Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Παίδες σε CF configuration σε 2-3 παιχνίδια μετά από τυχαία χρονικά διαστήματα τρώω black screen - fans full speed - και μόνο reset μπορώ να κάνω. Με μια κάρτα όλα παίζουν κανονικά:whistle2:

o.s win7 ultimate - brand new !!

Έγινε επεξεργασία από chrisnitro2000
Link to comment
Share on other sites

Kαι τα δουλευεις μεσω του profiles manager?

Μαιστα.

Οι driver που δωθηκαν στο BF θεμα που διορθωνουν το load time των 5ΧΧΧ series ποιοι ειναι?

Οχι παιδια, δεν ειναι ετσι.

Ειναι driver πατσακια οπως ειπα πιο πανω. Δεν δουλευεις τιποτα απο τον profile manager, δεν τα ξερεις καν οτι υπαρχουν, δεν ασχολεισαι μαζι τους ποτε, δεν αλλαζουν τιποτα στις ρυθμισεις του control center.

Απλως τα εγκαθιστας.

Ειναι η "λυση" που θα σου εδινε ενας νεος driver του τυπου hotfix. Δεν ειναι πιο καλα ετσι?

Δεν καταλαβα την ερωτηση σου?

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια, δεν ειναι ετσι.

Ειναι driver πατσακια οπως ειπα πιο πανω. Δεν δουλευεις τιποτα απο τον profile manager, δεν τα ξερεις καν οτι υπαρχουν, δεν ασχολεισαι μαζι τους ποτε, δεν αλλαζουν τιποτα στις ρυθμισεις του control center.

Απλως τα εγκαθιστας.

Ειναι η "λυση" που θα σου εδινε ενας νεος driver του τυπου hotfix. Δεν ειναι πιο καλα ετσι?

Δεν καταλαβα την ερωτηση σου?

OK.

Mην βαρας,φρεσκος ειμαι ακομα στην σειρα 5ΧΧΧ:p

O driver που ειπα ειναι αυτος :http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1224866

Ακυρο δεν ειχα διαβασει ακομα το link απο Guru ο 10.Χ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως βγηκαν προς τα εξω τετοιοι drivers.

Εγω προσωπικα δεν θα τους εγκαταστουσα ποτε.

Ειναι ενας απο τους 100δες εργαστηριακους drivers που παραγονται συνεχως.

Μια παρατηρηση να κανω πανω σ αυτο..

Εαν ηταν, αυτος η οποιοσδηποτε αλλος, ενας καλος η τοσο καλος driver ποιος θα ηταν ο λογος να μην ανεβει αυτος σε official, παρα να ανεβει καποιος αλλος με ελειψεις η προβληματα?

Ειναι αυτοι που αναφερω εδω. ΤΙΠΟΤΑ δηλαδη.

@Nephilim, Προς ολους ηταν αυτη η ενημερωση, δεν αφορουσε μονο εσενα. Sorry αν ακουστηκε καπως "αποτομη"

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχω την αδεια να διαφωνησω.

Αυτη η βελτιωση οφειλεται στα νεα AppProfiles που διορθωνουν το "προβληματακι".

Χρηστες που τους δοκιμασαν (και σε αλλα φορα) γυρισαν τρεχοντας πισω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,,

Για να ειμαι απολυτα ειλικρινης μετα το σημερινο (ξανα) "φι@σκο" του Guru3D, (του οποιου προσωπικα εχω αρχισει να χανω την εμπιστοσυνη μου για την αξιοπιστια του-- και οι δυο 3D drivers των "10.5 και 10.x" στον decompiler δειχνουν οτι γραφτηκαν ακριβως την ιδια ωρα με ακριβεια δευτερολεπτου 19.21'34'' αλλα αλλη ημερομηνια, και οχι μονο.....δι@βολικες συμπτωσεις..) τα πραγματα εχουν "ζορισει" λιγο.

Υπαρχουν ηδη απο χτες οι Final και οπως ειχα πει απο την προηγουμενη εδδομαδα, θα τους ανεβαζα αυτες τις μερες.

Τωρα ομως υπαρχει ενα θεμα. Αν θα τους ανεβασω, θα ανεβουν την Παρασκευη αλλα οχι με τα κανονικα Version Numbers (για προφανεις λογους), κατι το οποιο και παλευω.

Δεν ξερω ομως αν αξιζει τον κοπο ολη αυτη η ιστορια για μερικες μονο μερες.

Πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας.....

P.S

Επισης σαν ενημερωση, υπαρχει περιπτωση ολοι οι beta drivers απο δω και περα να κυκλοφορουν internal χωρις digital signature, κατι που θα κανει την εγκατασταση τους εφικτη μονο μεσω καποιων τρικς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,,

Για να ειμαι απολυτα ειλικρινης μετα το σημερινο (ξανα) "φι@σκο" του Guru3D, (του οποιου προσωπικα εχω αρχισει να χανω την εμπιστοσυνη μου για την αξιοπιστια του-- και οι δυο 3D drivers των "10.5 και 10.x" στον decompiler δειχνουν οτι γραφτηκαν ακριβως την ιδια ωρα με ακριβεια δευτερολεπτου 19.21'34'' αλλα αλλη ημερομηνια, και οχι μονο.....δι@βολικες συμπτωσεις..) τα πραγματα εχουν "ζορισει" λιγο.

