Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Στο Blur κάθε μερικά δευτερόλεπτα έχω shuttering με 10.6 που δεν υπήρχε με 10.5 νομίζω.

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει;

Εγώ το παρατήρησα στο Dawn of War 2,και στο Furmark,δεν θα το έλεγα ακριβώς stuttering,είναι περισσότερο σαν να κολλάει/παγώνει στιγμιαία η κάρτα.

stockcolerload.th.png

Φαίνεται στο gpu load που κάνει κάτι βουτιές και στο διάγραμμα με τις θερμοκρασίες φαίνεται πόσο συχνά το κάνει.

Θα δοκιμάσω και με τους 10.5 να δω αν το κάνει,γιατί η κάρτα είναι καινούρια και φοβάμαι μην έχει αυτή το πρόβλημα και όχι οι drivers.

Edit:Τελικά δεν φταίνε οι 10.6 για αυτό,τα freezes συνεχίζουν και με τους 10.5.

Άρα ή δεν έβγαλα σωστά τους nvidia drivers που είχα πριν, ή το τροφοδοτικό αρχίζει να τα φτήνει ή η κάρτα έχει πρόβλημα. :/

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπερδευτηκα....:rubik:

καινουργια καρτα(5850) σε συστημα φιλου, μολις εκανα format και ειμαι στο desktop με τα αθλια γραφικα και πρεπει να βαλω οδηγους......

τελικα ποιους οδηγους βαζουμε?

official? atiman? 10.5, 10,6?

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισαμε (να ημεμησουν τ αυτια μας λιγο) και ξαναφευγουμε....!!!

Στο γνωστο μερος απο χτες για οσους το εχουν δει υπαρχει κατι "ενδιαφερον"..

Θα ειμαστε για τις επομενες 20 ημερες σε επικοινωνια συχνα απο τον ιδιο server οπως παντα μεσω Vnc.

Καλο καλοκαιρι σε οσους επιλεξουν τωρα τις διακοπες τους.

σε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια..δοκιμασα να βαλω το GTA IV να το παιξω για πρωτη φορα..και τι να δω?? εντελος unplayable...στα high graphics..μονο μια μαυρη οθονη..στα low,παιζει,αλλα κολλαει παααρα πολυ..αλλα στο benchmark βγαζω σκορ 35+..Να ειναι προβλημα των drivers??Δεν ειχα ποτε μου ΑΤΙ και δεν γνωριζω πολλα για τους drivers..παντως μου ειχει CCC Version 10.5,αρα λογικα εχω τους 10,5 driver..γιατι αυτους κατεβασα..ξερετε τι μπορει να παιζει?

Και πριν ρωτησετε...το game ειναι αυθεντικο,οπως και τα windows 7 ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.