 " είναι χαλαρ΄ψτερο οι μνήμες παίζαν αρκετά πιο ψηλά,αν τα υπόλοιπα ήταν ίδια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.