Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Eγω βαρεθηκα να αλλαζω, ειμαι ακομα με τους 10.5!

Ολα μου δουλευουν ΑΨΟΓΑ!!! 30 games εχω μεσα στους ssd και δεν εχω σε κανενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ! Ουτε ασταθεια ουτε κομπιασματα ουτε τιποτα!

Θα παω στους 10.9 με την μια! με μια 6870 παρεα !!!! :hehe:

Ειναι οπως περσι με την nvidia που ειχαμε beta καθε βδομαδα, και τελικα τιποτα δεν γινοτανε! Μην πω για τα physx πακετα που αλλαζαμε για να παιξει το Batman και το cryostasis σωστα οπου με ειχε πιασει ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ με τα 500+ ευρω που ειχα δωσει στην καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Απο την μερια μου εκανα την προσπαθεια να περασω τους hotfix αλλα οτι και να εκανα παντα μου εδειχνε το παρακατω μνμ.....

there is a problem with this windows installer package...

a program required for this install to compltete could not be run.

contact yous support personnel or package vendor...

Πιο προγραμμα απαιτειται για να γινει σωστα η εγκατασταση????

αφου αν καταλαβα σωστα αυτο που χρειαζεται να κανουμε ειναι να σβησουμε μονο τον driver....και μετα να τρεξουμε το hotfix......:dots:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν απεγκαθιστώ τους drivers η οθόνη μου κλείνει κ βρίσκει σήμα μόνο μετά από restart?

Ειναι φυσιολογικο, μην ανησυχεις.

Eγω βαρεθηκα να αλλαζω, ειμαι ακομα με τους 10.5!

Ολα μου δουλευουν ΑΨΟΓΑ!!! 30 games εχω μεσα στους ssd και δεν εχω σε κανενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ! Ουτε ασταθεια ουτε κομπιασματα ουτε τιποτα!

Θα παω στους 10.9 με την μια! με μια 6870 παρεα !!!! :hehe:

Συμφωνω για τους 10.5. Μην ξεχναμε ομως οτι καθε χρηστης εχει διαφορετικες αναγκες, οι οποιες δεν καλυπτονται απο τους 10.5.

Στους 11.4 πιθανον να εχεις παρεα σου μια 68ΧΧ.

Απο την μερια μου εκανα την προσπαθεια να περασω τους hotfix αλλα οτι και να εκανα παντα μου εδειχνε το παρακατω μνμ.....

there is a problem with this windows installer package...

a program required for this install to compltete could not be run.

contact yous support personnel or package vendor...

Πιο προγραμμα απαιτειται για να γινει σωστα η εγκατασταση????

αφου αν καταλαβα σωστα αυτο που χρειαζεται να κανουμε ειναι να σβησουμε μονο τον driver....και μετα να τρεξουμε το hotfix......:dots:

Οχι βεβαια, ημουν αρκετα σαφης.

Δεν σβηνουμε τ αρχεια του driver απο το extraction path. Απλα απεγκατασταση κανουμε. Εξαλου 6 Mega Hotfix δεν θα μπορουσε να ειναι ολος ο driver. Διαβασε το σχετικο ποστ για την εγκατασταση.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε ΑΤΙΜΑΝ αλλα πως θα κανω μονο απεγκατασταση του driver?

Να υποθεσω και παλι οτι δεν γινεται μεσω του catalyst οπως λανθασμενα εκανα πριν....

Αρα πιο αρχειο κανω απεγκατασταση..........? και που βρισκεται?:flag:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικη απεγκατασταση απο το το Add Remove τον Catalyst Install Manager, η με τον Uninstaller μου.

Βεβαιωσου οτι δεν εχεις σβησει τα περιεχομενα του C:\ATI\Support\10-7_Vista_Win7_a. Αν τα εχεις σβησει θα πρεπει να τα κανεις παλι extraction απο το

ΑΤΙ Catalyst 10-7_Vista_Win7_a.exe

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Ωραια....... το ειχα κανει και αυτο......με τον Uninstaller σου.....Την πρωτη φορα που το τρεχεις στο τελος σου λεει οτι οτι απεγκατασταθηκε ο driver......αν εννοεις ομως να αφαιρεσω κατι απο το in(un)stall manager πια αρχεια τικαρω για να σβησω?

