Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

NikosD,,

Λες να παρει και μενα η μπαλα μαζι με την μηνυση σου στην ΑΤΙ?

Εχεις μπερδεψει τον uninstaller μου με αυτον της ΑΤΙ.

Αυτος που αναφερεις ειναι ο επισημος που θα πρεπει αναγκαστικα να τον χρησιμοποιησεις για να αφαιρεθει ο driver και ο Install Manager.

Ο δικος μου uninstaller που βρισκεται στο spoiler της υπογραφης μου ερχεται μετα για να καθαρισει ολα τα υπολοιματα.

Τα profiles χρειαζονται παντου, σε ολα τα συστηματα.

Οι 10.8 ειναι μια πολυ καλη λυση για σενα αυτην τη στιγμη.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω, γιατι τους περνας ολους γεννεες 14..

Είσαι υπερβολικός και δεν δέχεσαι την κριτική.

Εγώ είπα ότι γενικά έχεις γνώσεις αλλά στο συγκεκριμένο θέμα έχεις μαύρα μεσάνυχτα.

Από αυτά που έγραψες, για κάποιον που γνωρίζει, ήταν ολοφάνερο.

Δεν είπα κάτι κακό.

Όταν για να δικαιολογηθείς αρχίζεις τα κινέζικα, ότι μπήκα στην σελίδα της Khronos για να μάθω το OpenCL, ε τι περιμένεις μετά ?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μπερδεψει τον uninstaller μου με αυτον της ΑΤΙ.

Αυτος που αναφερεις ειναι ο επισημος που θα πρεπει αναγκαστικα να τον χρησιμοποιησεις για να αφαιρεθει ο driver και ο Install Manager.

Ο δικος μου uninstaller που βρισκεται στο spoiler της υπογραφης μου ερχεται μετα για να καθαρισει ολα τα υπολοιματα.

Τα profiles χρειαζονται παντου, σε ολα τα συστηματα.

Οι 10.8 ειναι μια πολυ καλη λυση για σενα αυτην τη στιγμη.

Δηλαδη atiman αν εχω καταλαβει σωστα πρεπει να ακολουθησω την την εξης διαδικασια:

1) θα κανω κλασικη απεγκατσταση των 10.3 που εχω τωρα απο των πινακα ελεγχου -επανεκινηση

2)θα χρησιμοποιησω των unistaller σου για καθαρισμο των <<υπολοιματων>> απο την απεγκατασταση, (ο οποιος λειτουργει σαν καποιου ειδους sweep αν καταλαβα σωστα)- επανεκινηση

3)εγκατασταση των καινουργιων Drivers -εππανεκινηση

4)εγκατασταση crossfireX profiles και τελος σωστα?

Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα οπως ανεφερα και πιο πανω εχω ασχημες εμπειριες απο το παρελθον, και θελω να τα κανω σωστα για να μην τρεχω για κανενα φορματ μετα!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρεξηγηθεί και δεν θα έπρεπε.

Όλοι κάνουν λάθη, κανείς δεν είναι τέλειος.

Σήμερα ήσουν εσύ, αύριο μπορεί να είμαι εγώ.

Καλό είναι βέβαια να τα παραδεχόμαστε για να βελτιωνόμαστε και να μην τα επαναλαμβάνουμε.

Γιατί όταν τα λάθη επαναλαμβάνονται, υπάρχει πρόβλημα.

Καλό είναι να μην ξανοιγόμαστε σε πράγματα που δεν γνωρίζουμε καλά.

Έγινε επεξεργασία από NikosD
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω εγκατεστημενο το ati stream 2.0 (αν και δεν εχω καταλαβει επακριβως τι κανει !) ειναι αναγκαιο αν το ανανεωσω και αυτο? Βελτιωνει και αυτο τις επιδοσεις στα παιχνιδια?

