Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Φίλε atiman, πέρασα τους 10.3 που έδωσες στο link και σε καθαρό σύστημα και πάνω από τους 10.2 και κάτι δεν πάει καλά... Σε καθαρό σύστημα δεν εγκαθιστά/βρίσκει το CCC ... πάνω από τους 10.2 το panel δείχνει τα ίδια...

Γενικά η εγκατάσταση γίνεται πολύ γρήγορα πράγμα που δείχνει ότι δεν γίνεται σωστά... κοιταξέ το λίγο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα σωστα μας προτείνεις να διαλέξουμε το www.mediafire.com/atiman ΣΩΣΤΑ ?????

Στο πρώτο link που είναι της amd-ati βγάζει για τους 10.3a αλλά δεν έχει κάπου να πατήσουμε και να τους κατεβάσουμε...

WTF?

Link to comment
Share on other sites

www.mediafire.com/atiman Digitag Signature 64bit.rar ...... for Windows 7_Vista 64bit. Replace files....Packages\Drivers\Display\W76A_INF\

Ακουσα οτι υπαρχουν προβληματα στην εγκατασταση αλλα δεν ισχυει κατι τετοιο. Οι drivers εγκαθιστανται κανονικα με την "σωστη ταχυτητα" και τιποτα δεν ειναι ιδιο οπως γραφετε. Οι διαφορες των drivers φαινονται εδω και θα ηθελα να το επιβαιβεωσουμε για να βρουμε τι δεν κανετε σωστα.

Κατα σειρα εχουμε,, 10.3b , 8.712.3 (ATI site) , 8.720 (atiman FINAL)

103bt.th.jpg

preview103.th.jpg

103lastgood.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

www.mediafire.com/atiman Digitag Signature 64bit.rar ...... for Windows 7_Vista 64bit. Replace files....Packages\Drivers\Display\W76A_INF\

Ακουσα οτι υπαρχουν προβληματα στην εγκατασταση αλλα δεν ισχυει κατι τετοιο. Οι drivers εγκαθιστανται κανονικα με την "σωστη ταχυτητα" και τιποτα δεν ειναι ιδιο οπως γραφετε. Οι διαφορες των drivers φαινονται εδω και θα ηθελα να το επιβαιβεωσουμε για να βρουμε τι δεν κανετε σωστα.

Κατα σειρα εχουμε,, 10.3b , 8.712.3 (ATI site) , 8.720 (atiman FINAL)

103bt.th.jpg

preview103.th.jpg

103lastgood.th.jpg

Ποιούς να εγκαταστήσουμε; Αυτούς που δίνει η ΑΤΙ, ή αυτούς που έχεις εσύ; Οι δικοί σου είναι οι final 10.3 που θα δώσει στις 24/3 η ΑΤΙ; Αυτοί που δεν έχουν τις βελτιώσεις στο AVP και κάτι άλλα ψιλολόγια;

:yes2:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω σου πω εγω ποιους να βαλεις, αυτη ειναι επιλογη του καθενος.

Να το ξαναξεκαθαρισω ομως, οι δικοι μου, δεν ειναι δικοι μου, απ το μυαλο μου τους εβγαλα?

Η ιστορια με τους beta drivers εχει ως εξης παιδια. Οι drivers παντα, ειναι ενα μηνα εμπρος. Δηλαδη οι τωρινοι beta no WHQL, ειναι στην βαση τους οι επομενοι 10.4 με αλλαγες που θα γινουν τοτε σε σημεια που θα χρειαστει..

Η ATI θα βγαλει τους 8.712 επισημα, και οντως θα λοιπουν οι βελτιωσεις που ανεφερες, οπως ομως λοιπουν και στην εκδοση a που παρουσιαστηκε τωρα.

Η εκδοση που εδωσα εγω, ειναι ακομη μεταγενεστερη και περιλαμβανει ηδη τα ολα τα "καλουδια".

@csaris, εγω απο παιδι ημουν Ατρομητος Περιστεριου.......δεν ξερω τιποτα .....απ αυτα..;)

Link to comment
Share on other sites

Τους έβαλα έτσι όπως είπες ατιμαν και όλα ΟΚ.

@ioanis , Πριν κάνεις install τους 10.3 final, κατέβασε το Digital Signature 64bit από το www.mediafire.com/atiman και κάνε replace ότι έχει μέσα στον φάκελο ATI_W7_Vista_10.3_FINAL\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\ και μετά ξεκίνα την εγκατάσταση . Όπως λέει ο ατιμαν πιο πάνω.

Έκανα ενα πειραματικό τεστ με την 4850 αν και τελείωσε το testing της 4ΧΧΧ το έκανα για να δω μήπως...

Με 10.3b είχα 8581 , με 10.3 final 8602 gpu score.

Το βράδυ θα κάνω τεστάρω την 5970 και θα ξαναποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Τους έβαλα έτσι όπως είπες ατιμαν και όλα ΟΚ.

@ioanis , Πριν κάνεις install τους 10.3 final, κατέβασε το Digital Signature 64bit από το www.mediafire.com/atiman και κάνε replace ότι έχει μέσα στον φάκελο ATI_W7_Vista_10.3_FINAL\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\ και μετά ξεκίνα την εγκατάσταση . Όπως λέει ο ατιμαν πιο πάνω.

.

Το εχω κανει το replace των αρχειων αλλα δεν ...

Για καποιο λογο δεν μου καθετε το opengl τι να πω.

Ετσι ημουνα πριν

post-2962-1416074359,6847_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Μπααα δεν με θελουν οι οδηγοι του ατιμαν :hm:

Απεγκατασταση του Catalyst Control Center, driver sweeper σε safe mode clean all Αti, και εγκατασταση μετα αλλα το Opengl δεν λεει να καθησει σωστα.

Μα δεν εχεις κανει απεγκατασταση τον driver καθολου.

Control Panel, ATI Catalyst Install Manager - Expess Uninstall ALL ATI Software και μετα driver sweeper σε safe mode.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχεις κανει απεγκατασταση τον driver καθολου.

Control Panel, ATI Catalyst Install Manager - Expess Uninstall ALL ATI Software και μετα driver sweeper σε safe mode.

Για πες μου να σε καταλαβω καλυτερα τι πρεπει να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.