Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ξερετε πως να φορτωνετε και να τρεχετε Unsigned Drivers in Windows 7 64 Bit?

Η ερωτηση αφορα τους ενδιαφερομενους για το hotfix.

Τι εννοεις;

Κατι παραπανω απο την ερωτηση των windows που παταμε "accept" στο "this software is not digitally signed";

Aν δεν κανω λαθος και στους 10.5 pre μου το εβγαλε αυτο ...

Τωρα αν εννοεις κατι παραπερα δεν εχω υποψιν μου, αλλα αν γραψεις 1-2 πραγματα θα τα ακολουθησω ...

(edited Sorry τωρα προσεξα οτι ρωτησες για τα 7. Εγω αναφερομουν στα vista64.)

Nα πω την αληθεια μου μιλαγα περισσοτερο μελλοντικα για τους επομενους drivers.

Αφου δεν εχω κανενα προβλημα με τους 10.5 pre που δεν εχουν καν αυτο το feature δεν βρηκα λογο μεχρι τωρα να βαλω τους official ...

Link to comment
Share on other sites

www.mediafirer.com/atiman Catalyst 10-5 Win7_Vista64 2D Hotfix.msi

www.mediafirer.com/atiman Catalyst 10-5 Win7_Vista32 2D Hotfix.msi

Τρεχοντας το Hotfix, εκτελειται και φτιαχνει τα patch που χρειαζονται για την ακυρωση της αλλαγης καταστασης των ρολογιων. Δεν τα κανει ομως activate. Στο τελος δημιουργει στο desktop ενα Shortcut "Catalyst 10.5 2D Hotfix" το οποιο και πρεπει να τρεξουμε για να γινει activate το Hotfix.

Οταν τελειωσει.... κανουμε reboot.

*Στα Windows 7 64bit κατα την επανεκινηση θα πρεπει να πατησουμε F8 και απο το menu των Windows να διαλεξουμε και να πατησουμε την επιλογη Disable Driver Signature Enforcement κατω κατω.

Η εισοδος στα Windows και η λειτουργια τους δεν εχει επηρεαστει σε τιποτα μ αυτην τη ενεργεια.

Η διαδικασια (F8 κλπ...) πρεπει να γινεται καθε φορα που θα μπαινουμε στα Windows.

Το προγραμμα δουλευει 10000%, μετα απο αυτο δεν αλλαζουν τιμες τα idle clocks οταν ενεργοποιησουμε το overdrive.

Ελπιζω να το διασκεδασετε και να θυμαστε οτι με ενα reinstall των drivers επανερχομαστε στα κανονικα μας.

edit,

Το Hotfix αυτο θα χρειαστει με τις αναλογες τροποποιησεις και για τους επερχομενους official drivers.

new edit,

Τα hotfix μπηκαν κατω απο password, για ελαχιστοποιηση προβληματων.

Η εγκατασταση τους γινεται με δικη σας ευθυνη και συστηνονται σε χρηστες με αυξημενη εμπειρια.

Θα προσπαθησω να γινει απλουστερο.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Δοκιμασα το 2D hotfix και μου εβγαλε bugs.

Ακολουθησα πιστα την διαδικασια που περιγραφεται.

1η προσπαθεια, πηγα να κλοκαρω λιγο απο Overdrive για να σιγουρευτω οτι λειτουργει... οντως τα idle ρολογια παρεμειναν ιδια αλλα μεσα στα επομενα 1-2 δευτερολεπτα μου πεταξε μια λευκη οθονη.

15d11s7.jpg

2η προσπαθεια αφου εκανα ρεσταρτ γιατι ειχε κολλησει στην λευκη οθονη, κανονικα... F8-> Disable Driver Signature Enforcement , μπαινω στα windows και μολις παταω δεξι κλικ -> CCC μου ξαναπεταει την λευκη οθονη.

3η προσπαθεια , ξανα ρεσταρτ, αυτη τη φορα χωρις να επιλεξω το Disable Driver Signature Enforcement, ανοιξαν τα windows αλλα ηταν λες και δεν ειχα graphics drivers.

Uninstall και ξανα official 10.5 hotfix.

Έγινε επεξεργασία από deNordic
Link to comment
Share on other sites

www.mediafire.com/atiman 10-6 Catalyst_Win7_Vista pre_a.exe

Ο Driver εχει καποιες διαφορες απο τον κανονικο για αυτο χαρακτηριζεται σαν se (2D clocks FIX).

Θα υπαρξει τουλαχιστον ακομα ενας που θα ανεβει μεχρι τον official.

Περιμενω τις εντυπωσεις σας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.