Το ati stream 2.2 να το εγκαταστησω τελευταιο αφου εγκαταστησω πρωτα καινουργιους drivers, profiles κτλ.?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγουμαι ποτε, για τιποτα και απο κανεναν στην ζωη μου.

Εχω ομως εναν διαφορετικο πηχη στο επιπεδο της επικοινωνιας το οποιο δυστυχως δεν μπορεις να φτασεις...

Ειναι πολυ ευχαριστο το οτι μπορεις να ξερεις τι σκεφτομαι και τι ξερω...

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που γράφεις είναι σημαντικό, να το κρατήσεις γιατί έχει ουσία.

Η πρόθεση μου δεν ήταν να σε προσβάλλω, αλλά να σε διορθώσω στα γραφόμενα σου γιατί είναι ένα forum που το διαβάζουν πολλοί και ότι γράφεται πρέπει να είναι κατά το δυνατόν ορθό.

Μπορεί να συμβεί και σε εσένα αυτό. Να σε διορθώσει κάποιος άλλος και δεν εννοώ φυσικά ως άνθρωπο.

Έγινε επεξεργασία από NikosD
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν προσβαλλομαι εγω, γιατι αλλωστε?

Τελικα θα μου πεις (αν ξερεις) να μαθω κι εγω τι κανει το ATI stream γενικοτερα?

Ειναι σοβαρη η ερωτηση μου.

Ισως απο την απαντηση σου μαθουν και οι αλλοι που μας διαβαζουν..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω εγκατεστημενο το ati stream 2.0 (αν και δεν εχω καταλαβει επακριβως τι κανει !) ειναι αναγκαιο αν το ανανεωσω και αυτο? Βελτιωνει και αυτο τις επιδοσεις στα παιχνιδια?

Το ati stream 2.2 να το εγκαταστησω τελευταιο αφου εγκαταστησω πρωτα καινουργιους drivers, profiles κτλ.?

Αtiman σχετικα με αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Το 2.0 η το 2.1?

Αν εχεις το 2.1 πραγματικα δεν σε ωφελει σε κατι το 2.2.

Γενικα χωρις το ATI stream δεν εχεις υποστηριξη OpenCL στο συστημα σου και παντα εγκαθισταται μετα τον driver εφ οσον δεν το εχεις καθολου, η προκειτε να το αναβαθμισεις σε νεοτερη εκδοση.

Αυτο που σου προτεινω δε, ειναι να εγκαταστησεις μονο το SDK developer και τιποτα αλλο. Επισης δεν ειναι απαραιτητη η απεγκατασταση του με καθε αλλαγη οδηγων.

Τα profiles δεν εχει σημασια αν θα μπουν πριν η μετα το ATI stream.

Link to comment
Share on other sites

Το 2.0 η το 2.1?

Αν εχεις το 2.1 πραγματικα δεν σε ωφελει σε κατι το 2.2.

Γενικα χωρις το ATI stream δεν εχεις υποστηριξη OpenCL στο συστημα σου και παντα εγκαθισταται μετα τον driver εφ οσον δεν το εχεις καθολου, η προκειτε να το αναβαθμισεις σε νεοτερη εκδοση.

Αυτο που σου προτεινω δε, ειναι να εγκαταστησεις μονο το SDK developer και τιποτα αλλο. Επισης δεν ειναι απαραιτητη η απεγκατασταση του με καθε αλλαγη οδηγων.

Τα profiles δεν εχει σημασια αν θα μπουν πριν η μετα το ATI stream.

Το 2.0 εχω αυτη τη στιγμη.

Οποτε το αναβαθμιζω και αυτο στην 2.2 εκδοση.

Τhanks atiman!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα 2.1

Παρολο που το 2.2 ειναι πιο καινουργια εκδοση, γιατι ειναι καλυτερα το 2.1?:hmm:

Και απο που κατεβαζω το 2.1? Γιατι στο site της amd που κοιταξα μονο το 2.2 εχει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.