Jump to content



Πού μπορώ να βρω πρόγραμμα για Visual Basic;


Goklagie

Recommended Posts

Καλησπέρα Labήτες,

σκέφτομαι να ασχοληθώ με την συγκεκριμένη γλώσσα αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να έχω από πλευράς λογισμικού και πού να το βρω. Βοηθήστε αν ξέρετε plz.

Link to comment
Share on other sites

Visual Studio 2005 Professional...

η απόλυτη σουιτα αναπτυξης εφαρμογών.

Και με την ενσωματωμένη βοήθεια που προσφέρει, ο προγραμματισμός θα γίνει παιχνιδάκι

(χαλάλι τα 4 GB σκληρού :) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darien [Σήμερα, στις 15:08]

Visual Studio 2005 Professional...

η απόλυτη σουιτα αναπτυξης εφαρμογών.

Και με την ενσωματωμένη βοήθεια που προσφέρει, ο προγραμματισμός θα γίνει παιχνιδάκι

Έχει γίνει ήδη ;)

Πάντως, νομίζω ότι παρέχεται δωρεάν το Visual Studio 2005 Express Edition από την ms.

Αυτό το .net framework όμως είναι λίγο gtp. Χωρίς αυτό, οι εφαρμογές γραμμένες σε c# (σίγουρα) κ ίσως κ σε άλλες γλώσσες δε παίζουν σε άλλα πισιά αν δεν υπάρχει .net framework v2.

Βέβαια, το εντελώς χαζό είναι ότι ακόμα κ η πιο απλή εφαρμογή που έχει γραφτεί σε vstudio2005 απαιτεί .net framework2 και δεν παίζει στα παλαιότερα v1, v1.1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darien

Μπορείς να εγκαταστήσεις μόνο την Visual Basic απο το Visual Studio. Θα γλιτώσεις και αρκετό χώρο.

δικιο εχει το παλικαρι......γλιτωνεις πραγματικα πολυ χωρο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.