Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Και τι να λεει, τι βελτιωσεις θα φερει?

Εδω στο λενε κιολας HDMI overscan problems will be solved in Catalyst 10.10, until then use 10.7.

Αν ειναι δυνατον δηλαδη για ενα προβλημα που οπως λενε τους ειναι γνωστο να περιμενουμε 3 μηνες για την επιλυση του...

Μεχρι τωρα για μενα προσωπικα στην σειρα 5χχχ οι drivers ηταν υποδειγματικοι αλλα το τελευταιο τριμηνο πανε να τα κανουν σαλατα...

Τελευταια εχω ακουσει για Mice cursors που μεγαλώνουν, GSOD, ρολόγια που δεν πέφτουν, ρολόγια που δεν ανεβαίνουν, ξεχασιάρικο CCC που δεν θυμάται τα Overscan settings, Χ2 κάρτες που δεν δουλεύει ο δεύτερος πυρήνας κτλ...Πραγματα που μονο θετικα δεν ειναι, και αν η ατι συνεχισει αυτο το προσωπο, τοτε πολυ χρηστες θα το σκεφτουν αν θα τα σκασουν για την 6χχχ σειρα....

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Φιλε nikpoth εχεις δικιο και συμφωνω απολυτα.........αλλα μην το συνεχιζουμε αλλο....

Μολις τωρα παρατηρησα και αυτο http://blogs.amd.com/play/2010/09/14/video-driver-updates-made-easy-amd-and-valve-team-up-to-provide-ati-catalyst-updates-on-steam/

δεν ειναι κακο................:banging:

Link to comment
Share on other sites

@ ΑΤΙΜΑΝ, μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται αλλοι χρηστες διαφορα παιχνιδια να τα βλεπουν με crossfire και αλλοι να διαμαρτυρονται οτι δεν βγηκαν προφιλ και κραζουν...για παραδειγμα το pes2011 demo, μου παιζει κανονικα cfx...

τα προφιλ εχουν και αυτοματη νοημοσυνη, γιατι θα τρελαθω...!!! σχεδον ποτε δεν εμεινα ξεκρεμαστος...μηπως στα 10.9 βετα που πασαρες ειχες ενα appprofiles στο φακελο, ειχε τιποτα πιο καινουργια, κατι πηρε το ματι μου...???

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με, ουτε και καλο..

Σαν κινηση πιστευω ειναι καλη......αυτο δεν σημαινει οτι θα την ακολουθησω (τουλαχιστον για την ωρα)...

Προτιμω να επιλεγω μονος μου πιους οδηγους να περναω και ποτε.....:victory:

Link to comment
Share on other sites

@ ΑΤΙΜΑΝ, μπορεις να μου εξηγησεις πως γινεται αλλοι χρηστες διαφορα παιχνιδια να τα βλεπουν με crossfire και αλλοι να διαμαρτυρονται οτι δεν βγηκαν προφιλ και κραζουν...για παραδειγμα το pes2011 demo, μου παιζει κανονικα cfx...

τα προφιλ εχουν και αυτοματη νοημοσυνη, γιατι θα τρελαθω...!!! σχεδον ποτε δεν εμεινα ξεκρεμαστος...μηπως στα 10.9 βετα που πασαρες ειχες ενα appprofiles στο φακελο, ειχε τιποτα πιο καινουργια, κατι πηρε το ματι μου...???

Ναι ειχε, ενα AppProfiles.msi 1/9.

Παιζουν κι αλλα ρολο στο crossfire. Ας πουμε πως θα σεταρεις το παιγνιδι.

Το pes2011 παντως, υπαρχει μεσα στα παραπανω Profiles.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε πολυ "γκρινια".

Πλεον αποτελει προσωπικο στοιχημα ο driver...

To στοιχημα εχει χαθει απο καιρο.

Θα μπορουσαμε να το πουμε και δυστυχημα.

Διαβασα επισης τι θα βγει σημερα κιολας hotfix.

Link to comment
Share on other sites

Από τα πρώτα test είδα τα εξής:

1) Συνεχίζει να υπάρχει φυσικά το πασίγνωστο πια σε όλο τον κόσμο Overscan bug

2) 2D performance σε HD5000, τα ίδια χάλια

2) Προστέθηκε νέο DXVA profile για BluRay 3D - H264MVC (MultiViewCoding)

3) Εξακολουθούν να κρασάρουν τα Over HD H.264 clips.

4) Εξακολουθούν να μην πιάνουν 60fps τα BluRay με περιεχόμενο 1080p60

5) Εξακολουθεί να μην υπάρχει MPEG2_VLD

Αυτοί οι "εγκέφαλοι" της ATI είναι δύσκολο να καταλάβουν ότι αντί να προσθέτουν OpenGL ES 2.0 support στον προηγούμενο driver 10.8 και H264MVC support σε αυτόν τον driver 10.9, θα έπρεπε να δώσουν προτεραιότητα στα παραπάνω που γράφω?

Ξέρει κανένας έστω και ένα site που χρησιμοποιεί OpenGL ES 2.0 ?

Έχει κανένας BluRay 3D ταινίες ?

Ήμαρτον...

Link to comment
Share on other sites

Από τα πρώτα test είδα τα εξής:

1) Συνεχίζει να υπάρχει φυσικά το πασίγνωστο πια σε όλο τον κόσμο Overscan bug

2) 2D performance σε HD5000, τα ίδια χάλια

2) Προστέθηκε νέο DXVA profile για BluRay 3D - H264MVC (MultiViewCoding)

3) Εξακολουθούν να κρασάρουν τα Over HD H.264 clips.

4) Εξακολουθούν να μην πιάνουν 60fps τα BluRay με περιεχόμενο 1080p60

5) Εξακολουθεί να μην υπάρχει MPEG2_VLD

Αυτοί οι "εγκέφαλοι" της ATI είναι δύσκολο να καταλάβουν ότι αντί να προσθέτουν OpenGL ES 2.0 support στον προηγούμενο driver 10.8 και H264MVC support σε αυτόν τον driver 10.9, θα έπρεπε να δώσουν προτεραιότητα στα παραπάνω που γράφω?

Ξέρει κανένας έστω και ένα site που χρησιμοποιεί OpenGL ES 2.0 ?

Έχει κανένας BluRay 3D ταινίες ?

Ήμαρτον...

Kαι αυτα που αναφερεις εσυ σαν προτεραιοτητες αφορουν το 1% των αγοραστων της σειρας 5.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.