Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οκ,

Ολα τα files του site μου βρισκονται πλεον κατω απο το γνωστο password, διοτι καποιος "καλοθελητης" διασυρει το Nick name μου και εμφανισε και το siite μου στο guru3D, εδω και εδω λεγοντας οτι του κατεβει....

Συγνωμη, αλλα ειμαι φανερα εκνευρισμενος.

Λεω κι εγω,, 720 downloads απο χτες το βραδυ στο Hotfix??

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Να γινει, ειπα εγω να μην γινει?

Το site ετσι κι αλλιως ειναι ανοικτο χρονια και ελευθερο.

Εδω ομως μιλαμε για καθαρο "κ@μπλεξισμο" και .....

Ενταξει, ειπαμε...αλλα οχι κι ετσι βρ@ παιδι μου...καθε γωνια κι ενας "Θωμας"

edit,

Αλλα αφου modded τους "θελουν", modded θα τους λεω. Αφου και πιο καινουργιες εκδοσεις ειναι και καλυτεροι ειναι...

Modded !!! well done !!!

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Aψογο.

Υπαρχει και τροπος η εναλλαγη μεταξυ των 2, να γινεται με global hotkeys;

Φυσικά, αφού έχουμε φτιάξει τα δυο profiles, πάμε στο ccc

Options>Hotkeys>Hotkeys Manager και επιλέγουμε αρχικά Enable Hotkeys feature

έπειτα δεξί κλικ στο default profile > Edit Hotkey και επιλέγουμε το συνδιασμό που θέλουμε (πχ Alt+1)

Αντίστοιχα και στο overclocking profile

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εχουν βγει 10.5-10.6-10.7 beta ΜΟΝΟ στο cod4 freezarw συνεχως!!!ειναι το μονο game που παιζω επαγγελματικα εχω 2 lighting πανω και συνεχεια εκει που παιζω μετα απο λιγο κοκκαλο freeze ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!!! Δεν ξερω τι να κανω...εχω φτιαξει pc 3000 ευρω και δεν μπορω να παιξω!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εχουν βγει 10.5-10.6-10.7 beta ΜΟΝΟ στο cod4 freezarw συνεχως!!!ειναι το μονο game που παιζω επαγγελματικα εχω 2 lighting πανω και συνεχεια εκει που παιζω μετα απο λιγο κοκκαλο freeze ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!!! Δεν ξερω τι να κανω...εχω φτιαξει pc 3000 ευρω και δεν μπορω να παιξω!!!

Εμενα με τους 10.6 και 10.7 freezarei στο WoW μετα απο καμποσες ωρες παιξιματος. Επισης εχω φαει freeze στο BC2 με τους 10.6 . Δεν μπορω να προσδιορισω! atiman εχεις κατα νου τι μπορει να φταιει;

Φυσικά, αφού έχουμε φτιάξει τα δυο profiles, πάμε στο ccc

Options>Hotkeys>Hotkeys Manager και επιλέγουμε αρχικά Enable Hotkeys feature

έπειτα δεξί κλικ στο default profile > Edit Hotkey και επιλέγουμε το συνδιασμό που θέλουμε (πχ Alt+1)

Αντίστοιχα και στο overclocking profile

Εγω εχω βαλει ALT+F1 για Default και ALT+F2 για overclock. Δεν νομιζω να υπαρξει καποιο προβλημα.

Έγινε επεξεργασία από deNordic
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εχουν βγει 10.5-10.6-10.7 beta ΜΟΝΟ στο cod4 freezarw συνεχως!!!ειναι το μονο game που παιζω επαγγελματικα εχω 2 lighting πανω και συνεχεια εκει που παιζω μετα απο λιγο κοκκαλο freeze ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ!!! Δεν ξερω τι να κανω...εχω φτιαξει pc 3000 ευρω και δεν μπορω να παιξω!!!
εγω ρε παιδια που δεν ξερω απο τα profile και τα εχω ολα default τι να κανω ?? :( εχω τρελα8ει πια!

Να μην παίζεις με του drivers;; ποιός ήταν ο λόγος που άλλαξες πχ τον 10.4;

Link to comment
Share on other sites

Τους εβαλα γιατι τους εβγαλε η ΑΤΙ??? Γιατι 8εωρητικα ηταν καλυτερη??? ποιος ο λογος να τους βγαζει αν δεν χρειαζοταν?

Διότι κάθε driver έχει και διαφορετικά features που κάποιος άλλος ίσως τα χρειάζεται και δεν μπορεί να μείνει σε προηγούμενους. Εσύ βρες τους καλύτερους για το σύστημά σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως παραεγινε περιπλοκο?

Και μπορει να γινει ακομα περισσοτερο οσο υπαρχουν πολλες και διαφορετικες απαιτησεις και καθως οι χρηστες ολοενα και πιο εντονα ζητουν να δουλευουν τα παντα παραπανω απο ανεκτα.

Στην καταληξη εχεις δυο επιλογες, η βαζεις τους επισημους οταν βγαινουν οπως βγαινουν ειτε ειναι καλοι ειτε σε εξυπηρετουν ειτε οχι χωρις γκρινιες και σχολια αποδεχωμενος το προιον οπως ειναι (like nvidia), η δοκιμαζεις καθε δυνατη περιπτωση - λυση - προσπαθεια που σου παρουσιαζεται προκειμενου να φερεις το αποτελεσμα στα δικα σου μετρα - αναγκες συμβαλοντας και ο ιδιος σ αυτο. Ειναι μια προσεγγιση που ερχεται να βοηθησει. Την αποδεχεσαι η οχι. Δεν υπαρχει κατι αλλο. Οταν την αποδεχτεις ομως δεν την κατηγορεις.

Ολα δουλευουν σωστα με ολους τους οδηγους, αν κυνηγας το καλυτερο δυνατο ομως πρεπει να "κουραστεις" για να το εχεις χωρις παραπονα. Καποιοι το κανουν για σενα, τουλαχιστον "σεβασου" το και δουλεψε το. (ασφαλως και δεν αναφερομαι στο προσωπο σου Nephilim).

@atiman, Εβαλα τους 10.7 hotfix πατωντας custom installation και επιλεγοντας το Application Profiles. Σωστα το εκανα;

Οχι, Ειπα χωρις Application Profiles. Πατησες λοιπον το Custom64_T, ok? θα επρεπε να απεγκαταστησεις τον driver πριν το κανεις αυτο και μετα να τον ξαναεγκαταστησεις. Αν το εκανες ετσι εχει καλως και χρειαζεται μονο να βγαλεις τα Application Profiles.

Διότι κάθε driver έχει και διαφορετικά features που κάποιος άλλος ίσως τα χρειάζεται και δεν μπορεί να μείνει σε προηγούμενους. Εσύ βρες τους καλύτερους για το σύστημά σου.

Παρα πολυ σωστα.

Ειναι ευκολο να λεμε οτι μενουμε στην εκδοση του οδηγου που μας καλυπτει στο ταδε παιγνιδι - εφαρμογη, αλλα στην ουσια παντα κατι βελτιωνεται κατι προστιθεται και πρεπει να το βαλουμε, αρα παμε στον επομενο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.