Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Παι διά καλημερα,σορυ αν έχει ξανααναφερθει αλλά το τοπικ είναι τεραστιο...

Παρηγγειλα μια 3dclub 7870 joker 2gb tahiti le,για τον ξάδερφο μου.

Εγώ είμαι άσχετος απο κάρτες ,κι αυτός περισσότερο...

Θα κατεβάσουμε κάποιον driver απο τους τελευταίους που προτείνετε εδώ,η θέλουμε πιο εξειδικευμένο driver λόγω μη reference κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

Παι διά καλημερα,σορυ αν έχει ξανααναφερθει αλλά το τοπικ είναι τεραστιο...

Παρηγγειλα μια 3dclub 7870 joker 2gb tahiti le,για τον ξάδερφο μου.

Εγώ είμαι άσχετος απο κάρτες ,κι αυτός περισσότερο...

Θα κατεβάσουμε κάποιον driver απο τους τελευταίους που προτείνετε εδώ,η θέλουμε πιο εξειδικευμένο driver λόγω μη reference κάρτας;

Τον τελευταίο απο το site της ΑΜD!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AMD Catalyst 13.2 Beta Release Notes

(Please note that AMD Catalyst 13.2 Beta 7 includes all of the fixes found in previous versions of AMD Catalyst 13.2 Beta)

FEATURE HIGHLIGHTS OF THE AMD CATALYST 13.2 BETA 7 DRIVER

Resolves an intermittent hang seen in Crossfire configurations with the new Crysis 3 patch.

- See more at: AMD Catalyst

Link to comment
Share on other sites

με τον beta7 (και πλεον και με τον beta6) η καρτα δουλεύει μόνιμα σε high performance mode. Μόνη λύση γύρισμα στον 13.1

δε μου δουλεύει και το utility του [MENTION=9179]atiman[/MENTION] λογω administrator perimissions.... :/

σε windows 8

Link to comment
Share on other sites

με τον beta6 δεν είχα θέμα! μόλις έβαλα τον beta7 ειχα αυτο το πρόβλημα, και οταν γυρισα στον beta6 το πρόβλημα παρέμεινε. εκαθάριση του συστηματος εκανα με το driverSweeper αφου δε μου δουλευει του ατιμαν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 99% με το που bootάρει.

Το περίεργο είναι πως στην αρχή τα beta 2,3 δουλεύαν κανονικά, απο το 4 κ μετά είχα αυτή την ιστορία κ έτσι γύρισα σε 13.1 :)

Να ναι καλά ο atiman με το uninstaller (googleαρα, κατέλληξα σε ένα ξένο forum που δίνανε link του στο the lab κ έπαθα πλάκα :T:)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γράψει και στο δικο σου θέμα οτι δεν εγκαθίσταται λόγω δικαιωμάτων. Μηνυμα 1925 παρολο που είμαι admin με κλειστό uac

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

να αναφέρω και εδώ πως υπάρχει πρόβλημα με τα idle clocks το οποίο δεν έχει διορθωθεί και με τους τελευταίους drivers. Σε οθόνες των 144Hz η κάρτα πάει 500/1375 σε idle, ενώ στα 120Hz έχει τα κανονικά idle clocks. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AMD Catalyst 13.3 BETA 2

FEATURE HIGHLIGHTS OF CATALYST 13.3 BETA:

Improves performance in Far Cry 3 up to 5 percent

Improve performance in Sim City 5 up to 16 percent

Improves latency performance issues seen in Tomb Raider and Hitman Absolution

Resolves slight corruption seen in Tomb Raider with TressFX enabled for CrossFire and single GPU configurations

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.