Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

ATIMAN we have a major problem

Οταν ειμαι σε 2D και βλεπω πχ ενα βιντεο,κατι γινετε και πεταει κατω δεξια οτι ο driver σταματησε να λειτουργει και επανεκτηθηκε.

Πως μπορω να το φτιαξω;

Update τον flash player ή δεξι κλικ πανω στο video-> disable gpu acceleration.

Link to comment
Share on other sites

ATIMAN we have a major problem

Οταν ειμαι σε 2D και βλεπω πχ ενα βιντεο,κατι γινετε και πεταει κατω δεξια οτι ο driver σταματησε να λειτουργει και επανεκτηθηκε.

Πως μπορω να το φτιαξω;

Δεν αναφερεις τον τυπο του player.

Σε καποιους players η χρηση του acceleration απαιτει την υπαρξη του Avivo, (τσεκαρισε εαν το εχεις).

Μπορεις να δοκιμασεις ομως (εαν δεν το εχεις πραγματικη αναγκη) να απενεργοποιησεις το Hardware Acceleration τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Atiman, εχω μια απορια

Ειναι καλο να τρεχουμε το Winsat Formal -Restart Clean?

Ο TwL λεει οτι πρεπει για τον εξης λογο:

Originally Posted by TwL

This is standard Windows Performance test with cleanup previous editions (== NOT the same as you would run regular WinSAT/Performance Testing) > in terms you are telling your windows 'I got better performing driver now' without this no drivers will perform correctly. This function is also capable of disabling your entire CrossfireX systems and is also the one thing which has huge affect to drivers, if not completed & it will automatically degrade all hardware unless passed clean through. You should consider this as your biggest problem in entire installation of any driver.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο uninstaller , παντως εμενα δεν το δεχεται ο υπολογιστης μου,μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με τον επεξεργαστη.amd athlon ii x3 445.την εκδοση 3 παντως μου τη δεχτηκε απροβληματιστα.ατιμαν εχω στειλει pm.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο uninstaller , παντως εμενα δεν το δεχεται ο υπολογιστης μου,μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με τον επεξεργαστη.amd athlon ii x3 445.την εκδοση 3 παντως μου τη δεχτηκε απροβληματιστα.ατιμαν εχω στειλει pm.

Απο τις 22 του Νοεμβριου ειναι ετοιμη η επομενη εκδοση του, η οποια επειδη ειναι τεραστια και με πολλαπλασιες δυνατοτητες, δεν εχω ακομη προλαβω να την τεσταρω πληρως.

Πιστευω μεσα στις επομενες δυο ημερες να καταφερω να την δοκιμασω και να την ανεβασω, λιγη υπομονη αν θελεις..

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα εχουμε καινουργιους driver για 6850; με τους Hotfix δεν παιζουν σωστα τα games με τους προηγουμενους τρωω μπλε οθονες οταν εχω flash με game μαζι μερικες φορες.:getlost:
I humbly ask the same. thanks.:weep:
Την επομενη εβδομαδα κατα 99%.

Ο 8.792.5a (εδω και καιρο) υποστηριζει μια χαρα τις 6800, χωρις το παραμικρο προβλημα..

Does 8.800.0.0 support HD6850?

Giving it a shot.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.