Υπαρχουν ηδη απο χτες οι Final και οπως ειχα πει απο την προηγουμενη εδδομαδα, θα τους ανεβαζα αυτες τις μερες.

Τωρα ομως υπαρχει ενα θεμα. Αν θα τους ανεβασω, θα ανεβουν την Παρασκευη αλλα οχι με τα κανονικα Version Numbers (για προφανεις λογους), κατι το οποιο και παλευω.

Δεν ξερω ομως αν αξιζει τον κοπο ολη αυτη η ιστορια για μερικες μονο μερες.

Πειτε μου κι εσεις την γνωμη σας.....

P.S

Επισης σαν ενημερωση, υπαρχει περιπτωση ολοι οι beta drivers απο δω και περα να κυκλοφορουν internal χωρις digital signature, κατι που θα κανει την εγκατασταση τους εφικτη μονο μεσω καποιων τρικς.

Η ATI μας εχει συνηθησει να βγαζει τους νεους της drivers ημερα Τεταρτη οποτε εχουμε ακομα μια βδομαδα.......

7 μερες νομιζω για εμας τους καμμενους ειναι πολλες:jump:

Οσο για το τελευταιο που λες οτι μαλλον για τους beta drivers η εγκατασταση τους θα ειναι εφικτη μονο μεσω καποιων τρικ.......τι εννοεις????Ελπιζω να μην θελει πολυ ζορι για να τους περναμε....!!:p

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous! exw agorasei thn asus hd5970 kai kata thn diarkia tou anixmatos tou pc otan bootarei mou xalane ta xromata h m emfanizei grames!!!meta m vgazei kt gia drivers kai diafora tetoia...

3 fores tous evala kai paali tpt mexri pou anagastika na to steilo piso sto plaisio to pc na doun ti exei gt einai kainourios kai dn vazo xeri...

mipos exetai kt na m protinetai???

kapoion kainourio driver(an ontos einai apo driver to provlima ayto)

thnx!!!:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

iridan καλώς ήρθες, γράφε ελληνικά γιατί υπάρχει πρόβλημα με τα greeklish..

Σχετικά με το πρόβλημά σου το μόνο που ξέρω είναι πως είναι τυχαία κομμάτια που βγήκαν χαλασμένα..εφόσον έχεις εγγύηση..υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous! exw agorasei thn asus hd5970 kai kata thn diarkia tou anixmatos tou pc otan bootarei mou xalane ta xromata h m emfanizei grames!!!meta m vgazei kt gia drivers kai diafora tetoia...

3 fores tous evala kai paali tpt mexri pou anagastika na to steilo piso sto plaisio to pc na doun ti exei gt einai kainourios kai dn vazo xeri...

mipos exetai kt na m protinetai???

kapoion kainourio driver(an ontos einai apo driver to provlima ayto)

thnx!!!:crazy_pilot:

Εδώ γράφουμε μόνο Ελληνικά και όχι με Λατινικούς χαρακτήρες, ρίξε μια ματιά στους κανονισμούς του forum άν θές...

edit με πρόλαβαν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρεσε βλεπω η ιδεα. Προτασεις και συμετοχες δεν υπαρχουν ικανες.

@hondo1, οποιον driver καλυπτει τα προβληματα των παιγνιδιων που παιζεις. Δεν υπαρχει σαφη απαντηση εδω.

10.4 ειναι η καλυτερη προταση.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μέσα να τους δοκιμάσω, όμως θέλω να μας εξηγήσεις και τον τρόπο που θα τους βγάλουμε μετά..αν θέλει 5 λεπτά να περάσει ο driver και 2 ώρες για να τον βγάλω τι να πω... το safe mofe - driver sweeper δεν αρκεί?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μέσα να τους δοκιμάσω, όμως θέλω να μας εξηγήσεις και τον τρόπο που θα τους βγάλουμε μετά..αν θέλει 5 λεπτά να περάσει ο driver και 2 ώρες για να τον βγάλω τι να πω... το safe mofe - driver sweeper δεν αρκεί?

Δεν μιλησα για τον Final. Μιλαω για τους απο δω και περα beta και παλι χωρις να ειναι σιγουρο.

Ο Final θα ειναι κανονικος, μονο που θα εχει αλλαγμενα απο τους official τα version numbers, μονο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ηδη απο χτες οι Final και οπως ειχα πει απο την προηγουμενη εδδομαδα, θα τους ανεβαζα αυτες τις μερες.

Αν έχεις τους final και μπορείς να τους ανεβάσεις τότε θα μας κάνεις χάρη..:D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.