Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Μα έχεις αύξηση!!!Κοίτα στα score σου καλύτερα!

Μα έχει αύξηση και χωρίς το stream!...χάνω κάτι...!!!???:hm:

δερν την θεωεω αυξηση αυτη ειναι περιπου 1 %

ζήλεψε το τάλιρο του csaris!:p

ε ναι ειναι αξιοζηλευτο .

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δικαιολογημενο αυτο σε καποιο βαθμο.

Αυτος ο driver εχει καποιες ιδιαιτεροτητες. Φορτωνει αλλες παραμετρους που για πρωτη φορα επιλεγονται.

Ειναι αρκετα μεγαλη ιστορια η εξηγηση αυτου του φαινομενου.

Στον official (που ειναι ηδη ετοιμος) εχουν λυθει αυτα τα θεματα, με μικρο σχετικα τιμημα στις επιδοσεις. Ζυγαρια παιδια ειναι τα πραγματα, δυστυχως, καπου θα χασεις καπου θα κερδισεις. Ο λογος υπαρξης των beta drivers ειναι ακριβως αυτος..

Link to comment
Share on other sites

Στους 10.6 official το τιμημα θα ειναι στις επιδοσεις του +5% (δηλαδη θα εχουν π.χ +3%; ) , η στις ηδη υπαρχουσες με 10.5 official επιδοσεις; Γιατι προς το παρον εγω παιρνω το τιμημα στις ηδη υπαρχουσες 10.5 επιδοσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ο 10.5 ηταν μια αποτυχια κατα μια εννοια. Υπηρχε σοβαρο προβλημα στο OpenGL 4.0.

Αυτο δεν υπαρχει πια.

Ξερεις dN-? στο απολυτο βαθος δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχουν διαφορες στις επιδοσεις απο συστημα σε συστημα. Κανονικα θα επρεπε να υπαρχει ταυτηση. Ειναι ομως σιγουρο οτι οι το hardware και το software των VGA "στηνωνται" σε δεδομενες πλατφορμες, (συχρονα συστηματα σε απολυτο επιπεδο hardware αναλογο του επιπεδου της σειρας 5ΧΧΧ).

Αυτος ειναι ενας λογος που κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι, εχει ομως μεγαλο μεριδιο ευθυνης η αποδοση του "πακετου" σε ενα παλαιοτερης γενιας συστημα.

Φανταστητε τους drivers στον ρολο της βενζινης σε ενα αυτοκινητο και αναλυστε το.!!

Δεν μπορω να μιλησω με απολυτους αριθμους, η αυξηση στα "χαρτια" μιλαει για περιπου 4 - 12% αναλογα την εφαρμογη , το συστημα, κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα οι 10.5

Ως τωρα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα

Ενω δούλευε κανονικά το BC2 σε 10.6α τώρα που πήγα να το τρέξω: :wall:

Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό αλλά υπάρχει fix εδώ αν το χρειαστεί κάποιος.

Οι 10.6 ειναι ΒΕΤΑ ακομα ηρεμησε...

Γυρνα στα επισημα 10.5 αμα σου παρουσιαζονται προβληματα

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα οι 10.5

Ως τωρα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα

Οι 10.6 ειναι ΒΕΤΑ ακομα ηρεμησε...

Γυρνα στα επισημα 10.5 αμα σου παρουσιαζονται προβληματα

Ήρεμος είμαι, απλά αναφορικά το είπα για να γνωρίζουν όσοι ετοιμάζονται να περάσουν τους 10.6

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο μια μερα χρησης του 10.6 απεκτησα ενα προβλημα στον υπολογιστη μ. ενω την πρωτη μερα ολα επαιζαν μαι χαρα games- overclock κ τα λοιπα την δευτερη μερα ( * σημερα δηλαδη) ανοιγε το pc κ στην επιφανεια εργασιας κολλαγε . νομιζα οτι εφταιγε το oc απο το aftrerburner . το εκανα unistall απο safe mode, αλλα παλι τα ιδια ειχα .επισης δεν μου εκανε unistall τους 10.6 απο safe mode . κ ουτε μου περναγε αλλους απο πανω . κ με την χρηση unistaller μονο καταφερα να μπω στο pc .

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι με τους 10.6a όταν αναπαράγεται βίντεο(πχ youtube) μόνο η μία κάρτα από το crossfire γυρνάει τα ρολόγια σε 400/900 ενώ με προηγούμενους catalyst δούλευαν και οι δυο. Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος με crossfire;

Δε το παρατήρησε κανείς άλλος; σε σας δουλεύουν και οι δυο κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα παρατηρησες.

Εχω πιο πανω πει οτι ο 10.6 εχει disable ULPS.

Ναι αλλά 2-3 φορές με το που ξεκινούσε η αναπαραγωγή του video έκανε επανεκκίνηση

ο υπολογιστής και έλεγα μήπως έφταιγε αυτό, αλλά αφού είναι έτσι Ok, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παντως μεχρι στιγμης σε 5970 οι πιο σταθεροι και με τα πιο "καλα" φρειμς ειναι οι 10.5 ατιμαν

για μενα..μην μου πειτε για μπενς..οτι βλεπω σε μπαντ κομπανυ και σε κανα δυο αλλα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.