Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

τα υποστηρίζει όλα αυτά η mob.radeon x700.

μία λύση είναι εδώ Mobility Modder - ATI Version, Install the Latest Drivers on your ATI laptop

με τη χρησιμοποίηση των desktop catalyst 9.2 ή 9.3.

Παλικαρε δουλεψε!!! πηρα τους 9.3 απο guru3d εκανα το πατσαρισμα και ολα υπεροχα! Σε υπερ ευχαριστω. Αντε να μπορεσω να το κανω να συνεργαστει και με SSD, να ξανανιωσει το λαπτοπακι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρε δουλεψε!!! πηρα τους 9.3 απο guru3d εκανα το πατσαρισμα και ολα υπεροχα! Σε υπερ ευχαριστω. Αντε να μπορεσω να το κανω να συνεργαστει και με SSD, να ξανανιωσει το λαπτοπακι!

δοκίμασε και νεότερους από τους 9.3.ίσως να τους πατσάρει σωστά.δεν το έχω δοκιμάσει με πιο φρέσκους.

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε κάνα παρόμοιο tip για mobility της σειράς 5?

σειράς 5 εννοείς κάτι σε 5450 ή 5650 πχ;

νομίζω από τη σειρά 2χχχ και πέρα η amd τις υποστηρίζει με νέους οδηγούς.

κυρίως για τις προηγούμενες είναι που ψάχνονται όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λύση για το πρόβλημα στο shift 2 με το crossfire lo fps???

Έβαλα χτες τους 11.5 WHQL + CAP2 , όλα μια χαρά , διορθώθηκε το πρόβλημα με το crossfire που χρησιμοποίουσε μόνο τη μία gpu , τώρα χρησιμοποιεί και τις δύο άλλα δείχνει κάτω από 40 fps (παραδόξως όμως χωρίς κανένα κόλλημα)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιας και εβαλα τους 11,5 το πρωτο προβλημα που αντιμετωπιζω!!

Μετα απο λιγη ωρα κολλανε τα clocks στα 250/150 mhz και οταν μπαινεις στα παιχνιδια παραμενουν 250/150 mhz!!

Το παρατηρησα οταν πηγα να ανοιξω ενα βιντεο στο youtube και εγινε πρασινο!!!

Οποτε παλι πισω στους 11,4!!:)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και δύο noobάδικες ερωτήσεις: 1)Οι drivers 11.5a hotfix είναι πλήρες πακέτο οδηγών έτσι, δεν χρειάζεται δηλαδή να μπουν επάνω στους 11.5; 2)Τι διαφορά έχει το πακέτο οδηγών που περιλαμβάνει το OpenCL με το πακέτο που δεν το περιλαμβάνει; Ευχαριστώ σας :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιας και εβαλα τους 11,5 το πρωτο προβλημα που αντιμετωπιζω!!

Μετα απο λιγη ωρα κολλανε τα clocks στα 250/150 mhz και οταν μπαινεις στα παιχνιδια παραμενουν 250/150 mhz!!

Το παρατηρησα οταν πηγα να ανοιξω ενα βιντεο στο youtube και εγινε πρασινο!!!

Οποτε παλι πισω στους 11,4!!:)

Εμένα μου κάνει το ίδιο αλλά σε idle απ ότι είδα για την ώρα.Επίσης ο core clock ειναι στα 750 mhz αντι για 800(6950 2gb sapphire),δηλ οταν δεν κολλαει 250/150 τότε απο 500/900 παει σε 750/1250 αντι 800/1250 που είναι το σωστο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει το ίδιο αλλά σε idle απ ότι είδα για την ώρα.Επίσης ο core clock ειναι στα 750 mhz αντι για 800(6950 2gb sapphire),δηλ οταν δεν κολλαει 250/150 τότε απο 500/900 παει σε 750/1250 αντι 800/1250 που είναι το σωστο

Τα εχουνε κανει χαλια με τους 11.5!!

Εγω γυρισα σε 11.4 μεχρι να βγουν οι 11.6 και βρηκα την υγεια μου:T:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους 11.5. Διαδικασία εγκατάστασης: Uninstall από Control Panel, reboot σε safe mode, καθάρισμα με driver sweeper 3.0.0 και εγκατάσταση των drivers. Απλά, έχετε υπόψη σας πως καλό είναι να απενεργοποιείτε προσωρινά το antivirus πριν εγκαταστήσετε τους νέους drivers.

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα έχει απαντηθεί εδώ αλλά πως ενεργοποιείται το Open CL; δεν είναι τικαρισμένο στο GPUZ....εχω μια 6990 με τους 11.5......να τους αφήσω ή να βάλω κάποιους άλλους οδηγούς;

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα έχει απαντηθεί εδώ αλλά πως ενεργοποιείται το Open CL; δεν είναι τικαρισμένο στο GPUZ....εχω μια 6990 με τους 11.5......να τους αφήσω ή να βάλω κάποιους άλλους οδηγούς;

στην 6990 απο οτι μου ειχε απαντησει ο ατιμαν δεν θα βγαινει τικαρισμενο (δεν ξερω το λογο)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.