Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οι επιδόσεις των νέων οδηγών είναι πραγματικά πολύ υψηλές σε σχέση με τους προηγούμενους.Με λίγα λόγια είναι οτι καλύτερο έχουμε δει απο τους 11.1 και μετά!;)

Συμφωνω απολυτως, πραγματικα ειναι οτι καλυτερο απο την 11 σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο το Uninstaller του atiman, ποιο feature χρησιμοποιώ για να απεγκαταστήσω αυτούς που έχω και να βάλω άλλους? Μπερδεύτικα με τόσα που έχει μιας και δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει....:...:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, έκανα μερικές πρόχειρες μετρήσεις και όντως τα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά. Αυτό που πραγματικά με εκνευρίζει κάπως είναι ότι στα known Issues για τα Windows 7 υπάρχει ακόμα το "High GPU speeds might be retained after exiting a 3D application.". Μα πόσο θέλουν να το φτιάξουν πια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο το Uninstaller του atiman, ποιο feature χρησιμοποιώ για να απεγκαταστήσω αυτούς που έχω και να βάλω άλλους? Μπερδεύτικα με τόσα που έχει μιας και δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει....:...:

μα φυσικα next generation:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο το Uninstaller του atiman, ποιο feature χρησιμοποιώ για να απεγκαταστήσω αυτούς που έχω και να βάλω άλλους? Μπερδεύτικα με τόσα που έχει μιας και δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει....:...:

Next Generation - Extreme mode , ειναι το πιο πληρες.

Καθε ενα mode, εχει το δικο του "βαθος" για την προσαρμογη στις αναγκες του καθενος.

Τυπικα ολα τα υπολοιπα modes θα μπορουσαν να εχουν μπει στο περιθωριο, πρακτικα ολα θα εχουν τον Χ χρηστη που θα υπαρξει στιγμη να τα χρειαστει...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,είχα βρει μια επιλογή μέσα στον ccc που λεγόταν composite sync option(κάπως έτσι) αλλά τώρα δεν την βρίσκω με τίποτα και την χρειάζομαι οπωσδήποτε.Μπορείτε να βοηθήσετε?

EDIT:Βρήκα που ήτανε.Στην κατηγορία Image adjustments(vga display).Κάτω απο το screen position and size είχε μια επιλογή που λέγεται composite sync.Φένεται καθαρά εδώ.

http://www.overclockers.com/forums/showpost.php?p=6593742&postcount=32

Στους 11.5b ήταν κανονικά στη θέση του.Βάζω 11.6 και εξαφανίζεται.Βάζω πάλι 11.5β και πάλι λύπει.Ξέρει κανείς πως το εμφανίζω ή αν μπορώ να το ενεργοποιήσω από αλλού?

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

Περνάω τους 11.5b αλλά μου βγάζει error κατά την εγκατάσταση και στο τέλος μου γράφει ότι δεν είναι πλήρης εγκατεστημένος ο driver.

Πηγαίνω στο "view log" και βλέπω ότι δε μου περνάει το C++!

Αυτό μου το κάνει και με τους 11.6!

Τα βγάζω όλα και βάζω 11.4 pre και όλα κομπλέ!

Την διαδικασία την έχω κάνει πολλές φορές και πάντα με το ίδιο αποτέλεσμα.

Τι να κάνω ρε παίδες?Τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Περνάω τους 11.5b αλλά μου βγάζει error κατά την εγκατάσταση και στο τέλος μου γράφει ότι δεν είναι πλήρης εγκατεστημένος ο driver.

Πηγαίνω στο "view log" και βλέπω ότι δε μου περνάει το C++!

Αυτό μου το κάνει και με τους 11.6!

Τα βγάζω όλα και βάζω 11.4 pre και όλα κομπλέ!

Την διαδικασία την έχω κάνει πολλές φορές και πάντα με το ίδιο αποτέλεσμα.

Τι να κάνω ρε παίδες?Τι φταίει?

Δεν στο περνάει γιατί είναι παλιότερη έκδοση από αυτή που έχεις.Και εμένα μου το βγάζει.Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.