Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ο νεος οδηγος ειναι δοκιμασμενος απο εμενα προσωπικα σε 4870Χ2.

Φτιαχτηκε σημερα, τελειως απο την αρχη και αποδιδει απολυτως σωστα στις καρτες για τις οποιες προοριζεται.

σε 4870χ2 δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω το opencl.ούτε με το δικο σου driver.Μήπως μπορεις να δωσεις κάποιες οδηγίες για εκκαθαριση και εγκατάσταση απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

σε 4870χ2 δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω το opencl.ούτε με το δικο σου driver.Μήπως μπορεις να δωσεις κάποιες οδηγίες για εκκαθαριση και εγκατάσταση απο την αρχή?

Με τον σημερινο η με τον χθεσινο driver?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε τον uninstaller μου, στο spoiler.

το fix για 3.2.2 που ειναι ενσωματομενο σε αυτον? γτ εγω το εχω σε ξεχωριστο αρχειο.

edit: sorry μπερδευτηκα νομιζα ηταν 3.3.2 το fix! o 3.3.1 ειναι ο νεοτερος!

Έγινε επεξεργασία από Anir
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τους τελευταίους drivers 10.8 για την σειρά 4000 αλλά δεν μπορώ να ανοίξω τα catalyst control panel.

Χρησιμοποίησα κανονικά τον uninstaller σου.

Μόλις δοκιμάζω να ανοίξω το CP από δεξί κλικ στο desktop ή από το start menu, εμφανίζεται το ccc.exe process στο task manager για 1 δευτερόλεπτο και κλείνει αμέσως.

Υπάρχει κάποιο workaround;

Link to comment
Share on other sites

AlexanderK,,

Το ΑΤΙ stream SDK V2.2 για την 4870Χ2 ειναι σε beta μορφη ακομα. Σχετικη αναφορα μπορεις να δεις στην επισημη σελιδα. Παρ ολα αυτα, ξαναειπα οτι ο νεος οδηγος ειναι απολυτα τσεκαρισμενος απο εμενα και υποστηριζει κανονικα.

Απο την αλλη, μπορεις να μου πεις την πραγματικη σου αναγκη απο την υποστηριξη του OpenCL 1.1 εναντι του OpenCL 1.0 στην δικη σου καρτα? Ξερεις που σε οφελει?

Σου προτεινω να ψαξεις λιγο το συστημα σου...

freestyler7,,

Καμια πιθανοτητα να φταιει ο οδηγος σ αυτο. Δοκιμασε να αναβαθμισεις την εκδοση του .ΝΕΤ στο συστημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Κανουμε απεγκατασταση το παλιο και περναμε μονο το ATI Stream Developer.

Τα αλλα δεν ειναι χρησιμα στους απλους χρηστες.

οποτε τα κανουμε απεγκατασταση και αυτα και δεν τα ξαναπερναμε σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Το OpenCL 1.1 για την 4870Χ2 και ολη την σειρα 4ΧΧΧ ειναι beta. Διαβαστε το.

Για να μην ψαχνετε εχει σημανση (2).

Το (2) κατω κατω γραφει..."2Beta support".

strong,, αδιαφορο..

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Το OpenCL 1.1 για την 4870Χ2 και ολη την σειρα 4ΧΧΧ ειναι beta. Διαβαστε το.

Για να μην ψαχνετε εχει σημανση (2).

Το (2) κατω κατω γραφει..."2Beta support".

strong,, αδιαφορο..

Εγω που εχω τους 10.5a hotfix με sdk 2.1 εχω opencl 1.0 (οχι beta)?

Link to comment
Share on other sites

AlexanderK,,

Το ΑΤΙ stream SDK V2.2 για την 4870Χ2 ειναι σε beta μορφη ακομα. Σχετικη αναφορα μπορεις να δεις στην επισημη σελιδα. Παρ ολα αυτα, ξαναειπα οτι ο νεος οδηγος ειναι απολυτα τσεκαρισμενος απο εμενα και υποστηριζει κανονικα.

Απο την αλλη, μπορεις να μου πεις την πραγματικη σου αναγκη απο την υποστηριξη του OpenCL 1.1 εναντι του OpenCL 1.0 στην δικη σου καρτα? Ξερεις που σε οφελει?

Σου προτεινω να ψαξεις λιγο το συστημα σου...

freestyler7,,

Καμια πιθανοτητα να φταιει ο οδηγος σ αυτο. Δοκιμασε να αναβαθμισεις την εκδοση του .ΝΕΤ στο συστημα σου.

Περίεργο γιατί αυτό το installation των windows 7 64 bit κλείνει ένα χρόνο τώρα και ουδέποτε είχα πρόβλημα με το .net σε καμία εφαρμογή ή ati drivers που περνάω κάθε 1-2 μήνες.

Εν πάση περιπτώσει, κατέβασα το latest .net 4 αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα. :(

Θα αναγκαστώ να περάσω τους official τώρα να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.