Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ρε παιδια.οταν μπαινω σε παιχνιδι,παρολο που η θερμοκρασια ειναι κανονικη στην καρτα,η οθονη ειναι λες και κανει κυμμα.νερωνει δλδ.οι γραμμες δεν ειναι ευθειες.drivers εχω τους official 10.5.αφου βγω desktop συνεχιζει για λιγο αλλα μετα σταματαει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.οταν μπαινω σε παιχνιδι,παρολο που η θερμοκρασια ειναι κανονικη στην καρτα,η οθονη ειναι λες και κανει κυμμα.νερωνει δλδ.οι γραμμες δεν ειναι ευθειες.drivers εχω τους official 10.5.αφου βγω desktop συνεχιζει για λιγο αλλα μετα σταματαει.

τα Hz σου ειναι τα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισαμε (να ημεμησουν τ αυτια μας λιγο) και ξαναφευγουμε....!!!

Στο γνωστο μερος απο χτες για οσους το εχουν δει υπαρχει κατι "ενδιαφερον"..

Θα ειμαστε για τις επομενες 20 ημερες σε επικοινωνια συχνα απο τον ιδιο server οπως παντα μεσω Vnc.

Καλο καλοκαιρι σε οσους επιλεξουν τωρα τις διακοπες τους.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ATI HD5770 της XFX σε mobo MSI 790XT-G45 και με ότι driver και να βάλω μου κάνει το mouse γίγας! Παίζει κανά fix γι'αυτό;

Έχω στείλει mail και στην msi και στην AMD/ATI αλλά καμία λύση. Drivers που δοκίμασα 10.2, 10.3, 10.4, 10.5 k 10.6pre

το πρόβλημα πάντα εδώ

Edit: Windows 7 x64

Έγινε επεξεργασία από Amaniac
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ATI HD5770 της XFX σε mobo MSI 790XT-G45 και με ότι driver και να βάλω μου κάνει το mouse γίγας! Παίζει κανά fix γι'αυτό;

Έχω στείλει mail και στην msi και στην AMD/ATI αλλά καμία λύση. Drivers που δοκίμασα 10.2, 10.3, 10.4, 10.5 k 10.6pre

το πρόβλημα πάντα εδώ

δοκίμασες τις ρυθμίσεις του κέρσορα απο το control panel έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που έγινε ναι αλλά δεν είναι αυτό.

Μόνο αν κάνω restart το pc ή αν αλλάξω ανάλυση της οθόνης ή refresh rate φτιάχνει αλλά για λίγο.

Προχθές σύνδεσα μια 32" TV με HDMI και έκανα extend τα desktop και στην TV το mouse ήταν νορμάλ και στην normal γίγας ...

Link to comment
Share on other sites

ίσος αυτό να σε βοηθήσει

I have the issue, the 9.12 hotfix fixed it for windows 7, but if i remember correctly, it doesnt work in xp. there are a few workarounds that get rid of the issue for the most part, you can enable cursor trails(and then set the trail to the shortest possible) or you can lower the hardware accellaration(rightclick the desktop, click properties, click settings, click advanced, clikc the trouble shooting tab and lower it in there. However with either of those workarounds it can cause the mouse cursor to either flicker or not show up at all while in a game. Ive heard that flashing the bios of your motherboard to the newest one(if the newest one was recently released that is) can fix it, however my motherboard hasnt had an update in quite a while, so it doesnt work for me.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τα έχω δοκιμάσει αυτά και πάλι το mouse γίνεται γίγας. Η MSI έβγαλε update αλλά για support στους 6πύρινους και ενώ τους έστειλα και link από άλλους που έχουν ίδια mobo & vga και το ίδιο πρόβλημα μου απάντησαν "we have no problem running our own 5770 cards so it seems like compatibility with your video card and it will not work together so you can change video card or mb.". Δεν νομίζω το e-shop να μου αλλάξει κάτι από τα 2 ε; μιας που πέραν του γίγας κέρσορα όλα τα άλλα πάνε μια χαρά. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να κάνω pvp ή pve στο Lineage2 έτσι :(

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει περνα τα τελευταια bios και στην καρτα και στην mobo και ας προοριζονται για κατι αλλο.

Λεπτομεριες σαν τα cursor bugs δεν αναφερονται ουτε στα changelogs που λεει ο λογος.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ίσος να με κόβει και το cpu μου για κάτι καλύτερο.

σε σχέση με 10.5 είναι 5% καλύτερη από τι μου είπε ο Aτιμαν.θα δοκιμάσω και σε game,αν θέλει ας ποστάρει και άλλος να δούμε αν ανέβηκε με αυτούς και ποσο πιο σταθερή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.