Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Βασικά στο Cinebench r11.5, το OpenGL test αρνείται να τρέξει με 10.5 atiman. Με 10.4 official τρέχει μια χάρα. Τι τρέχει δεν υποτίθεται ότι θα υποστηρίζαν πλήρως το OpenGL;

Κανονικα και 100% πληρως λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο Cinebench r11.5, το OpenGL test αρνείται να τρέξει με 10.5 atiman. Με 10.4 official τρέχει μια χάρα. Τι τρέχει δεν υποτίθεται ότι θα υποστηρίζαν πλήρως το OpenGL;

probm.th.jpg

και όμως.και εγώ από περιέργεια,μόλις τώρα πήρα το ίδιο μήνυμα.οποτε εμείς οι δυο έχουμε κάποια λάθος ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

με 10.4 δεν έχω δοκιμάσει ,οποτε δεν έχω γνώμη αν είναι απόλυτα θέμα driver.

Aτιμαν,δεν μας δίνεις μια τον 10.6 να κάνουμε δοκιμη?:whistle2::happy2:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Alexopus6 με 10.5 έχεις δοκιμάσει καθόλου?στο κάνει?

οχι δεν εχω δοκιμασει, αλλα σημερα ενας φιλος με 10.5 ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα με τον dn και με περασμα 10.4 official έτρεξε κανονικα. οποτε δεν πιστευω να φταιει κατι αλλο.

@dn για περασε 10.4 να δουμε αν περναει το cinebech!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με 10.5 atiman , ΔΕΝ παίζει. Με 10.4 official , παίζει! Το δοκιμάσα τώρα με σωστές διαδικασίες εγκατάστασης/απεγκατάστασης κτλπ. Τώρα αν είναι πρόβλημα του Cinebench (που δεν νομίζω) δεν το γνωρίζω. Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μας πει την άποψή του.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να φταίει που η 10.5 δεν έχουν πιστοποίηση από Microsoft ?νομίζω κάπου εκεί είναι το όλο θέμα.Σαν driver είναι εξαιρετικός.

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

i1389608_11.5-atiman-10.5.jpg

Επιτέλους καλός driver. Πάντα χώρις ΑΙ.;)

Έτοιμος για GTX470 ήμουν πριν από αυτούς.

Και από bug fixes? Φάνηκε η σκοπευσή στo μπιλιάρδο του GTA4.:rofl:

Έγινε επεξεργασία από poly
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω δοκιμασει, αλλα σημερα ενας φιλος με 10.5 ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα με τον dn και με περασμα 10.4 official έτρεξε κανονικα. οποτε δεν πιστευω να φταιει κατι αλλο.

@dn για περασε 10.4 να δουμε αν περναει το cinebech!!

εγω ειμαι ο φιλος :bye:

ουτε εμενα περναγε πεταγε ερορ, με 10.4 official ετρεξε μια χαρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί.

Από τις 6 Μαϊου, έχουμε στα χέρια μας unofficially πάντα, τους 10.5pre που υποτίθεται ότι είναι οι καλύτεροι drivers μέχρι στιγμής. Τώρα μαθαίνουμε ότι πάλι unofficially θα έχουμε σε λίγο καιρό τους 10.6 αλλά χωρίς η ATI να βάλει στο επίσημο site της τους 10.5 . Θέλει τα προϊόντα της να τρέχουν χωρίς την μέγιστη απόδοση που θα παρείχαν οι latest drivers; Τους έχει έτοιμους και τους κρύβει με λίγα λόγια; Ποιο το συμφέρον;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.