Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

3dmarkvantage104ccc.png

Τι γινετε δε μπορω να καταλαβω με ιδιες ρυ8μισεις εχω βγαλει 31900 με 10.6

τωρα αρχισε παλι να μου βγαζει το προγραμα οδηγησεις σταματισε να λειτουργει και ανακτηθικε με επιτυχεια

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Κατα πρωτον το σφαλμα προερχεται απο την 5870. Δεν πρεπει να κατεβαινει στα ρολογια της 5970 απο μονη της.

Ο μονος τροπος να την κατεβασεις ειναι μεσω bios.

Κατα δευτερον ο 10.4 εχει οντως πολυ μικροτερο σκορ απο τον 10.6

Link to comment
Share on other sites

Κατα πρωτον το σφαλμα προερχεται απο την 5870. Δεν πρεπει να κατεβαινει στα ρολογια της 5970 απο μονη της.

Ο μονος τροπος να την κατεβασεις ειναι μεσω bios.

Κατα δευτερον ο 10.4 εχει οντως πολυ μικροτερο σκορ απο τον 10.6

ωραια καλο αυτο γιατι μετα απο disable enable crossfirex παλι μου πηγε 850-1200

δηλ.για να καταλαβω το να πεζει η 5870 στα ρολογια της κανονικα δεν ειναι προβλημα?η πρεπει να το κατεβαζω χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχουμε και ευρωπαικο αερα........:happy2:

Το οτι χθες ο ΑΤΙΜΑΝ ανεβασε τους νεους driver (final, αν δεν κανω λαθος).....

το πηρατε χαμπαρι....?

Τελος, ΑΤΙΜΑΝ τελικα με τον νεο uninstaller εχω προβλημα.....οταν το ετρεξα και μετα

προσπαθησα να περασω παλι τους 10.7 hotfix, δεν περνουσαν με τπτ...... οι 10.6 περασαν

κανονικοτατα.......Μηπως παιζει θεμα με την υπογραφη των driver που μας δινεις και το uninstaller (new) γτ δεν ειχα τετοιο θεμα μεχρι τωρα......!!

edit. τωρα βλεπω οτι οποιον driver και να περασω official η μη (εκτος φυσικα του 10.7 hotfix που δεν νιωθει.........) ενω περναν και φαινομενικα

ολα δουλευουν ρολοι δεν λειτουργει πλεον το catalyst control center......τι στο διατανο γινεται.........?

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Το οτι χθες ο ΑΤΙΜΑΝ ανεβασε τους νεους driver (final, αν δεν κανω λαθος).....

το πηρατε χαμπαρι....?

Το αρχείο έχει κωδικό, οπότε καλύτερα να περιμένουμε τον atiman να μας πει όταν είναι έτοιμο να το κατεβάσουμε (θέλει κωδικό για να το αποσυμπιέσεις)

Link to comment
Share on other sites

atiman, επειδη εχω μπερδευτει λιγακι δωσε μου τα φωτα σου...

Το προβλημα μου:

Τo PC freezare ενω επαιζα World of Warcraft σε ανυποψιαστη στιγμη, ενω ειχα πανω τους ATI Catalyst 10-7 Vista Win7 Hotfix χωρις app profiles. Το ιδιο freeze μου συνεβαινε και με τους ATI_Catalyst_10-7_Vista_Win7_a.

Εκανα uninstall με τον uninstaller 3.1.0 σου και δεν υπαρχει μεσα τιποτα που να εχει σχεση με ΑΤΙ. Τωρα τι κανω; Ειδα στον φακελο σου εβαλες χθες (16/7) τους 10-7_Vista64_win7_64_dd_ccc_enu.exe . Αυτους να βαλω;

ps. Ειμαι χωρις drivers αναμενω την καλυτερη δυνατη λυση!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να προσπαθήσω Catalyst 10.7 είμαι ευτυχής, αλλά δεν έχω τον κωδικό πρόσβασης για να κατεβάσετε το Catalyst 10.7

Είμαι από τη Σουηδία, είναι Σουηδός πρόσωπο που δεν μιλά ελληνικά

Dear sweanisse, welcome to thelab.gr, the best Greek technology forum.

Thanks for your interest about the drivers but the password code is only for the Greek testers of this forum.

I am really sorry.

P.S. Write in English, it is better.

Link to comment
Share on other sites

Τελος, ΑΤΙΜΑΝ τελικα με τον νεο uninstaller εχω προβλημα.....οταν το ετρεξα και μετα

προσπαθησα να περασω παλι τους 10.7 hotfix, δεν περνουσαν με τπτ...... οι 10.6 περασαν

κανονικοτατα.......Μηπως παιζει θεμα με την υπογραφη των driver που μας δινεις και το uninstaller (new) γτ δεν ειχα τετοιο θεμα μεχρι τωρα......!!

edit. τωρα βλεπω οτι οποιον driver και να περασω official η μη (εκτος φυσικα του 10.7 hotfix που δεν νιωθει.........) ενω περναν και φαινομενικα

ολα δουλευουν ρολοι δεν λειτουργει πλεον το catalyst control center......τι στο διατανο γινεται.........?