Sorry για το πρηξιμο........

Τωρα οι drivers ειναι κανονικα περασμενοι.........απλα μεχρι να νιωσω τι πρεπει να κανω δεν πειραζω τπτ.........hahahaha!!!

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Οταν τελειωσει ο Uninstaller, εχει αφαιρεθει τελειως ο driver (γυριζει σε 640Χ480), ταυτοχρονα δεν υπαρχει τιποτα απο τον Install Manager. Δεν χρειαζεται να σβησεις τιποτα απο πουθενα. Οταν ομως αναφερεις οτι σου βγαζει αυτο το μυνημα τοτε σημαινει οτι κατι εχεις σβησει, απο λαθος.

Δεν πιστευω οτι ειναι η μοναδικη απεγκατασταση σου αυτη και δεν διαφερει σε τιποτα απο τις αλλες.

Για να εισαι απολυτα σιγουρος και να μην πλεξεις,,,,

1. Βεβαιωσου οτι εχεις απεγκαταστησει τον driver.

2. Σβησε ολο το folder "10-7_Vista_Win7_a" απο το φακελο C:\ATI\Support\

3. Restart PC

4. Τρεξε το ΑΤΙ Catalyst 10-7_Vista_Win7_a.exe (οταν τελειωσει κανε cancel το setup)

5. Τρεξε το Hotfix (το setup στο τελος θα ξεκινησει μονο του)

6. Ο νεος driver εχει εγκατασταθει.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα,,Απαντησε μου στα παρακατω.

1. Ειπες οτι ο driver ειναι εγκατεστημενος. (ποιος driver? ενα screenshot του Information Panel?)

2. Ο φακελος C:\ATI\Support\10-7_Vista_Win7_a ειναι γεματος?

3. Το μυνημα σε ποιο σημειο σου εμφανιζεται? (οταν τρεχεις το Hotfix?)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν εχω εγκατεστημενο τπτ..........

Ετρεξα το ΑΤΙ Catalyst 10-7_Vista_Win7_a.exe αλλα δεν καταλαβα σε πιο σημειο του setup πρεπει να πατησω cancel (στην αρχη μολις γινει το extract η στο τελος μολις γινει η εγκατασταση που σου πεταει ενα μνμ...)

:suicide2:

Το μυνημα εμφανιζεται οταν τρεχω το Hotfix!!!!!

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Μολις γινει το Extract, κοβουμε το setup.

Lazy_Dog, τωρα ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλο συμβαινει. Το συμπτωμα που αναφερεις δεν παρατηρειται πουθενα.

Τρεχεις τους 10.6pre_a χωρις Profiles? Δεν κανουν του Ιουνιου.

Οι 10.6pre_a ειναι αυτοι με το 2D clock fix?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρεχει κατι με το Hotfix, αφου το εχουν εγκαταστησει κι αλλοι.

Επειδη ειναι msi πιθανον να εχει προβλημα ο Windows Installer σου η να χρειαζεται να περασεις τον τελευταιο απο την Microsoft.

Οπως και να εχει για να αποφυγουμε ολη την ταλαιπωρια αυτη, θα ανεβασω σε λιγο πληρη τον Hotfix driver.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γινει το Extract, κοβουμε το setup.

Lazy_Dog, τωρα ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλο συμβαινει. Το συμπτωμα που αναφερεις δεν παρατηρειται πουθενα.

Τρεχεις τους 10.6pre_a χωρις Profiles? Δεν κανουν του Ιουνιου.

Οι 10.6pre_a ειναι αυτοι με το 2D clock fix?

Ναι ειναι αυτοι που δεν ανεβαζουν τα 2D ρολογια σε overclock...

Και ναι τους τρεχω χωρις τα profiles....

Η καρτα εχει asus bios 1.2V(atiman bios tool) 900/1200 :)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι special driver απο .....

Εγκαταλειφθηκε αυτη η φιλοσοφια του οδηγου.

Επιμενω ομως σταθερα οτι τετοιο συμπτωμα δεν παρατηρησα πουθενα.

Εαν τρεχεις τον 10.7 σε custom Triple Buffering χωρις profiles, ειναι καλυτερος απο τον 10.6 pre_a χωρις profiles επισης, στο BC2.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.