Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

τι γινετε με αυτους του κολο drivers? τοσο καιρο εχουν βγει και οι 6xxx.

εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα με την 6950, αλλα παιζει επειδη δεν εχω δοκιμασει αρκετα παιχνιδια. αλλα σε αυτα που παιζω δεν εχω δει τιποτα.

edit: βαζω τωρα τον 11.8

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε με αυτους του κολο drivers? τοσο καιρο εχουν βγει και οι 6xxx.

εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα με την 6950, αλλα παιζει επειδη δεν εχω δοκιμασει αρκετα παιχνιδια. αλλα σε αυτα που παιζω δεν εχω δει τιποτα.

edit: βαζω τωρα τον 11.8

Τι ακριβως περιμενες να δεις?

Link to comment
Share on other sites

ολοι γραφουν οτι εχουν προβληματα, εμενα τα παιχνιδια που χρησιμοποιω παιζουν μια χαρα.

*εκτος κιαν βλεπω πουλακια και οι ολοι υπεργουσταρουν, και δεν γυρνανε σε παλιοτερες εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε με αυτους του κολο drivers? τοσο καιρο εχουν βγει και οι 6xxx.

εγω προσωπικα δεν ειχα κανενα προβλημα με την 6950, αλλα παιζει επειδη δεν εχω δοκιμασει αρκετα παιχνιδια. αλλα σε αυτα που παιζω δεν εχω δει τιποτα.

edit: βαζω τωρα τον 11.8

αυτο το κοματι δεν καταλαβα απο εδω

ολοι γραφουν οτι εχουν προβληματα, εμενα τα παιχνιδια που χρησιμοποιω παιζουν μια χαρα.

*εκτος κιαν βλεπω πουλακια και οι ολοι υπεργουσταρουν, και δεν γυρνανε σε παλιοτερες εκδοσεις

εγω προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με την 6990 αυτη τι στιγμη εχω 11.8 preview +11.7 cap3

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω οτι η σειρα 6χχχ, εχει βγει καιρο και κρινοντας απο τα προβληματα που εχουν οι υπολοιποι μου φενεται περιεργο να μην εχουν βγαλει ακομα σταθερους drivers.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω οτι η σειρα 6χχχ, εχει βγει καιρο και κρινοντας απο τα προβληματα που εχουν οι υπολοιποι μου φενεται περιεργο να μην εχουν βγαλει ακομα σταθερους drivers.

Kαι στη σειρα 5 δεν υπηρχαν τα ιδια ? οπως ειχε πει παλιοτερα ο atiman αν ειμαστε ευχαριστημενοι με καποιον οδηγο καλο ειναι να μην το αλλαζουμε , αλλο αν θελουμε να πειραματιζομαστε με τους οδηγους εκει τα θελουμε και τα παθαινουμε οποτε καλυτερα να δινουμε feedback καλο η κακο παρα να γκρινιαζουμε χωρις να λεμε και το λογο πολλες φορες

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά θα του αλλάξεις: Aν έχεις βάλει κάποιο παιχνίδι καινούριο και ο νέος driver δίνει +30% σε απόδοση (παράδειγμα) ή δε παίζει σωστά (κυρίως σε crossfire)...

Αν ειδες λεω οτι σε περιπτωση που μας καλυπτει τοτε δεν τον αλλαζουμε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει τίποτα άλλο ρε παιδιά??Ζήτημα να μου έχει βγάλει μια φορά bsod λόγω της ati ο υπολογιστής(δεν μου έρχεται καμία στο μυαλό),και driver αλλάζω κάθε μήνα εδώ και 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε γενικές γράμμες και εγώ δεν είχα πρόβλημα με κανένα driver πλην των τελευταίων (11.8) όπου για περίεργο λόγο όταν έτρεχα το crysis 2 (ενώ έπαιζε καλύτερα από τον 11.7)μετά από ένα 5λέπτο μου κολλάγε το pc , δε το έψαξα και πολύ έβαλα τον προηγούμενο και όλα μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20059]chrkon[/MENTION]

μαλλον κατι δεν πηγε καλα στην εγκατασταση σου τι να πω εκτος και αν ειναι επιλεκτικος σε συστηματα με τον συγκεκριμενο driver εκλεισα 1 ωρα crysis2 μετα βαρεθηκα

Link to comment
Share on other sites

Improves performance up to 20% in Call of Duty Black Operations for single GPU and Multi-GPU configurations on the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series

AMD Catalyst

Στα 5760x1080 με τους 11.8 η διαφορα με πριν ειναι κατι παραπανω απο αισθητη.

Ασχετο αλλα ειναι το μονο παιχνιδι που με full settings στα 5760x1080 επρεπε να παω τον i7-970 στα 3600Mhz για να loadαρουν οι καρτουλες μου πανω απο 90%.

Link to comment
Share on other sites

@chrkon

μαλλον κατι δεν πηγε καλα στην εγκατασταση σου τι να πω εκτος και αν ειναι επιλεκτικος σε συστηματα με τον συγκεκριμενο driver εκλεισα 1 ωρα crysis2 μετα βαρεθηκα

Oτι κάνω κάθε φορά ...express uninstall - reboot - install - reboot

Improves performance up to 20% in Call of Duty Black Operations for single GPU and Multi-GPU configurations on the AMD Radeon™ HD 6000 and AMD Radeon™ HD 5000 Series

AMD Catalyst

Στα 5760x1080 με τους 11.8 η διαφορα με πριν ειναι κατι παραπανω απο αισθητη.

Ασχετο αλλα ειναι το μονο παιχνιδι που με full settings στα 5760x1080 επρεπε να παω τον i7-970 στα 3600Mhz για να loadαρουν οι καρτουλες μου πανω απο 90%.

Τέτοιο πρόβλημα δεν είχα , 99 load κάρτα MAX FPS:62 (όλα full - dx11) με τον επεξεργαστή της υπογραφής (stock).Tο κόλλημα που μου έκανε έιναι σαν και αυτό που κάνει όταν υπερθεμένονται οι κάρτες ή όταν δε είναι σωστό το voltage τους.(Το είχα αναπαράγει το πρόβλημα αυτό παλιότερα).Μόλις έβαλα 11.7 όλα κανονικά αλλά με λιγότερα FPS...

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι gpu stability bench έχω τρέξει μέχρι στιγμής με όλους τους drivers τα έβγαζε κανονικά με utilization 99% .Anyway θα ξαναδοκιμάσω το απογευματάκι μην τυχόν και μου ξέφυγε κάτι πάλι το απόγευμα αλλά βαριέμαι τα reboots ...:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένα error κατά την διάρκεια του Install των 11.8

Application Install: install package failure

και στο log αυτό:

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable

Final Status:Fail

Version of Item:10.0.30319

Size:9 Mbytes

Edit: Παίζει ρόλο που έχω ήδη εγκατεστημένη την 10.0.40219;

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.