Οχι κανενα τετοιο θεμα δεν υπαρχει, οι υπογραφες ειναι κανονικες.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σου περασαν οι 10.7. Ο νεος uninstaller τα σαρωνει ολα, δεν αφηνει πουθενα οτι εχει σχεση με ΑΤΙ.

Επισης δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα με το catalyst control center και δεν μπορω να ξερω για να απαντησω τι συμβαινει στο συστημα σου. Θα προσπαθησω να φτιαξω "λαθη" για να πετυχω το δικο σου και μονο τοτε θα μπορεσω να σου εχω λυση.

atiman, επειδη εχω μπερδευτει λιγακι δωσε μου τα φωτα σου...

Το προβλημα μου:

Τo PC freezare ενω επαιζα World of Warcraft σε ανυποψιαστη στιγμη, ενω ειχα πανω τους ATI Catalyst 10-7 Vista Win7 Hotfix χωρις app profiles. Το ιδιο freeze μου συνεβαινε και με τους ATI_Catalyst_10-7_Vista_Win7_a.

Εκανα uninstall με τον uninstaller 3.1.0 σου και δεν υπαρχει μεσα τιποτα που να εχει σχεση με ΑΤΙ. Τωρα τι κανω; Ειδα στον φακελο σου εβαλες χθες (16/7) τους 10-7_Vista64_win7_64_dd_ccc_enu.exe . Αυτους να βαλω;

ps. Ειμαι χωρις drivers αναμενω την καλυτερη δυνατη λυση!

Το PC freezare δεδομενη στιγμη για δεδομενο λογο του οποιου την αιτια στην εμφανισε. Θα ηθελα τα στοιχεια αυτα.

Τον 10-7_Vista64_win7_64_dd_ccc_enu.exe δεν τον ανακοινωσα σε διαθεση, θα βρισκεται κλειδωμενος για λιγο ακομη.

Για την περιπτωση σου ο καλυτερος αυτη την στιγμη ειναι ο ATI_Catalyst_10-7_Vista_Win7_a σε custom mode χωρις Profiles.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα κανω μια προσπαθεια να σε βοηθησω.......

πριν ειχα περασμενους τους 10.7 hotfix χωρις κανενα προβλημα......

μετα τον νεο uninstaller δεν μπορω πλεον να τους ξαναπερασω......κατα την διαρκεια

που παει να τους περασει τους αφηνει και περναει avivo κτλπ......Σ'αυτην την περιπτωση

ομως αφου τελειωσει η διαδικασια του install και αφου τα εχει περασει ολα εκτος απο τον

driver..... Το catalyst control center λειτουργει κανονικα τουλαχιστον εμφανιζεται.....

Τωρα αφου τους σβησω και παλι για να περασω τους 10.6 ενω η διαδικασια του install ειναι κανονικη και χωρις error αφου κανω το restart ολα δουλευουν σωστα εκτος απο το catalyst c.c.........το οποιο και δεν ανοιγει.....Επισης παρατηρησα και ενα κουλο που δεν το εχω ξαναδει...Οταν πατησω το start που σου δειχνει πια προγραμματα περασες η ετρεξες τελευταια μου εμφανιζει (2) ccc, οπου το ενα απο τα 2 γραφει ccc advanced.....τι ειναι τουτο παλι?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα κανω μια προσπαθεια να σε βοηθησω.......

πριν ειχα περασμενους τους 10.7 hotfix χωρις κανενα προβλημα......

μετα τον νεο uninstaller δεν μπορω πλεον να τους ξαναπερασω......κατα την διαρκεια

που παει να τους περασει τους αφηνει και περναει avivo κτλπ......Σ'αυτην την περιπτωση

ομως αφου τελειωσει η διαδικασια του install και αφου τα εχει περασει ολα εκτος απο τον

driver..... Το catalyst control center λειτουργει κανονικα τουλαχιστον εμφανιζεται.....

Τωρα αφου τους σβησω και παλι για να περασω τους 10.6 ενω η διαδικασια του install ειναι κανονικη και χωρις error αφου κανω το restart ολα δουλευουν σωστα εκτος απο το catalyst c.c.........το οποιο και δεν ανοιγει.....Επισης παρατηρησα και ενα κουλο που δεν το εχω ξαναδει...Οταν πατησω το start που σου δειχνει πια προγραμματα περασες η ετρεξες τελευταια μου εμφανιζει (2) ccc, οπου το ενα απο τα 2 γραφει ccc advanced.....τι ειναι τουτο παλι?

Αυτο λεγεται dublicate registry entries και δεν αντιμετωπιζεται ευκολα.

Επειδη αναφερεται στο uninstallation, προτεινω να το συζητησουμε στο αντιστοιχο νημα.

Το ccc advanced και το ccc basic ειναι πραγματι δυο διαφορετικες καταχωρησεις που ετσι πρεπει να ειναι στο start menu.

Αφου εκανες τον κοπο και τον ανεβασες δεν μας δινεις και το pass ? Μην βαζουμε και βγαζουμε drivers ολη την ωρα!

:coax:

Δεσμευομαι και γι αυτο δεν ανακοινωθηκε.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.