Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Cold bug μετα απο τοσο καιρο?

Αν λαβεις υπ'οψιν σου οτι τωρα εχει αρχισει και αλλαζει ο καιρος στην Ελλαδα, λογικο ειναι. Το cold bug ειναι εμφανεστατο σε οσους το εχουν αν κανουν watercooling. Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση -ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ- θα εμφανιστει μονο σε μια γρηγορη κρυα εκκινηση και αναλογα με τις εξωτερικες συνθηκες (ssd boot up, external temp etc), δηλαδη αλλες φορες συχνοτερα και αλλες αραιοτερα οπως αναφερει και ο PasxosC...

Τα λεω αυτα σαν παθων που ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πριν απο λιγο μου συνεβει κατι εξαιρετικα <<κουλο>>!!!

Εκει που σερφαρα στο νετ ξαφνικα το Aero θεμα που ειχα στα windows εξαφανιστηκε και μπηκε ενα θεμα basic, λεω ωπα τι εγινε!

Κοιταω στο catalyst και βλεπω οτι η καρτα ειχε 80-90% (εφτασε και 97% στιγμιαια) activity χωρις να τρεχω απολυτως ΚΑΜΙΑ εφαρμογη που να επιβαρυνει την καρτα!!!

Μετα απο 1-2 λεπτα το θεμα aero που ειχα εμφανιστηκε και παλι κανονικα και το activity της καρτας επανηλθε στα φυσιολογικα της (0%)!!

Παραθετω και μια φωτο του catalyst την ωρα της <<αναλαμπης>>, με την καρτα να εχει 84% activity χωρις να τρεχω απολυτως τιποτα!

Εχει κανεις καμια ιδεα απο τι μπορει να εγινε αυτο?? :hang2::crazy_pilot:

post-11419-1416074600,7904_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πριν απο λιγο μου συνεβει κατι εξαιρετικα <<κουλο>>!!!

Εκει που σερφαρα στο νετ ξαφνικα το Aero θεμα που ειχα στα windows εξαφανιστηκε και μπηκε ενα θεμα basic, λεω ωπα τι εγινε!

Κοιταω στο catalyst και βλεπω οτι η καρτα ειχε 80-90% (εφτασε και 97% στιγμιαια) activity χωρις να τρεχω απολυτως ΚΑΜΙΑ εφαρμογη που να επιβαρυνει την καρτα!!!

Μετα απο 1-2 λεπτα το θεμα aero που ειχα εμφανιστηκε και παλι κανονικα και το activity της καρτας επανηλθε στα φυσιολογικα της (0%)!!

Παραθετω και μια φωτο του catalyst την ωρα της <<αναλαμπης>>, με την καρτα να εχει 84% activity χωρις να τρεχω απολυτως τιποτα!

Εχει κανεις καμια ιδεα απο τι μπορει να εγινε αυτο?? :hang2::crazy_pilot:

Μήπως σέρφαρες με Firefox 4 beta ή με Internet Explorer 9 beta? Έχουν από default ενεργοποιημένο hardware acceleration...

Link to comment
Share on other sites

Same here και είδα να τρέχει το windows assessment tool στα processes και να τρώει αρκετά resources.

Έχει ξανατύχει και με παλαιότερους drivers,αλλά το να συμβεί σε όλους ταυτόχρονα είναι περίεργο:blink:

Μήπως το έχουν τα win7 να τρέχει scheduled ανα διαστήματα?

btw:τους 10.9 hotfix έχω

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σέρφαρες με Firefox 4 beta ή με Internet Explorer 9 beta? Έχουν από default ενεργοποιημένο hardware acceleration...

Firefox δεν χρησιμοποιω καθολου!

Ιντερνετ explorer χρησιμοποιουσα, αυτη την εκδοση που ειχαν τα windows δεν κατεβασα εγω καποια Beta εκδοση του explorer! Υπαρχει περιπτωση να εχει αναβαθμιστει ο explorer στην εκδοση που λες απο update των windows (επειδη τα εχω στο auto) και να μην το καλταλαβα?

Πως μπορω να δω τη εκδοση χρησιμοποιω??

edit: Τωρα ειδα οτι το επαθαν και αλλα 2 ατομα ακριβως την ιδια στιγμη!! WTF?? Τι γινεται ωρε μ αυτα τα <<διαολεμενα>> μηχανηματα?? :flag::nuke::p

Link to comment
Share on other sites

Same here και είδα να τρέχει το windows assessment tool στα processes και να τρώει αρκετά resources.

Έχει ξανατύχει και με παλαιότερους drivers,αλλά το να συμβεί σε όλους ταυτόχρονα είναι περίεργο:blink:

Μήπως το έχουν τα win7 να τρέχει scheduled ανα διαστήματα?

btw:τους 10.9 hotfix έχω

Τωρα το κοιταξα και εχεις δικαιο το windows assessment tool (δεικτης εμπειριας των windows)ετρεξε εκεινη τι στιγμη γιατι ειδα οτι λεει τελευταια ενημερωση 19/9/2010 και ωρα 1:02, εκεινη την ωρα δηλαδη.

Μηπως οντως τα win 7 ρε παιδια τρεχουν αυτο το εργαλειο ανα συγκεκριμενα χρονικα διαστηματα και ετρεξε σε ολους μας εκεινη τη στιγμη? (Αλλα παλι σε ολους ταυτοχρανα παραξενο!)

Παρεπιπτωντως επεσε και η βαθμολογια του δεικτη εμπειριας των Windows στον ssd που εχω για πρωτευων δισκο, απο το 7,5 που ηταν, στο 7,3 :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.