Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

παιδια εγω θελω να ρωτησω το εξης εχει βγει καποιος driver πιο μετα απο τον 11,12 για εναλλαξιμα γραφικα σε λαπτοπ γιατι ψαχνω αλλα τπτ..εχω μια 6770Μ οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι δουλευω autocad για τη σχολη μου και οι 11,12 ψιλοκολλανε..επισης πηγα και στην HP αλλα αυτοι εχουν να αλλαξουν drivers απο το νοεμβριο του 11..ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω θελω να ρωτησω το εξης εχει βγει καποιος driver πιο μετα απο τον 11,12 για εναλλαξιμα γραφικα σε λαπτοπ γιατι ψαχνω αλλα τπτ..εχω μια 6770Μ οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι δουλευω autocad για τη σχολη μου και οι 11,12 ψιλοκολλανε..επισης πηγα και στην HP αλλα αυτοι εχουν να αλλαξουν drivers απο το νοεμβριο του 11..ευχαριστω προκαταβολικα

για κοιταξε εδω αν και η γλωσσα του σιτε ειναι στα ρωσικα

οι drivers ειναι ενταξει!!

AMD Catalyst Mobility Radeon | Radeon.Ru

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έβαλε κανείς τους 12.2 ?

Tους έχω βάλει 3 φορές, τη μία κανονικά, την άλλη με uninstall αφού τους κατέβασα εκ νέου, την τρίτη με uninstall από Atiman Tool και μου βγάζουν συνέχεια το ίδιο error.

Kbdclass.sys encountered an error:

C:\Windows\system32\OpenCL.dll is missing or currupted.

Αυτό το βγάζει αμέσως μετά το reboot της εγκατάστασης, αλλά και σε κάθε reboot έκτοτε... Τι συμβαίνει...;

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Το OpenCL.dll ειναι αρχειο των Windows και οχι του driver, οσες απεγκαταστασεις και εγκαταστασεις να κανεις δεν θα αλλαξει τιποτα.

Εαν εχεις τετοιο μηνυμα, πηγαινε πρωτα στην διαδρομη C:\Windows\system32\ να δεις εαν υπαρχει ως αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Το OpenCL.dll ειναι αρχειο των Windows και οχι του driver, οσες απεγκαταστασεις και εγκαταστασεις να κανεις δεν θα αλλαξει τιποτα.

Εαν εχεις τετοιο μηνυμα, πηγαινε πρωτα στην διαδρομη C:\Windows\system32\ να δεις εαν υπαρχει ως αρχειο.

Ναι, δεν διαφωνώ, απλά το έκανε μετά την εγκατάσταση. Επίσης, το μήνυμα το δίνει ο driver ή κάποια άλλη εφαρμογή της AMD (δεν έχω κάτι άλλο...). Δες το screenshot.

attachment.php?attachmentid=48804&stc=1&d=1332087599

Για δοκιμασε να το ξαναπερασεις
Αυτό δούλεψε για μένα...το ξαναπέρασα και ησύχασα!

Εμένα δυστυχώς δεν το έλυσε το πρόβλημα. Συνεχίζω και παίρνω το ίδιο error.

post-173-1416075944,033_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγορά καινούριου μηχανήματος (mobo+cpu).

Εγκατάσταση Windows από την αρχή.

Εγκατάσταση intel.inf

Εγκατάσταση Catalyst 12.2

Μετά το reboot, το ίδιο πρόβλημα. Δεν ξέρω γιατί το κάνει σε εμένα, αλλά δεν του φταίει κάτι άλλο... :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με τον 12.2 δεν κρατάει τα ρολόγια και το fun speed το overdrive εκτός αν ανοίξω τον Catalyst

Πολυ σωστα, εκτος και περιμενεις 5 λεπτα....

Ειναι φτιαγμενο επιτηδες ετσι.....

απεγκατάσταση από add/remove - restart - πλήρης απεγκατάσταση με DC PRO - restart - εγκατάσταση 12.1 - restart - εγκατάσταση (από πάνω) 12.2...ααα...κλείσε και τα μάτια της κουζίνας :p

Μια χρησιμη επισημανση - πληροφορια.

Προγραμματα σαν το driver cleaner και ολα τα τυπου cleaner, δεν αφαιρουν τα πεδια απο τα κλειδια των επιμερους παραμετρων της registry.

Ετσι στην ουσια, ο καθαρος driver, και οχι οι εξωτερικες εφαρμογες του catalyst package, εγκαθισταται παντα απο πανω του προηγουμενου.

Οπως εχω ξαναπει, αυτο δεν ειναι κακο, εφ οσον "δουλευουμε" με οδηγους ιδιας οικογενειας (πχ καθε παραλαγη του 12.2), σε αντιθετη περιπτωση ομως κι επειδη απο οικογενεια σε οικογενεια οι καταχωρησεις αυξανονται η μειωνονται, η λειτουργια των οδηγων γινεται "προβληματικη".

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Οκ έπρεπε να ενεργοποιήσω το startup του clistart Και μετά να περιμένω 5 λεπτά

Επίσης γιατί αφού ανοιξω τον Catalyst και τον κλείσω μένουν processes ανοιχτά όπως το aaCenter?

Έγινε επεξεργασία από Spyrus
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.